Gabriele
01.02.09,17:39
Ahojte podaďáci


Vie mi niekto prosím poradiť právne poradenstvo / stránku cez internet?

Občianské právo.


želám pekný deň:)
Pru
01.02.09,16:58
ja mám veľmi zlú skúsenosť, ja som potrebovala poradiť od psychologa v nejakej veci, tak som išla cez on-line poradňu, bolo tam, že keď zaplatím 300,- tak po pripísaní na ich účet mi odpovedia. Na stránke bola fotka známeho psychologa, tak som si myslela, že je to seriozne, ale už dva mesiace sa mi ani neozvali ani prachy nemám. Tak som im napísala, že je to neseriozne, nech mi vrátia teda peniaze a nič.
wagner
01.02.09,17:19
Nezdá sa Ti, že si to mala skôr nahlásiť na polícii? Oni sa Ti určite neozvú, peniaze majú a Ty ich už nezaujímaš, je to typický internetový podvod. Za tie peniaze by Ti bol dal radu aj právnik.
iriska
01.02.09,17:25
Právne poradenstvo cez internet bude minimálne rovnako drahé ako osobné stretnutie s advokátom
Mária27
02.02.09,11:11
Akú máš otázku?
marjankaj
02.02.09,11:22
Ja som počul v jednom filme od právnika, ze vraj zadarmo nerozmýšľa. Myslím, že tak je to aj u nás nielen v USA.
Mária27
03.02.09,21:50
Pozri hore:

