Annyhal
31.01.09,20:35
Dobrý večer!
Prosím niekoho, kto sa v tom dobré vyzná o radu. Som vnútroštátny prepravca a mám doklad o odbornej spôsobilosti. Istá konateľka s.r.o. z českej republ. má požiadala, či by som pre ich spoločnosť mohol robiť garanta pre odbornú spôsobilosť, kedˇže chce podnikať na SR a potrebuje tento doklad. Prosím o radu, aké rizika z pracovno-právneho vzťahu/dohoda o vykonaní práce???/ pre mňa vyplývajú. Prípadne akú zmluvu je potrebné uzatvoriť, aby to bolo v súlade s legislatívou. Ak môžete prosím rýchlo.diki moc
mandula
01.02.09,10:17
funkciu zodpovedného zástupcu v súlade s legislatívou môžeš vykonávať iba na riadnu pracovnú zmluvu s predmetnou s.r.o., dohoda o vykonaní práce nestačí. Pracovný pomer môže byť uzavretý aj na kratší pracovný čas, napr. 20 hod. mesačne.
zalobaba
01.02.09,10:29
Dobrý večer!
Prosím niekoho, kto sa v tom dobré vyzná o radu. Som vnútroštátny prepravca a mám doklad o odbornej spôsobilosti. Istá konateľka s.r.o. z českej republ. má požiadala, či by som pre ich spoločnosť mohol robiť garanta pre odbornú spôsobilosť, kedˇže chce podnikať na SR a potrebuje tento doklad. Prosím o radu, aké rizika z pracovno-právneho vzťahu/dohoda o vykonaní práce???/ pre mňa vyplývajú. Prípadne akú zmluvu je potrebné uzatvoriť, aby to bolo v súlade s legislatívou. Ak môžete prosím rýchlo.diki moc

Ak by si v uvedenej spoločnosti (s českou konateľkou), nejakým spôsobom figuroval (buď ako spoločník alebo ako jeden z konateľov), nie je potrebné uzatvárať žiadnu prac. zmluvu. Prípadnú odmenu za toto Tvoje zastrešenie tohto dnes veľmi žiadaného predmetu podnikania si viete dohodnúť aj mimo zákonníka práce, napr. ako odmenu konateľa, príp. pri rozdelení budúceho zisku spoločníkom.
Annyhal
01.02.09,12:28
ˇDakujem za pomoc.