mosat1
13.06.05,11:49
Čo potrebuje spoločník spísať so spoločnosťou, ak si chce od nej vziať pôžičku? Môže byť bezúročná alebo aký vysoký úrok musí byť? Nemáte niekto vzor zmluvy? Pomôžte... prosím
lenkak
13.06.05,09:58
pozri prílohu.
Yvvetta
13.06.05,10:37
Ja by som povedala, že ak s.r.o. poskytne spoločníkovi bezúročnú pôžičku, bude musieť o úrokoch ajtak účtovať. Je to príjem s.r.o. Spoločník sa berie ako závislá osoba. Ak nebude spoločnosť účtovať o úrokoch, potom v daň. priznaní tieto úroky musí priznať.

Spoločník ak dostane bezúročnú pôžičku, tak potom úrok, ktorý neplatí bude jefo funkčným pôžitkom a ten mu treba zdaniť.

Ale to je iba môj názor.
anka1
13.06.05,10:45
Súhlasím s Yvvettkou.
Tita
01.02.11,21:23
Ja by som povedala, že ak s.r.o. poskytne spoločníkovi bezúročnú pôžičku, bude musieť o úrokoch ajtak účtovať. Je to príjem s.r.o. Spoločník sa berie ako závislá osoba. Ak nebude spoločnosť účtovať o úrokoch, potom v daň. priznaní tieto úroky musí priznať.

Spoločník ak dostane bezúročnú pôžičku, tak potom úrok, ktorý neplatí bude jefo funkčným pôžitkom a ten mu treba zdaniť.

Ale to je iba môj názor.

Je to stále tak????? Práve sa chystám robiť zmluvu o pôžičke medzi spoločnosťou a spoločníkom a som z toho riadne domotaná
Bezúročná sa mi zdala jednoduchšia, ale teraz keď to čítam už ani neviem. Nerada by som urobila niečo zle. Nevyjadríte sa k tomu ešte niekto, prosím??
AKO JE TO S PôžIčKAMI SPOLOčNIKOV?