tiborpm
01.02.09,17:39
Prosím Vás, ako mám zaúčtovať dopravu za nakúpený materiál?
Na faktúre mám napr. 5 položiek a nakoniec dopravu 1,58 Eur.
K jednotlivému materiálu vystavím skladové karty a čo s dopravou? Ako ju mám zaúčtovať? Doteraz som ju účtovala do réžie a zvyšok sumy do materiálu. Neviem či je to správne. Poraďte, prosím...
Zoltán Kovács
01.02.09,17:08
Prosím Vás, ako mám zaúčtovať dopravu za nakúpený materiál?
Na faktúre mám napr. 5 položiek a nakoniec dopravu 1,58 Eur.
K jednotlivému materiálu vystavím skladové karty a čo s dopravou? Ako ju mám zaúčtovať? Doteraz som ju účtovala do réžie a zvyšok sumy do materiálu. Neviem či je to správne. Poraďte, prosím...

Cenu dopravy treba rozrátať na počet kusov dodaného materiálu a tým navýšiť skladovú cenu.
martina0203
01.02.09,18:20
Ja účtujem materiál podľa skladu, aby mi to sedelo so skladom, ostatné, ako doprava, vykládky, palety,... dávam mimo.
tiborpm
02.02.09,07:10
Kam mimo? Samostatne na sklad. kartu alebo tiež do réžie? Díky
tiborpm
02.02.09,09:11
Zoltán díky, ale nevadí to, keď som to doteraz účtovala do réžie?
Zoltán Kovács
02.02.09,09:12
Zoltán díky, ale nevadí to, keď som to doteraz účtovala do réžie?

Čo už. Mal si zle ocenené zásoby, ale vo výdavkoch ich máš.
Síce je to do určitej miery aj nesúlad s postupmi účtovania.
tiborpm
02.02.09,12:39
Díky moc, môžem sa na teba obrátiť aj nabudúce, ak budem potrebovať pomoc? Inak mimochodom, som žena.
Zoltán Kovács
02.02.09,12:44
Díky moc, môžem sa na teba obrátiť aj nabudúce, ak budem potrebovať pomoc? Inak mimochodom, som žena.

Odborné otázky zadaj sem na fórum, viac hláv viac poradí.

P.S. No z toho nick-u to nemožem vedieť. :D
Lianka
02.02.09,13:09
Díky moc, môžem sa na teba obrátiť aj nabudúce, ak budem potrebovať pomoc? Inak mimochodom, som žena.

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť. ;)
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
tiborpm
02.02.09,17:04
Sorry, som nová, ešte sa len oboznamujem, ako to tu funguje. Nabudúce budem vedieť.
retko
18.10.09,20:29
navysuje sa skladova cena aj o sumu ktoru si vyplatim ako majitel sukromneho auta ktore pouzivam na podnikanie ? suma pochopitelne za dopravu tovaru od dodavatela.
retko
22.10.09,10:04
nikto nevie ?
Zoltán Kovács
22.10.09,10:08
navysuje sa skladova cena aj o sumu ktoru si vyplatim ako majitel sukromneho auta ktore pouzivam na podnikanie ? suma pochopitelne za dopravu tovaru od dodavatela.

Máš na mysli paušálne náhrady za používanie súkromného motorového vozidla?