EkoMax
01.02.09,10:55
Robil už prosím niekto mzdy za január 2009 ? Opravila som minimálnu mzdu, nastavila odpočítateľnú položku podľa legislatívy a urobila výplatu. vo výkaze mi zaokrúhľuje jednotlivé fondy nahor, takže pri sociálnej poisťovni mám rozdiel voči zákonnom predpísanom odvode až 5,30 €. Treba niekde nastaviť zaokrúhlenie. Mám už stiahnutú najnovšiu verziu 9006 z 20.1.2009.
ivab
01.02.09,11:46
Treba si počkať na CD, resp. kedy vyvesia na net aktualizáciu 9100a
mandula
01.02.09,14:15
V novej verzii 9100, ktorá má byť distribuovaná na CD v týchto dňoch, je už tento problém vyriešený:

> V súlade s odporúčaním DR SR boli v programe upravené nasledovné tlačové zostavy pre platiteľov dane z príjmov zo závislej činnosti:
- Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch (2008),
- Žiadosť o vykonanie výpočtu (2008),
- Potvrdenie o zaplatení dane (2008),
- Ročné zúčtovanie preddavkov na daň (2008),
- Vyhlásenie na zdanenie príjmov (2009).

> Ďalej boli upravené tlačové zostavy pre sociálnu a zdravotné poisťovne, platné od 01.01.2009:
- Mesačný výkaz poistného a príspevkov,
- Mesačný výkaz poistného a príspevkov – príloha,
- Mesačný výkaz preddavkov na zdravotné poistenie,
- Príloha k mesačnému výkazu preddavkov poistného.

> Do agendy Mzdy boli zapracované legislatívne zmeny účinné od 01.01.2009, a to:
- nezdaniteľná časť na daňovníka pre rok 2009 vo výške 3 435,27 €, pri výpočte preddavkov počítaná ako 1/12-ina tejto sumy, t.j. hodnota 286,27 €,
- daňový bonus vo výške 19,32 € mesačne, v záložke Dane a poistné zadaný ako 12-násobok hodnoty mesačnej výšky daňového bonusu, t.j. hodnota 231,84 €
- vo vystavovanej mzde od 01.01.2009 bolo zapracované zaokrúhľovanie nasledovne:
* na eurocenty nadol: vymeriavací základ na zdravotné poistenie, základ dane, preddavky na daň, zdaniteľná mzda a daň, preddavok na zdravotné poistenie,
* na eurocenty nahor: vymeriavací základ na sociálne poistenie, nezdaniteľné časti základu dane a daňový bonus,
* na eurocenty matematicky: ostatné prepočty,
* na 10 eurocentov nadol: poistné na sociálne poistenie.

> Zapracované bolo rozšírenie počtu desatinných miest pre údaje o výške mzdovej sadzby a o výške priemernej mzdy (použitého priemeru) v tlačových zostavách v agende Mzdy a Personalistika.
EkoMax
02.02.09,12:23
aktualizácia je už na nete, takže prajem všetkým čo používajú Pohodu pohodovú prácu. :)
Zdenka 0705
02.02.09,12:43
Aktualizácia má jednu chybičku. Výkazy do zp a sp síce vyráta dobre, ale po zaúčtovaní miezd sa odvody za firmu / nie za zamestnanca/ náhle zaokrúhliana celé eurá. Takže v záväzkoch sú iné sumy, ako na výkazoch. Tiež tlačová zostava prehľad miezd vykazuje túto chybu, a to pri rekapitulácii. U jednotlivých zamestnancov je to dobre, odvody za nich aj za firmu, ale v rekapitulácii už nie. Robím v J.Ú. Volala som tam, že preveria, zatiaľ sa neozvali.
Kája.
02.02.09,12:45
aktualizácia je už na nete, takže prajem všetkým čo používajú Pohodu pohodovú prácu. :)


Verzia 9100 na nete ešte nie je, alebo som zle hľadala, mne to posielali mailom.
Zdenka 0705
02.02.09,12:50
Musíš byť zaregistrovaná v zákazníckom centre. Tam si môžeš stiahnúť verziu 9100. Ale ja ju mám takú, ako som písala vyššie. Aj niekto iný má takú chybu?
Jana2004
02.02.09,12:51
je, ale musíš hľadať v zákazníckom centre, nové produkty.
Zdenka 0705
02.02.09,13:59
Tak som dostala odpoveď. Je tam chyba, výkazy ráta a tlačí dobre, ale zaúčtovaním miezd vznikne ostatný záväzok, ktorý má už zaokrúhlovanie nesprávne. Poradili mi prepísať ostatný záväzok podľa jednotlivých výkazov do ZP /chyba je len v sumách odvodov za firmu, nie za zamestnanca/, a až potom dať uhradiť, pretože aj prev. príkaz bol tým pádom nesprávny. Oprava bude v najbližšom upgrade.
srska
03.02.09,02:54
Aktualizácia má jednu chybičku. Výkazy do zp a sp síce vyráta dobre, ale po zaúčtovaní miezd sa odvody za firmu / nie za zamestnanca/ náhle zaokrúhliana celé eurá. Takže v záväzkoch sú iné sumy, ako na výkazoch. Tiež tlačová zostava prehľad miezd vykazuje túto chybu, a to pri rekapitulácii. U jednotlivých zamestnancov je to dobre, odvody za nich aj za firmu, ale v rekapitulácii už nie. Robím v J.Ú. Volala som tam, že preveria, zatiaľ sa neozvali.

