edka29
01.02.09,15:52
Môže dať zriaďovateľ upozornenie zamestnancovi, ktorý sa v čase obedňajšej prestávky rozpráva s rodičom dieťaťa, nie však o dieťati, ale o súkromných veciach?
Petra Nová
01.02.09,15:36
Môže dať zriaďovateľ upozornenie zamestnancovi, ktorý sa v čase obedňajšej prestávky rozpráva s rodičom dieťaťa, nie však o dieťati, ale o súkromných veciach?
Bolo by vhodné doplniť, na čo upozorňoval zriaďovateľ zamestnanca. Na porušenie pracovnej disciplíny alebo...?
JankaO
01.02.09,15:46
Obedňajšia prestávka nie je pracovným časom. k Porušeniu pracovnej disciplíny môže dôjsť len v pracovnom čase.
martina0203
01.02.09,15:46
Porušenie pracovnej disciplíny je trošku tvrdí, nemyslíte? Ten zostáva v záznamoch a keď sa ich nakopí viac, môže to viesť k výpovedi.
Petra Nová
01.02.09,15:52
Môže dať zriaďovateľ upozornenie zamestnancovi, ktorý sa v čase obedňajšej prestávky rozpráva s rodičom dieťaťa, nie však o dieťati, ale o súkromných veciach?


Porušenie pracovnej disciplíny je trošku tvrdí, nemyslíte? Ten zostáva v záznamoch a keď sa ich nakopí viac, môže to viesť k výpovedi.
No ja som myslela, že keď sa niekto na niečo pýta, tak by bolo dobré povedať, aj na čo sa pýta. :)

Ale vo všeobecnosti sa dá povedať, že zriaďovateľ môže upozorňovať na všetko, ale nie všetko má právne dôsledky.
edka29
01.02.09,15:53
nepovedal, že ide o porušenie pracovnej disciplíny, len, že dá upozornenie, že sa kolegyňa v čase obedňajšej prestávky rozprávala a že je to na pracovisku. Lenže bolo to v čase obeda a jedáleň máme priamo v škôlke. Môže to posúdiť aj tak, že je mu jedno, či to bolo v čase obeda,ale že to bolo na pracovisku? Chce takéto upozornenie dať aj mne ako riaditeľke, môže to vôbec urobiť, aj keď ja som pri tom rozhovore kolegyne ani nebola?
Petra Nová
01.02.09,16:00
nepovedal, že ide o porušenie pracovnej disciplíny, len, že dá upozornenie, že sa kolegyňa v čase obedňajšej prestávky rozprávala a že je to na pracovisku. Lenže bolo to v čase obeda a jedáleň máme priamo v škôlke. Môže to posúdiť aj tak, že je mu jedno, či to bolo v čase obeda,ale že to bolo na pracovisku? Chce takéto upozornenie dať aj mne ako riaditeľke, môže to vôbec urobiť, aj keď ja som pri tom rozhovore kolegyne ani nebola?
Nemôže ani jednej z Vás, pretože platí to, čo je uvedené v príspevku č.3.
gabikao
02.02.09,07:08
nepovedal, že ide o porušenie pracovnej disciplíny, len, že dá upozornenie, že sa kolegyňa v čase obedňajšej prestávky rozprávala a že je to na pracovisku. Lenže bolo to v čase obeda a jedáleň máme priamo v škôlke. Môže to posúdiť aj tak, že je mu jedno, či to bolo v čase obeda,ale že to bolo na pracovisku? Chce takéto upozornenie dať aj mne ako riaditeľke, môže to vôbec urobiť, aj keď ja som pri tom rozhovore kolegyne ani nebola?

Tak toto by som nazvala po slovensky tazkou buzeraciou, alebo elegantnejsie mobingom.
ZlaticaB
06.02.09,11:07
Ešte by ma zaujímalo, ako môže zriaďovateľ vedieť o čom sa rozpráva rodič s učit. bol vari účastníkom rozhovoru?
dany211
07.02.09,19:37
V case obednajsej prestavky sa predsa mozem rozpravat s kym chcem a o com chcem, ved je to mimo pracovnej doby...jediny problem by bol vtedy, kedy by som cez tuto prestavku mala vykonavat dozor, aj to len vtedy, keby sa niekomu nieco stalo... :cool:
Nasi nadriadeni si nas niekedy mylia podla vsetkeho so ziakmi :D