12zuzana12
01.02.09,10:26
K 01. 05. 2008 som dostala výpoveď dohodou podľa paragrafu 60, na základe dôvodov v uvedených v paragrafe 63, odst. 1, písm. C s dvojmesačným odstupným. 27. 01. 2009 mi bola uznaná choroba z povolania akceptovaná teda aj zamestnávateľom ale odmietli mi doplatiť osemmesačné odstupné z dôvodu, že nemám na to nárok a odvôvodnili mi to tým, že mám nárok iba na jednomesačné odstupné vtedy ak odchádzam do invalidného dôchodku. Čo mám robiť? Mám sa domáhať alebo je to pravda?
Tweety
01.02.09,10:19
K 01. 05. 2008 som dostala výpoveď dohodou podľa paragrafu 60, na základe dôvodov v uvedených v paragrafe 63, odst. 1, písm. C s dvojmesačným odstupným. 27. 01. 2009 mi bola uznaná choroba z povolania akceptovaná teda aj zamestnávateľom ale odmietli mi doplatiť osemmesačné odstupné z dôvodu, že nemám na to nárok a odvôvodnili mi to tým, že mám nárok iba na jednomesačné odstupné vtedy ak odchádzam do invalidného dôchodku. Čo mám robiť? Mám sa domáhať alebo je to pravda? Príspevok zlezaradil
§ 76 ZP Odstupné
(2) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou alebo dohodou z dôvodov, že zamestnanec nesmie vykonávať prácu pre pracovný úraz, chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej desaťnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.