TAK, TAK TREBA NA TO DAŤ POZOR. TIEŽ SOM NA TO PRIŠLA Až PRI VYSTAVOVANÍ PRÍKAZU NA ÚHRADU. JE TO ZÁVAŽNÝ NEDSOSTATOK.
srska
03.02.09,02:55
Aktualizácia má jednu chybičku. Výkazy do zp a sp síce vyráta dobre, ale po zaúčtovaní miezd sa odvody za firmu / nie za zamestnanca/ náhle zaokrúhliana celé eurá. Takže v záväzkoch sú iné sumy, ako na výkazoch. Tiež tlačová zostava prehľad miezd vykazuje túto chybu, a to pri rekapitulácii. U jednotlivých zamestnancov je to dobre, odvody za nich aj za firmu, ale v rekapitulácii už nie. Robím v J.Ú. Volala som tam, že preveria, zatiaľ sa neozvali.

TAK, TAK TREBA NA TO DAŤ POZOR. TIEŽ SOM NA TO PRIŠLA Až PRI VYSTAVOVANÍ PRÍKAZU NA ÚHRADU. JE TO ZÁVAŽNÝ NEDOSTATOK.
Zdenka 0705
03.02.09,05:28
A ešte mi ráta tvorbu soc. fondu na celé eurá. Neviete, ako by sa malo správne zaokrúhľovať?
Vivi
03.02.09,13:24
ja som zistila,ze po nainstalovani novej verzie Pohody mi tlaci vykaz na socialnu poistovnu za jedneho zamestnanca tak,ze (ma takme min.mzdu) do SP mi vytlaci 296,30 ako vymeriavaci zaklad a do zdravotnej poistovne na vykaz v hodnote 296,29 ako vymeriavaci zaklad. nemali ste s tym niekto problem?co s tym mam urobit?Asi to bude schovane niekde v zaokruhlovani...
miro_l
03.02.09,20:08
Ja mám nasledovný problém:
Zamestnávame čiastočného invalida s poklesom do 70 %. V personalistike v položke dane a poistné mám nastavené "Zmenená pracovná schopnosť 40 - 70 %" no v mzde za január mi vo výkaze preddavkov pre zdravotku počíta pri poistencoch so zdravotným postihnutím preddavok za zamestnávateľa namiesto 5 % až 10 % z vym. základu. Pri zamestnancovi je to v poriadku.

(Zamestnávateľ pri zamestnancovi s poklesom najviac 70 % by mal odvádzať preddavky – 5 % z príjmu)
Použitá verzia POHODA_9100_SK

"Ide o chybu v programe, ktorá bude opravená v update 9101. Update bude zverejnený na našej stránke najskôr 6. 1. 2009."
DARJA22
04.02.09,21:10
Ja som dnes spracovala mzdy za január 2009, pre istotu som prekontrolovala všetky odvody, nemocenské poistenie mi SW zle vypočítal, resp. zaokrúhlil.
Stalo sa to niekomu?
bea
05.02.09,06:45
Ja som zatiaľ len cvične vyrobila jednu výplatu, ale tam to mám zaokrúhlené v poriadku.
bobotova
05.02.09,09:20
Mne zaokrúhlil výkazy a tým pádom aj odvody do SP a ZP na celé eurá!! Neviete čo sa s tým dá urobiť?? Ďakujem..
DARJA22
05.02.09,09:49
Mne zaokrúhlil výkazy a tým pádom aj odvody do SP a ZP na celé eurá!! Neviete čo sa s tým dá urobiť?? Ďakujem..


Robila si mzdy vo verzií 9100?

Mne toto robilo, pokiaľ som si nenahrala verziu pre rok 2009
Vtedy aj daň bola zaokrúhlená na celé eurá.
Kája.
06.02.09,10:36
Ak robíte ročné zúčtovanie dane, tak preplatky a nedoplaty na dani sú zle zaokrúhlené, preplatok nadol, nedoplatok nahor.
Alenaa
08.02.09,14:05
Ja som zatiaľ len cvične vyrobila jednu výplatu, ale tam to mám zaokrúhlené v poriadku.
Niečo robíme zle, keď Bea hovorí, že všetko má v poriadku...tiež mám všetko zaokrúhlené na celé Eurá.
Zdenka 0705
08.02.09,15:51
pokiaľ máš verziu 9100, tak zaokrúhľovanie je na celé eurá...napísali, že chyba bude odstránená v najbližšom upgrade, zatiaľ som ho ešte na nete nevidela...
great.zv
08.02.09,16:23
som si chcela vygenerovať ELDP - a okrem osobných údajov zamestnanca je prázdny... čo nemám správne nastavené? zaujímavé, že mi to robí pre jednej firme a pri druhej je to v poriadku... viete mi prosím poradiť?
Laura1
08.02.09,16:33
Niečo robíme zle, keď Bea hovorí, že všetko má v poriadku...tiež mám všetko zaokrúhlené na celé Eurá.
Ja som sa tiež natrápila.
Kým som nemala nainštalovanú 9100, mala som odvody dokonca v Sk, po nainštalovaní celé EUR, zrušila som zaúčtovanie miezd, zavrela program, znovu som si ho otvorila, /treba si dávať pozor, aby sme mzdy zadávali na 4 desatinné čísla/.Teraz mám všetko v poriadku.
Sociálku mi zaokrúhlilo na 10 centov nadol, zdravotnú na centy.
..ešte sa potrápime s eurami...
great.zv
09.02.09,05:50
a ešte jedno zistenie.... včera som robila výplatu za január už s novou verziou a Pohoda to narátala takto: zamestnanec - dohodár s mesačnou mzdou 99,60€ (3.000,-) garančné 0,25% - 0,20€ a úrazové 0,8% - 0,70€:o .........
:rolleyes:ale zrážkovú daň už v správnej výške 18,92€
kunecka
09.02.09,06:18
Ale ved to ti dobre vyratalo, na desat centov nadol...
great.zv
09.02.09,06:37
:--- no, keď som končila bolo už 22,30 hod, a stará kalkulačka v ruke a hlava plná "matematického zaokrúhľovania" ...:D ďakujem
Zdenka 0705
09.02.09,08:26
a ešte jedno zistenie.... včera som robila výplatu za január už s novou verziou a Pohoda to narátala takto: zamestnanec - dohodár s mesačnou mzdou 99,60€ (3.000,-) garančné 0,25% - 0,20€ a úrazové 0,8% - 0,70€:o .........
:rolleyes:ale zrážkovú daň už v správnej výške 18,92€

