dusanh174
01.02.09,15:07
robil som prestavbu staršieho rod. domu. skoro kompletka, zo stareho domu zostali iba základy a steny. nové rozvody, okna, strecha, podlahy, omietky, balkon.
ale teraz mi vlhnu rohy, najmä v miestnosti pod balkonom, kde betonová doska balkonu zasahuje aj kusok /asi 20 cm/ do miestnosti. teraz mi pravdepodobne ten beton vedie vlhkost dovnutra a roh mi už pomaly začína plesnieť. Balkonová doska je z vonku obloženy heraklitom /resp. ako sa ten polystyren so sivou vrstvou slamy nazýva/, aj zo spodu aj z boku ale su tam menšie medzery, jednotlive dosky heraklitu sa nedotykaju. z hora ešte nemám dlažbu.
okrem toho mi vlhne priestor pod schodišťom, ktoré je tiež z betonu a je zapustené do pôvodnej tehlovej steny. podotýkam, že dom ešte nie je zatepleny, hrúbka stien je kolo 40 cm z dierkovanej tehly.
220870
01.02.09,16:30
Ten heraklit je na balkóne z bokov zospodu.Ale asi nie z vrchu.Treba aj tam.V opačnom prípade to je schopný odstrániť len väčší radiátor ,najlepšie priamo pod vlhnúcim miestom..Betón schodov môže byť ešte vlhký treba pod tie schody 1-2 raz za deň aspoň na pár minút pustiť ventilátor.Neviem koľko ste schody zapustili do tej steny ale toto by nemala byť príčina vlhnutia.Pomohlo by foto.
p.mac
02.02.09,15:30
v rohoch je min teplota a velke % vlhkosti, treba to riesit s vykurovanim, a bolo by fajn zaizolovat zvonka dom. Balkon sa v minulosti robil ako monolit, cize nie je tam prerusenie tepelneho mosta. Treba dat izolaciu aj zhora nezabudnite na tep.izolaciu polozit aj hydroizolaciu, aby zbytocne nevsakovala vodu!!! Schody vlhnu z tohoto isteho dovodu, ale steny vodu mozu tahat aj zo zakladov, ak to je pod schodami na stene.
Milan.Žiška
03.02.09,06:30
Predpokladám, že príčinou je tepelný most v spomínaných detailoch. Po jeho odstránení by sa problém nemal objavovať.
Treba brať do úvahy aj rozsah rekonštrukcie a vyzretie omietok ( v spojitosti s vlhkosťou ).Hlavne pozor na Tepelnú izoláciu na pochúdznej vrstve balkóna a precíznom prevedení hydroizolačných prác.
Veľa zdaru pri detailoch.
Milan.Žiška
03.02.09,06:30
PS: predpokladám, že spodná stavba je v úplnom poriadku. Myslím tým vlhkosť s podzákladia.
tonito
03.02.09,15:17
Ja som tu uz dal podobnu otazku a jeden poradak mi odporucil na ten priznany zaklad nalepit 5cm polystyren.Lepit po celej ploche a nie na buchty.Tak som to urobil a uvidim ako to bude vyzerat.
220870
03.02.09,15:34
Ja som tu uz dal podobnu otazku a jeden poradak mi odporucil na ten priznany zaklad nalepit 5cm polystyren.Lepit po celej ploche a nie na buchty.Tak som to urobil a uvidim ako to bude vyzerat.
V tejto téme sa nebavíme o základoch.