martina0203
31.01.09,14:46
Kamarátka sa chystá do Španielska - Valencia pracovať a samozrejme zároveň žiť. Nemyslím, že tam ten život je ľahší. Má niekto s týmto skúsenosti? No šťastie je, že tam má kamarátku, ktorá tam žije už tri roky so svojou rodinkou.
m.hladka
31.01.09,14:56
Je tam nádherne. Práce je tam málo, je tam vysoká nezamestnanosť. Môj syn tam žije už 9 rokov, ale nemal to vždy ružové.
martina0203
31.01.09,15:09
Verím tomu, že je tam krásne.
Bastian
31.01.09,15:26
Určite je pravda, že je v Španielsku veľká nezamestnanosť... ale vo Valencii, Barcelone a ďalších veľkých mestách je práce dosť. Nájsť si prácu je ťažké vo vnútrozemí. Ja som sa tam (kúsok pod Valenciou) vybral stopom bez akejkoľvek znalosti svet. jazyka a s pár tisíc pesetami vo vrecku. A nemal som ani nič dopredu dohodnuté. Prácu som si našiel bez problémov... na pobreží je jej dosť pre všetkých, ktorí chcú pracovať.

Kamarát hovorí, že je to tam teraz zlé hlavne čo sa týka stavebníctva... veľa postavených domov, bytov... Ale nemám strach, že by to tam bolo nejako extra vážne. Ročne tam prichádza žiť veľa ľudí zo záp. európy... okrem toho majú dobre rozvinutý turizmus (kvalitné služby), poľnohospodárstvo a aj priemysel.
Bastian
31.01.09,15:28
Verím tomu, že je tam krásne.
Je tam nádherne nie krásne :)
Nielen krajina, more, príjemná klíma... ale aj ľudia sú tam úplne iní...
martina0203
31.01.09,16:23
Ako to tak opisujete tuším pôjdem s ňou. Je úplne jasné, že tam je iný život. No keby to bolo také jednoduché.