Pohoda to rátala dobre. Len mesačný zárobok/3.000/ by som zaokrúhlila na 99,58 €
Dada
09.02.09,08:32
Mne všetko dalo dobre, len vymeriavací základ na zdravotné poistenie mi dalo o 1 cent menší ako vym. základy na sociálku. Prečo?
Zdenka 0705
09.02.09,08:38
VZ na ZP sa zaokrúhľuje ne € nadol
VZ na SP sa zaokrúhľuje na € nahor
Kája.
09.02.09,10:05
Chcem upozorniť, pri dohodách kde je nízky vymeriavací základ a poistné na UP a garančné poistenie je 0, neťahá dobre do výkazu.
bea
09.02.09,11:39
Presne tak, vo výkaze na 1. strane ich neuvádza. Už to reklamujem od piatka.
Kája.
09.02.09,12:09
To som si ani nevšimla, že na prvej strane ich neuvádza, mne ich neuvádza v prílohe, teda uvádza, ale s nulovým VZ a nie so skutočným.
bea
09.02.09,12:23
Tak to som si neuvedomila, ja som robila zatiaľ tie výplaty len cvične, aby som zistila, čo ma čaká. Ešte mám trochu času "naostro". Tak to nie je dobre, lebo mám cca 300 dohodárov každý mesiac a z toho niektorí nemajú mzdu každý mesiac. Takže som si nevšimla, že keď sú v prílohe s nulou, majú aj nulový vymer. základ.
GABAZ
09.02.09,12:32
Potrebovala by som poradiť. Mám problém s nainštalovaním najnovšej verzie Pohody 9100 a súrne potrebujem urobiť výplaty. Urobí mi niečo zle, ak by som ich vystavila s verziou 9006? Ja robím v Pohode iba mzdy. Účtujem v inom programe. Potrebujem urobiť mzdy, vytlačiť výkazy a rekapituláciu miezd.
bea
09.02.09,12:37
Tak teraz som si to pozrela lepšie, ako to POHODA do výkazu do soc.poist. vlastne dáva. A teda určite to nie je v poriadku.
Na 1. strane výkazu nie sú uvedení dohodári, ktorí majú taký nízky vymeriavací základ, že im vychádza poistné nula z UP, resp. aj GP.
V prílohe sú uvedení všetci dohodári, aj tí, ktorí v januári nepracovali. Ale tí s nízkym vymeriavacím základom, keď im vychádza poistenie nula, tak aj vymeriavací základ majú nulu.
Dúfam, že to odstránia v POHODE, kým budem musieť posielať výkazy :-)
Zdenka 0705
09.02.09,13:14
Potrebovala by som poradiť. Mám problém s nainštalovaním najnovšej verzie Pohody 9100 a súrne potrebujem urobiť výplaty. Urobí mi niečo zle, ak by som ich vystavila s verziou 9006? Ja robím v Pohode iba mzdy. Účtujem v inom programe. Potrebujem urobiť mzdy, vytlačiť výkazy a rekapituláciu miezd.
Určite nespravíš vo verzii 9006 dobre mzdy za január. Musela by si všetko zaokrúhľovať nanovo, lebo Pohoda v tejto verzii všetko ráta na celé eurá.
GABAZ
09.02.09,13:21
Tak vďaka za odpoveď, aj keď ma nepotešila.
Zdenka 0705
09.02.09,14:17
Tak mi SP vrátila výkaz na prepracovanie.:(
Mala som aj dohodára a neviem akým činom mi do prílohy napísala Pohoda VZ na UP namiesto sumy 99,58 € sumu 100,58 €. Ostatné všetko dobre, aj výpočet, aj VZ na GP. Samozrejme že som si to nevšimla, kontrolovala som sumy vo mzdovom liste, a bolo tam všetko, ako má byť. Aj tieto vymer. základy. To už ozaj musím kontrolovať jednu a tú istú vec 2x?:eek:
Som sa teda naštvala:mad:
bea
09.02.09,14:28
Najhoršie je, že aj skontroluješ a aj tak môže niečo niekde vyletieť, kde človek s tým nepočíta.
Zdenka 0705
09.02.09,14:37
A teraz vysvetľuj klientovi, že chyba je v softe. Pomyslí si, že sa vyhováraš:mad::(
bea
09.02.09,15:41
Chcela som urobiť príkaz na úhradu ku mzdám, ale nedajú sa zaúčtovať mzdy. Vraj je záznam uzamknutý iným užívateľom. Tak to už teda neviem, či som sa zdvojila, alebo kto okrem mňa tu ešte robí na tomto počítači :( :).
Vo výkazoch do zdravotných poisťovní je na 1. strane poistné v celom čísle, aj keď vyšlo na desatinné miesta...

