felix24
31.01.09,21:05
Dobrý deň mám mini DV kameru JVC, Chcem sa opýtať ako vytvorím obyčajný film na DVD-R. aby som si to mohol potom pozerať cez DVD prehrávač. Mám programy Nero, Ashampoo, Windows Movie Maker a Corres Burn. Viem si aj upraviť video klip ale neviem ako upravený videoklip napáliť na DVD-R. Viem že to potrebujem dať cez Video TS a Audio TS ale ja to nemám tak ako na to. Neviem v akom formáte má byť to video,či súbor aby som ho mohl potom napáliť na DVD-R. Som v tom totálny amatér. Takže poprosím o podrobný vklad. resp. kde sa o tom môžem dočítať. Za odpoveď vopred ďakujem
stefan_k
06.02.09,17:20
Urobit dvd z takehoto videa je trochu zlozitejsie. Skus pozriet sem: digitalvideo.szm.sk. Najdes tam par zrozumitelnych informacii o tejto problematike.
felix24
08.02.09,10:46
Dík za radu, ale tá stránka je zavírená Trojským koňom, takže neodporúčam na ňu chodiť
Chobot
09.02.09,06:48
Dík za radu, ale tá stránka je zavírená Trojským koňom, takže neodporúčam na ňu chodiť


Stručný návod:

Natoč video na kamere. Natočené videosúbory stiahni na HDD do PC. Budú mať nejaký formát, buď .mpeg alebo .avi.

Otvor si Movie Maker - dúfam, že to nie je len trial verzia, lebo tou by si na DVD nenapálil. Ak to je trial, môžeš video vytvoriť aj v Nero (má jeden program v sebe, neviem, teraz presne, ako sa volá, tuším Show Time).

V tom programe (napr. Movie Maker) si vytvor Timeline, teda časový pás, kde postupne vložíš všetky tie videá, ktoré máš v PC uložené. Tu si ich môžeš upravovať (presúvať, strihať, vkladať prechody medzi scénkami). Práca s videom je dosť intuitívna, po krátkom čase zistíš, že to nie je tak ťažké.

Z výsledného videa potom v poslednom kroku dáš vytvoriť DVD video disk. Pre istotu si ešte to výsledné video ulož aj ako jeden .avi súbor, keby sa ti náhodou DVD disk časom poškodil (aby si nestratil úplne video).