Janek22
31.01.09,14:25
Zdravim,
na stranke http://www.zrsr.sk/ som si vyhladal Zoznam odporúčaných označení voľných živností a ich obsahové vymedzenie, s ktorych si vyberam cinnosti ktore chcem zapisat do spolocenskej zmluvy. Mam len jednu laicku otazku, mozno az priliz lahku ale chcem si byt isty aby mi registracia presla na "prvý šup" a mozno to pomoze aj inym zacinajucim podnikatelom.
Staci ak do Spolocenskej zmluvy, Článok 4, Predmet činnosti napisem udaj s laveho stlpca (Odporúčané označenie) a nemusim tam vypisovat nejake udaje s praveho stlca (Obsahové vymedzenie) ze?
A kazdy tento ako som to nazval "udaj" napr. "19.1 Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)" je jeden predmet cinnosti ano?
Dakujem za radu :)
luciaJ
31.01.09,13:51
Áno stačí, tie označenia v pravom stĺpci sú len konkretizované predmety činností, resp. čo všetko spadá pod odporúčené označenie. Osobne som sa na to informovala na ŽÚ.
luciaJ
31.01.09,13:53
Ešte doplním, že klaždý jeden ten odporúčený názov je jeden predmet, tak ako si napísal.
Janek22
31.01.09,14:06
Dakujem za pomoc!
biaaa
31.01.09,18:28
No ja som s tymto mal problem. Ked som si vybral sprostredkovanie v oblasti sluzieb, bolo mi povedane ze to musim specifikovat, takze sprostredkovanie v oblasti sluzieb napr. reklamnych - takze odporucam si to preverit priamo na tvojom ZU.