Asi nám POHODA teraz vynahradí všetku "pohodu", ktorú sme s ňou doteraz mali.:mee:
janeb
10.02.09,07:30
Podarilo sa už niekomu prísť na to ako dostať vymeriavací základ dohodára s nízkym príjmom do mesačného výkazu? Pohoda ho síce vyráta a zaokrúhli správne, ale keď po zaokrúhlení výde odvod nula tak mu tam nedá ani vymeriavací základ a ten tam byť musí.
Viete mi niekto poradiť ako sa dá manuálne vstúpiť do výkazu a opraviť to tam?
Kája.
10.02.09,07:53
Ja som volala do Pohody, a upraviť sa to nedá, bude to už opravené v novej aktualizácii. Zatiaľ som na sociálku nahadzovala výkazy manuálne.
janeb
10.02.09,07:56
Takže jediná možnosť je poslať úhrady a čakať na aktualizáciu, lebo si neviem predstaviť hrajkať sa s ručným nahadzovaním tak aby som to nedorvala ešte viac ako to je teraz.
bea
10.02.09,08:07
Myslím, že je dobré, keď si tu vymieňame skúsenosti o tom, čo v POHODE nejde. Keby som nevedela, že to nejde aj iným, tak by som sa trápila s tým a myslela, že to ja som úplne nemožná a niekde som niečo pobabrala. :)
Takto viem, že chyba je v POHODE a "trpezlivo" čakám na opravu, aby som potom zase hľadala, či sa niečo iné nepobabralo :mad:.
Betina2
10.02.09,08:13
Dobrý deň, aj ja sa už (bohužiaľ) trápim so mzdami za 1/2009 v Pohode. Ide mi o zaokrúhlenie hrubej základnej mzdy, ktorá je uvedená v pracovnej zmluve. Soft ju pri preklopení zaokrúhlil automaticky podľa prednastavenia výrobcom matematicky na desaťcenty. Takže napr. hrubá mzda 15 000 Sk sa prepočítala na 497,9000 Eur. Na kalkulačke mi ale vychádza 497,90878 čo je po zaokrúhlení na eurocenty matematicky 497,91. Pri mzde 17 000 Sk prepočítal soft na 564,3000 Eur a podľa kalkulačky je to tiež 564,2966, čo po zaokrúhlení činí rovnako 564,30 na eurocenty. Ide mi o to, aby som nikoho neukrátila, aj keď len o drobné. Alebo môžem v internej smernici určiť, či základnú mzdu a ostatné zložky hrubej mzdy zaokrúhlime matematicky alebo nahor na eurocenty? Ako je to teda so zaokrúhlením mzdy? Zaokrúhlenie odvodov a daní určuje zákon, ale toto? Ďakujem.
Kája.
10.02.09,08:39
Takže jediná možnosť je poslať úhrady a čakať na aktualizáciu, lebo si neviem predstaviť hrajkať sa s ručným nahadzovaním tak aby som to nedorvala ešte viac ako to je teraz.

Ja som nahadzovala výkaz na SP - podateľna manuálne a ide to super a je to super kontrola výpočtu odvodov, nakoľko nahodíš len VZ a dopočíta ti poistné.
janeb
10.02.09,08:54
tak to skusim vecer v ramci "domacich uloh" ci sadneme s Pohodou.
A to som si minuly tyzden myslela, ze jaka som sikovna, ked to uz mam. Inak mne skonvertovalo vsetko, len vypocet nahrady mzdy pri PN nie - to boli vyplaty pre tych co marodovali :-)
Zdenka 0705
10.02.09,10:23
Ja som dnes prerobený výkaz odovzadala. Samozrejme, vyplnený ručne. Ale dobrý nápad Kája, dám si asi tú prácu a februárové výplaty prerátam aj na tlačivách SP podateľňa. Nechcem sa dožiť toho, že mi výkaz vrátia aj za február. Ale som vážne rozladená, Pohoďáci už radšej na pripomienky ani neodpovedajú.:eek::rolleyes:
Betina2
10.02.09,11:16
Dobrý deň, aj ja sa už (bohužiaľ) trápim so mzdami za 1/2009 v Pohode. Ide mi o zaokrúhlenie hrubej základnej mzdy, ktorá je uvedená v pracovnej zmluve. Soft ju pri preklopení zaokrúhlil automaticky podľa prednastavenia výrobcom matematicky na desaťcenty. Takže napr. hrubá mzda 15 000 Sk sa prepočítala na 497,9000 Eur. Na kalkulačke mi ale vychádza 497,90878 čo je po zaokrúhlení na eurocenty matematicky 497,91. Pri mzde 17 000 Sk prepočítal soft na 564,3000 Eur a podľa kalkulačky je to tiež 564,2966, čo po zaokrúhlení činí rovnako 564,30 na eurocenty. Ide mi o to, aby som nikoho neukrátila, aj keď len o drobné. Alebo môžem v internej smernici určiť, či základnú mzdu a ostatné zložky hrubej mzdy zaokrúhlime matematicky alebo nahor na eurocenty? Ako je to teda so zaokrúhlením mzdy? Zaokrúhlenie odvodov a daní určuje zákon, ale toto? Ďakujem.