Právny problém ?
Obráťte sa na nás a máte po starostiach. Využite právne služby cez internet.
www.obhajca.com
maputo
18.06.11,17:35
Odporucam stranku advokata JUDr. Ivana Hrica
Mária27
18.06.11,17:42
Odporucam stranku advokata JUDr. Ivana Hrica
Odvtedy mu už hádam poradili:):D Ale, dobre vedieť.:) Len si tú stránku sem mohol skopírovať - teda adresu, prirodzene.
standi
16.03.12,11:07
Dobrý deň. Mám taký problém a neviem ako mám postupovať. Jedná sa o nášho psa. Mali sme ho pusteného na záhrade, ktorá je oplotená. Sused pravidelne chodieva so svojím psom-vlčiakom okolo našej záhrady, i keď sme ho už niekoľkokrát žiadali aby sa tade s ním neprechádzal, lebo náš pes je na jeho vlčiaka alergický a ide vyskočiť z kože, keď ide okolo. Vtedy tiež zase išiel okolo a z jednej strany našej záhrady sa dá dostať, lebo sused nemá záhradu oplotenú. Ten jeho vlčiak toľko skákal do nášho plotu, až sa plot uvolnil a náš pes ho podliezol a začal sa biť s jeho vlčiakom. (Jeho pes síce mal náhubok, ale nemal ho pán na vodítku a bol na cudzom pozemku). Pán k nim dobehol začal ich biť vodítkom a kabelou. Ešte sme mu s priateľom kričali, aby ich nebil a nestrkal tam medzi nich ruky, ale on tam strčil ruku a za chvíľu začal jačať, že náš pes ho pokúsal, lebo mu tiekla z ruky krv. Priateľ ho chcel odviesť aj do nemocnice, ale on nechcel, že on ide sám. Na ďalší deň nám oznámil, že pes musí isť k veterinárovi, či je v poriadku. Absolvovali sme s našim psom vyšetrenia a bol v poriadku. Asi o dva týždne prišiel za nami, že on bol týždeň Pn a chcel od nás najprv 1000 Eur, potom 500 Eur, lebo že náš pes ho pokúsal. Neviem od čoho mal tú ruku rozrezanú, mohol to mať aj od obojka svojho psa, lebo náš pes nikdy nikoho nepokúsal a určite by som medzi dvoch bijacich sa psov ruky nestrkala. A keby ho taký 60 kg pes (náš má 60 kg je to americký bandog) pokúsal, myslím, že by mu z tej ruky veľa nezostalo a on mal len povrchové zranenie a zo spodu ruky ani nemal pokusane. A asi pred týždňom prišli policajti a aj z miestneho úradu, že nás pán udal. Na miestnom úrade, sme celú vec opísali, ale kontrolor povedal, že on tam nebol, tak nevie, že sa to musí prešetriť. Pred dvoma dňami tu zase bol, že nech mu zaplatíme teda aspom 200 Eur, lebo to poženie pred súd. Prosím ak môžete, skúste nám poradiť, lebo nevieme čo máme robiť a ako postupovať v tomto prípade, prípadne čo nás čaká. Ďakujem.
draik
16.03.12,12:05
Dobrý deň. Mám taký problém a neviem ako mám postupovať. Jedná sa o nášho psa. Mali sme ho pusteného na záhrade, ktorá je oplotená. Sused pravidelne chodieva so svojím psom-vlčiakom okolo našej záhrady, i keď sme ho už niekoľkokrát žiadali aby sa tade s ním neprechádzal, lebo náš pes je na jeho vlčiaka alergický a ide vyskočiť z kože, keď ide okolo. To je Váš problém, nie suseda, on sa môže pohybovať po svopjom pozemku, ako len chce a s kým/čím chce. Vtedy tiež zase išiel okolo a z jednej strany našej záhrady sa dá dostať, lebo sused nemá záhradu oplotenú. Oplotenie nie je povinné. Ten jeho vlčiak toľko skákal do nášho plotu, až sa plot uvolnil a náš pes ho podliezol a začal sa biť s jeho vlčiakom. (Jeho pes síce mal náhubok, ale nemal ho pán na vodítku a bol na cudzom pozemku). Ten jeho pes sa ruval s Vašim psom na Vašom pozemku? Pán k nim dobehol začal ich biť vodítkom a kabelou. Ešte sme mu s priateľom kričali, aby ich nebil a nestrkal tam medzi nich ruky, ale on tam strčil ruku a za chvíľu začal jačať, že náš pes ho pokúsal, lebo mu tiekla z ruky krv. Priateľ ho chcel odviesť aj do nemocnice, ale on nechcel, že on ide sám. Na ďalší deň nám oznámil, že pes musí isť k veterinárovi, či je v poriadku. Absolvovali sme s našim psom vyšetrenia a bol v poriadku. Asi o dva týždne prišiel za nami, že on bol týždeň Pn a chcel od nás najprv 1000 Eur, potom 500 Eur, lebo že náš pes ho pokúsal. Neviem od čoho mal tú ruku rozrezanú, mohol to mať aj od obojka svojho psa, lebo náš pes nikdy nikoho nepokúsal a určite by som medzi dvoch bijacich sa psov ruky nestrkala. Chránil si svojho psa. A keby ho taký 60 kg pes (náš má 60 kg je to americký bandog) pokúsal, myslím, že by mu z tej ruky veľa nezostalo a on mal len povrchové zranenie a zo spodu ruky ani nemal pokusane. To bude musieť ako poškodený dokázať, keď budú pochybnosti. A asi pred týždňom prišli policajti a aj z miestneho úradu, že nás pán udal. Na miestnom úrade, sme celú vec opísali, ale kontrolor povedal, že on tam nebol, tak nevie, že sa to musí prešetriť. Pred dvoma dňami tu zase bol, že nech mu zaplatíme teda aspom 200 Eur, lebo to poženie pred súd. Prosím ak môžete, skúste nám poradiť, lebo nevieme čo máme robiť a ako postupovať v tomto prípade, prípadne čo nás čaká. Ďakujem. Vyzerá to byť špekulant ten sused, ale bez viny nie ste ani vy, keďže za psa zodpovedáte.
standi
16.03.12,13:11
Ďakujem za odpoveď. Na zvýraznené: sused nebol na svojom pozemku a aj cesta kade chodieval s tým vlčiakom patri priľahlím záhradám, teda aj nám, on má pozemok inde a na našej ceste nemal čo hľadať. Ja tiež nechodím venčiť psa na jeho cestu. Pozemok kde sa psi bili, patrí inému susedovi, len ho nemá oplotený. Ja mu verím, že si chránil psa, ale koho by napadlo, pchať ruky medzi dve bijuce sa zvieratá. Za psa síce zodpovedáme, ale náš pes bol pustený na našom oplotenom pozemku.
kopretinka
16.03.12,13:18
Je to špekulant.Jeho pes Vám dokonca poškodil plot,Váš pes iba bránil svoje územie.Povedzte mu,že vy budete žiadať nahradiť škodu na plote. A to jeho zranenie by som chcela teda vidieť,mno....