Zdena3
31.01.09,07:30
Chcela by som sa spýtať, či príjem podľa dole uvedenej zmluvy o dielo sa považuje za príjem podľa §8 ods.1, písm. a)



ZMLUVA O DIELO


(§§ 536 - 565 Obchodného zákonníka a §§ 631 - 643 Občianskeho zákonníka)

Objednávateľ :

zastúpený p. ___________________________
IČO: ___________________________
DIČ: ___________________________

A
Zhotoviteľ: Ing. Zuzana Tóthová
Rímska č.32
927 05 Šaľa
IČO: 37 514 296
DIČ: 1027163258



Čl. I


Predmet zmluvy

1. Zhotoviteľ sa zaväzuje spracovať doručené úplné podklady v súlade so zákonom č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve, zákonom č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, zákonom č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty, zákonom č. 511/1992 Zb. o sráve daní a poplatkov a ostatnými právnymi normami, ktoré súvisia s hospodárskymi a účtovnými operáciami objednávateľa. Poskytnutá služba zahŕňa spracovanie dokladov a zhotovenie všetkých povinných kníh, ktoré poskytnú podrobný prehľad o stave a pohybe majetku a záväzkov, nákladov a výnosov, príjmov a výdavkov a hospodárskom výsledku. Súčasťou komplexu služieb je poradenstvo.
2. Objednávateľ sa zaväzuje doručiť úplné a platné doklady zhotoviteľovi. Ďalej sa zaväzuje spolupracovať a rešpektovať oprávnené požiadavky zhotoviteľa pre zabezpečenie včasného spracovania dokladov.

3. Objednávateľ požadované služby vyznačí na objednávke, ktorá tvorí súčasť tejto zmluvy.



Čl. II


Doba vykonávania diela



1. Zhotoviteľ sa zaväzaju vykonať dielo najneskôr do 14 dní od
doručenia úplných dokladov.



Čl. III


Cena diela

1. Objednávateľ sa zaväzuje poskytnúť zhotoviteľovi odmenu podľa príslušného cenníka, najneskôr do 14 dní po odovzdané diela, na základe faktúry.





Čl. IV


Vykonanie diela

1. Zhotoviteľ sa zaväzuje doručené doklady spracovať úplne a správne.
2. Zhotoviteľ sa zaväzuje zhotoviť povinné knihy, zostavy a výkazy.
3. Zhotoviteľ sa zaväzuje zachovávať mlčanlivosť o skutočnostiach, o ktorých sa dozvedel při vykonávaní diela a ktoré v záujme, objednávateľa nie je možné oznamovať iným osobám a to aj po skončení zmluvného vzťahu.



Čl. V


Odovzdanie a prevzatie diela



1. Zhotoviteľ vyzve objednávateľa telefonicky na odovzdanie a prevzatie diela.



Čl. VI


Záverečné ustanovenia



1. Vo všetkých ostatných otázkach, výslovne neupravených touto zmluvou sa postupuje podľa ustanovení Obchodného a Občianskeho zákonníka.
2. Táto zmluva je vyhotovená v dvoch vyhotoveniach, z ktorých každá strana obdrží jedno.
3. Zmenu zmluvy možno urobiť iba písomne.




Šaľa ................






_______________________ ____________________
objednávateľ zhotoviteľ
Zoltán Kovács
31.01.09,06:59
To akože spracovanie účtovníctva na základe zmluvy o dielo?
Zdena3
31.01.09,13:11
Túto zmluvu som našla na webe, ale ja potrebujem urobiť podobnú, pretože som zhotovila jednej s.r.o. Plán hnojenia, evidenciu honov, plán používania chemických ochranných prostriedkov a pod. Bola to jednorazová činnosť a budem ju robiť raz ročne aj v budúcnosti. Chcela som vedieť, či zmluva v takejto podobe je v poriadku podľa Občianskeho aj Obchodného zákonníka a či to môžem zdaňovať podľa §8, ods.1, písm.a)