Posúvam.
Laura1
10.02.09,12:07
Myslela som si, že mám všetko v poriadku, pri kontrole výkazu preddavkov na zdravotné poistenie som s hrôzou zistila, že ZPS-károv /40-70%/ mám vyznačený sprvány počet poistencov so zdravotným postihnutím, sadzba správne: 5% - ale výsledok je z 859,80 /85,97/ t.j. 10%. Musím to ručne opraviť.
Vyzerám ako "nešika" - konateľ sa čuduje, prečo som ešte nespravila mzdy, všetko kontrolujem radšej 3x - dúfam,že to je posledná chyba.
/na program nemôžem šomrať, ja som ich nahovorila na POHODU:mee:/
GABAZ
10.02.09,12:12
Ja by som mala otázku na ostatných. Urobila som výplaty v Pohode a mám chybu vo výkazoch pre zdravotné poisťovne :
V prílohe výkazu do Apolla mám nečitateľné(akoby cez seba prepísané čísla) a zle natiahnuté hodnoty celkový príjem a vymeriavací základ u dvoch zamestnancov. Odvody boli vypočítané dobre. Tak som začala vyplňať výkaz na stránke Apolla, lebo to potrebujem rýchlo uzavrieť. Prišla som na to, že na prvej strane výkazov mi zle napočítava riadok 4 - celkový príjem - načítava tam súhrn vymeriavacích základov. Pozrela som sa do prílohy a robí to zle u zamestnancov s maximálnym vymeriavacím základom. Do stlpca celkový príjem dáva maximálny vymeriavací základ a potom to aj na prvej strane chybne načíta.
Teraz neviem, či mám niečo zadané zle ja, alebo je to chyba. Mohli by ste pozrieť aj ostatní ako Vám to napočítava? Ďakujem.
GABAZ
10.02.09,12:44
Podarilo sa mi drzým spôsobom dovolať na infolinku - je to chyba v programe. Bude odstránená dnes alebo zajtra.
Laura1
10.02.09,12:53
Aj to si sa ich pýtala, že akým spôsobom nás chce POHODA odškodniť za hodiny strávené opravami, hľadaním, skúmaním???
Som znehutená:mad:. Neviem, kde mi hlava stojí a hrám sa so mzdami ...
GABAZ
10.02.09,12:58
To som sa už nepýtala, ale bola som veľmi veľmi nepríjemná, čo ja bežne nezvyknem. Keď som si čítala, aké ste už mali problémy, ja som mala včera problémy s inštaláciou a keď sa mi konečne podarilo nainštalovať program a urobiť mzdy sú chybné výkazy. Na stole mám hŕbu nezaúčtovaných dokladov a do štvrtku musím uzavrieť február, aby mohla prebehnúť fyzická konverzia dát v ešte lepšom sofvéri /SAP/. Už len čakám, čo ešte tam nebude fungovať.
Betina2
10.02.09,13:52
Dobrý deň, aj ja sa už (bohužiaľ) trápim so mzdami za 1/2009 v Pohode. Ide mi o zaokrúhlenie hrubej základnej mzdy, ktorá je uvedená v pracovnej zmluve. Soft ju pri preklopení zaokrúhlil automaticky podľa prednastavenia výrobcom matematicky na desaťcenty. Takže napr. hrubá mzda 15 000 Sk sa prepočítala na 497,9000 Eur. Na kalkulačke mi ale vychádza 497,90878 čo je po zaokrúhlení na eurocenty matematicky 497,91. Pri mzde 17 000 Sk prepočítal soft na 564,3000 Eur a podľa kalkulačky je to tiež 564,2966, čo po zaokrúhlení činí rovnako 564,30 na eurocenty. Ide mi o to, aby som nikoho neukrátila, aj keď len o drobné. Alebo môžem v internej smernici určiť, či základnú mzdu a ostatné zložky hrubej mzdy zaokrúhlime matematicky alebo nahor na eurocenty? Ako je to teda so zaokrúhlením mzdy? Zaokrúhlenie odvodov a daní určuje zákon, ale toto? Ďakujem.

Nikto neporadí ?
GABAZ
10.02.09,15:01
Len pre info - bola uverejnená nová aktualizácia a ani v tejto nenapočítava správne sumy vo výkazoch do ZP u zamestnancov s max.VZ. Vraj to opravia.
babi2
10.02.09,18:36
Dnes mi na POHODE vypisuje novú aktualizáciu
9101, myslíš tým túto, že ju musia opraviť?
GABAZ
11.02.09,04:50
Dnes mi na POHODE vypisuje novú aktualizáciu
9101, myslíš tým túto, že ju musia opraviť?


Áno - na prvej strane výkazu do zdravotných poisťovní nenapočítava správne
súhrn celkových príjmov zamestnancov, berie tam súhrn vymeriavacích základov. Na prílohe sú už dobré sumy, lebo predtým boli zlé sumy aj na prílohe. Mne to robí zle - mám viac zamestnancov s väčším ako maximálnym vymeriavacím základom. U bežných zamestnancov to robí dobre - takže nemusí sa to týkať každého. Ja musím výkazy urobiť ručne, lebo dnes asi tá aktualizácia nebude.
babi2
11.02.09,06:21
ďakujem
zuzv
11.02.09,08:50
Na výplatných listoch sú ešte stále iné vymeriavacie základy pre ZP ako pri SP /neberiem do úvahy minimum, ale keď by mal byť rovnaký/ - to som skúsila ručne cez úpravu VZ, zdá sa že to je OK. Ale ako opravím daň, keď mi vychádzajú centové rozdiely už v základe dane, v dôsledku čoho je u niektorých aj daň vypočítaná nesprávne. Tam sa nedostanem. To treba ozaj všetkých ručne prepočítať?
Kája.
11.02.09,09:38
Rozdiel vo vymeriavacích základoch by mal byť z rôzneho zaokrúhľovania VZ pre SP na celé eurocenty nahor a pre ZP na celé eurocenty nadol. Pri hodinovej mzde počíta základ dane na 4 desatinné miesta a zaokrúhľuje na eurocenty nadol. Robila som už výplaty a pri tomto som problém so zaokrúhľovaním nemala.
alex1
11.02.09,09:50
Dnes som si stiahla aktualizáciu 9101 (10.2.2009), urobila výplaty (mám len mesačné mzdy) a vyšli mi v poriadku. Aj výkazy.
zuzv
11.02.09,10:04
Rozdiel vo vymeriavacích základoch by mal byť z rôzneho zaokrúhľovania VZ pre SP na celé eurocenty nahor a pre ZP na celé eurocenty nadol. Pri hodinovej mzde počíta základ dane na 4 desatinné miesta a zaokrúhľuje na eurocenty nadol. Robila som už výplaty a pri tomto som problém so zaokrúhľovaním nemala.
Jasné, už som medzičasom zistila, to bol zase nápad! Už aj ja by som sa mala dopracovať k úspešnému koncu, len tá daň mi u dvoch nesedí, tak som ju prepísala, sú to 2 centy tak už nad tým nebudem rozmýšľať.
babi2
11.02.09,10:06
Mne už vypisuje, že je k dispozícii 9101k, dúfajme
že tam už nebudú mať chyby
srska
12.02.09,00:37
Zdenka 0705
12.02.09,06:02
Aj mne vyšiel centový rozdiel pri základe dane, ale, chvalabohu, daň mi vyšla dobre, mala som lepšie čísla :-))
Ale mali by aj toto vyriešiť...hmmm
jankafor
12.02.09,06:47
Mohol by mi niekto z "pohoďákov" poradiť ohľadne ročného zúčtovania v programe POHODA premium? Treba úhrn príjmov zadať do roku 2008? Kde v personalistike? A čo treba označiť, aby sa to prenieslo do roku 2009. Ďakujem.
Kája.
12.02.09,07:22
Ročné zúčtovanie budeš spracovávať len v roku 2008, v kolonke dane a poistné si doplníš údaje o zaplatených životných poistkách, príjmoch od iných zamestnávateľov................, zaškrtneš políčko ročné zúčtovanie, vytvoríš ročné zúčtovanie cez povel záznam. Ak nemáš vykonanú uzávierku ročné zúčtovanie ti automaticky prenesie do roku 2009, ak si úzávierku robila, výsledok ročného zúčtovania musíš ručne doplniť v roku 2009 do kolonky preplatok/nedoplatok RZ. Preplatok + a nedoplatok -.
Slim
12.02.09,13:19
Tá dnešná záplata asi nie je bohviečo!!! Na prehľade miezd mi nesedia mzdové náklady celkom, ak si to hodím do kalkulačky tak mi to vychádza inak / o pár drobných /
Takže softvérová firma dala do obehu niečo, čo si zrejme neodskúšala!!!
Slim
12.02.09,13:31
Vie mi niekto prosím poradiť s chorobou prenesenou z minulého roka? V januári mi totiž vypočíta náhradu príjmu ako keby začínal prac. neschopnosť. V Pohode mi poradiť NEVEDIA. Vlastne vedia, ale to nefunguje.........
skonline
12.02.09,15:27
Pohoďaci, a kde je zverejnená tá zaplata 9101x? Aktualizovanie mi žiadnu novú aktualizáciu nehlási, na webe ani v zák.centre tiež nič nové okrem tej 9101 z 11.2.2009 ...
Zdenka 0705
12.02.09,16:10
No veď to je ona. Podľa dátumu 11.2.2009. Pôvodne bola z 10.2.2009.
Kája.
12.02.09,20:23
Vie mi niekto prosím poradiť s chorobou prenesenou z minulého roka? V januári mi totiž vypočíta náhradu príjmu ako keby začínal prac. neschopnosť. V Pohode mi poradiť NEVEDIA. Vlastne vedia, ale to nefunguje.........


Ja som to opravila takto, sprav si u zamestnanca výplatu, vyfiltruj si ho (označíš krížikom s dáš vytiahnuť označené), pôjdeš cez záznam, editácia, uprav, vyskočí ti tabuľka, v pole agendy si nájdeš náhrada príjmu, do hodnoty zadáš 0, uložíš, potom ešte musíš upraviť tým istým spôsobom doplatok mzdy, kde do poľa hodnota zapíšeš skutočnú výšku doplatku a uložíš.
jozka56
15.02.09,13:20
Ja si tu aktualizáciu 9101 neviem stiahnuť:rolleyes:. Vy máte urobené údajové uzávierky, aby ste mohli urobiť januárové mzdy? Robila som skúšobne mzdy a všetko mám "pekne" v celých €. Je mi z toho smutno. Zajtra volám do SW firmy.
Zdenka 0705
15.02.09,16:37
Mala by si mať údajovú uzávierku, lebo táto verzia je už pre rok 2009. Pokiaľ ju nebudeš mať nainštalovanú,tak ti bude rátať na celé eurá.
jozka56
15.02.09,17:44
Mala by si mať údajovú uzávierku, lebo táto verzia je už pre rok 2009. Pokiaľ ju nebudeš mať nainštalovanú,tak ti bude rátať na celé eurá.
Zdenka0705 t.j. všetci čo robia v SW pohoda, už majú hotové všetky DP, iba ja nie???? Veď je len 15.2. a kde je 31.3.09:rolleyes:
Zdenka 0705
15.02.09,18:22
Ja som to riešila tak, že som spravila zálohu pred údajovou uzávierkou, potom uzávierku, založený nový rok 2009. Potom som spravila obnovu firmy pred údajovou uzávierkou a mohla pokračovať v roku 2008. Len potom problém, resp. pozor pri počiatočných stavoch v PÚ rok 2009, musia sa ručne dohodiť, ktoré neprešli cez údajovú uzávierku. V JÚ skontrolovať pohľadávky a záväzky, resp. tiež doplniť ručne v roku 2009. Ináč som to spraviť nevedela. Myslím, že to takto robili viacerí. :(
jozka56
15.02.09,18:28
Zdenka 0705 asi to bude šikovný ťah, ale neviem, či to dokážem urobiť, takýto zásah som ešte nerobila. Aktívne s pohodou robím asi rok, tak neviem. Skúsim podľa Tvojho postupu. Ale je to naozaj nefér už v tomto období mať všetko tip-top.....a veľmi...zajtra telefonujem a...Dnes som mala mať hotové mzdy za január a nič, nič. Idem to skúsiť napíšem.
Monika C.
15.02.09,18:29
Zdenka0705 t.j. všetci čo robia v SW pohoda, už majú hotové všetky DP, iba ja nie???? Veď je len 15.2. a kde je 31.3.09:rolleyes:


Jožka nie ja tiež nemám urobené DP tiež robím tak ako Zdenka.Jožka urob kópiu firmy a môžeš skúšať môžeš urobiť aj viac kópií.
mimča
15.02.09,18:34
Zdenka0705 t.j. všetci čo robia v SW pohoda, už majú hotové všetky DP, iba ja nie???? Veď je len 15.2. a kde je 31.3.09:rolleyes:

ja to riešim pomocou 2 PC.. na jednom mám fiktívne urobenú uzávierku a riešim mzdy, DPH momentálne za január a predpokladám že takto to to bude aj nasledujúci mesiac :mee:
a na druhom rok 2008 - ak ho ukončím a urobím "čistú" uzávierku, zrejme budem musieť nahadzovať všetko za rok 2009 znovu :eek:
jozka56
15.02.09,19:23
Fiktívnu firmu som spravila cez zálohu dobre, ale naozajstnú mi vypisuje, že pri otvorení zálohy stratím údaje. Čo chce????....Po chvíli , riskla som to, čo už, je to OK. Skúsim vytvoriť mzdy.
Kája.
15.02.09,19:32
ja to robím tak, že som si spravila účtovnú uzávierku, uzávierku kurzových rozdielov následne údajovú uzávierku, vytvorilo mi rok 2009, kde som si spravila mzdy a dph za január. V roku 2008 som zrušila účtovnú uzávierku, odomkla účtovníctvo a dorábam uzávierky. Keď budem mať všetko hotové v roku 2008 spravím prechod na euro - synchronizácia, to by mala upraviť počiatočné stavy účtov v roku 2009 a porovnám pohľadávky a záväzky. Ešte ma napadla jedna možnosť, musím to skonzultovať so zákazníckou podporou a to keď budem mať dokončený rok 2008 spraviť uzávierku ešte raz, malo by druhý krát vytvoriť rok 2009, odtiaľ si vytlačiť začiatočné stavy, pohľadávky a záväzky a manuálne to poopravovať v prvej verzii 2009.
jozka56
15.02.09,19:43
Odvody do poisťovní mám v celých €, čo teraz???
Kája.
15.02.09,19:46
Máš stiahnutú aktuálnu verziu 9101k?
jozka56
15.02.09,19:50
Nemám, veď ju neviem stiahnuť.
Kája.
15.02.09,19:55
Choď na stránku pohody, zákaznícke centrum, ak nie si zaregistrovaná zaregistruj sa a tam si musíš stiahnuť najprv 9100 a až potom ti dovolí nainšťalovať vyššie verzie.
jozka56
15.02.09,19:58
Ja neviem, či som zaregistrovaná, ešte som tam nee-mailovala. Akú e-mailovú adresu tam mám napísať? Točím sa tam dokola. SW mám legálny. Aha už to vidím. Zaregistrujem sa. Vypisuje mi neočakávaná chyba.
cloe
15.02.09,19:59
ja to robím tak, že som si spravila účtovnú uzávierku, uzávierku kurzových rozdielov následne údajovú uzávierku, vytvorilo mi rok 2009, kde som si spravila mzdy a dph za január. V roku 2008 som zrušila účtovnú uzávierku, odomkla účtovníctvo a dorábam uzávierky. Keď budem mať všetko hotové v roku 2008 spravím prechod na euro - synchronizácia, to by mala upraviť počiatočné stavy účtov v roku 2009 a porovnám pohľadávky a záväzky. Ešte ma napadla jedna možnosť, musím to skonzultovať so zákazníckou podporou a to keď budem mať dokončený rok 2008 spraviť uzávierku ešte raz, malo by druhý krát vytvoriť rok 2009, odtiaľ si vytlačiť začiatočné stavy, pohľadávky a záväzky a manuálne to poopravovať v prvej verzii 2009.

Postupujem tak ako ty a tiež by som potom chcela manuálne poopravovať počiatočné stavy. Dúfam, že to pôjde a nebudem mať z toho hlavu v smútku, že by som niekde hľadala jeden eurocent.
Kája.
15.02.09,20:02
Postupujem tak ako ty a tiež by som potom chcela manuálne poopravovať počiatočné stavy. Dúfam, že to pôjde a nebudem mať z toho hlavu v smútku, že by som niekde hľadala jeden eurocent.


Všetko zvládneme, eurocenty budeme hľadať v máji , teraz je dôležité spraviť uzávierky, mzdy a DPH za január. Eurocenty počkajú.
jozka56
15.02.09,20:18
Som sa zaregistrovala, čakám na e-mail.:rolleyes:
Ďakujem všetkým za rady.
Betina2
16.02.09,10:33
Máš stiahnutú aktuálnu verziu 9101k?

Ja mám 9101. Už je aj nejaká novšia? Ty píšeš 9101k, ale taká tam ani nie je.
Je to len preklep?
skonline
16.02.09,10:40
stormware na stranke stale uvadza ze posledna verzia je 9101, ale ked si ju stiahnas, pri aktualizacii vypise ze jeto verzia 9101x - tiez som to nechapal, odkial ludia stahuju tie pismenkove verzie
Betina2
16.02.09,11:23
Veď práve v pomocník - o aplikácii vypisuje len 9101 s dátumom, ale pri inštalácii tejto poslednej verzie mne vybehlo 9101 m a nie k. k som už mala. Táto posledná m-ková verzia je z 11.2.2009. Ja som predtým mala z 10.2.2009 k-čkovú verziu 9101. Dúfam, že to bude šlapať OK. Nič novšie som tam teraz nenašla.
atka4
16.02.09,14:37
VZ na ZP sa zaokrúhľuje ne € nadol
VZ na SP sa zaokrúhľuje na € nahor

> Do agendy Mzdy boli zapracované legislatívne zmeny účinné od 01.01.2009, a to:
- nezdaniteľná časť na daňovníka pre rok 2009 vo výške 3 435,27 €, pri výpočte preddavkov počítaná ako 1/12-ina tejto sumy, t.j. hodnota 286,27 €,
- daňový bonus vo výške 19,32 € mesačne, v záložke Dane a poistné zadaný ako 12-násobok hodnoty mesačnej výšky daňového bonusu, t.j. hodnota 231 (http://www.porada.sk/t59541-231-kratkodobe-bankove-uvery.html),84
- vo vystavovanej mzde od 01.01.2009 bolo zapracované zaokrúhľovanie nasledovne:
* na eurocenty nadol: vymeriavací základ na zdravotné poistenie, základ dane, preddavky na daň, zdaniteľná mzda a daň, preddavok na zdravotné poistenie,
* na eurocenty nahor: vymeriavací základ na sociálne poistenie, nezdaniteľné časti základu dane a daňový bonus,
* na eurocenty matematicky: ostatné prepočty,
* na 10 eurocentov nadol: poistné na sociálne poistenie.

Pozor, VZ nie na €, ale na eurocenty...
Zdenka 0705
16.02.09,14:52
Ďakujem za opravu, bolo to myslené na €centy, ale akosi som "nedopísala"....vďaka za upozornenie, aj za ostatných :-)
atka4
16.02.09,14:57
Ďakujem za opravu, bolo to myslené na €centy, ale akosi som "nedopísala"....vďaka za upozornenie, aj za ostatných :-)
;) to len pre istotu, aby sme niekoho nezmiatli :)
skonline
18.02.09,14:07
ahojte, uz existuje aj verzia 9101n! mam aktualizaciu 9101m a doklady z jednej pokladne mi zmizli ked som sa prihlasil cez definovaneho uzivatela, cez admin boli viditelne. Dostal som zo Stormware link na verziu 9101n ktora by tuto chybu mala riesit http://www.stormware.cz/podpora/getFile.aspx?id=d0d8c904-5734-459e-8740-beaa1d80cb30&file=Update9101SKn.upd
janeb
19.02.09,06:59
tých verzií bude ešte niekoľko, lebo doteraz neporiešili správne výkazy do Soc poisťovne, tak im držme palce, nech to poriešia dobre a hlavne rýchlo
mimča
19.02.09,09:22
Vie mi niekto prosím poradiť s chorobou prenesenou z minulého roka? V januári mi totiž vypočíta náhradu príjmu ako keby začínal prac. neschopnosť. V Pohode mi poradiť NEVEDIA. Vlastne vedia, ale to nefunguje.........

V personalistike u daného zamestnanca si najprv vymaž chorobu ktorú maš zadanú za január.. následne na to si tam zadaj chorobu odkedy začal marodovať do 31.12. (ja mám zamestnanca kt. maroduje od 9.1.2008 - do 31.12.) softvér chorobu rozdelil podľa jednotlivých mesiacov.. v poslednom decembovom riadku som dala nadvňzovanie do ďalšieho mesiaca a ťaha to už správne.. takže nevyrátava znovu náhrady príjmu za prvých 10. dní