lenkage
01.02.09,18:20
prosím Vás súrne o radu..rodina mi darovala dom v auguste, mám si podať aj ja daň. priznanie?všade som čítala, že len tí čo kúpili alebo zdedili....
Zoltán Kovács
01.02.09,17:23
prosím Vás súrne o radu..rodina mi darovala dom v auguste, mám si podať aj ja daň. priznanie?všade som čítala, že len tí čo kúpili alebo zdedili....

Podať, stala si sa novou vlastníčkou nehnuteľnosti.
lenkage
01.02.09,17:25
a to nezáleží na tom, že to bolo darovacou zmluvou??
Zoltán Kovács
01.02.09,17:27
a to nezáleží na tom, že to bolo darovacou zmluvou??

Spôsob nadobudnutia nie je relevantný, ale vlastníctvo.
Johanka
01.02.09,17:33
prosím Vás súrne o radu..rodina mi darovala dom v auguste, mám si podať aj ja daň. priznanie?všade som čítala, že len tí čo kúpili alebo zdedili....


a to nezáleží na tom, že to bolo darovacou zmluvou??
A prečo si myslíš, že by zrovna tí, ktorí nadobudli nehnuteľnosti darovaním boli vylúčení z okruhu daňovníkov dane z nehnuteľnosti ? Kto by podľa teba mal platiť daň za takto nadobudnuté nehnuteľnosti ? Okrem čítania článkov s oklieštenými informáciami, treba občas použiť aj sedliacky rozum :);).
lenkage
01.02.09,17:41
myslím, že táto stránka je na to, aby pomáhala a radila a nie urážala....
Johanka
01.02.09,17:48
mimotemy Hlboké ospravedlnenie za protiotázky a snahu o to, aby si pochopila, že si čítala neúplné informácie .
Nepoužila som :mad::o:eek: ani :rolleyes:, ale :);).
lenkage
02.02.09,05:42
ja som nie len čítala informácie, volala som na príslušný daňový úrad a tam mi tvrdili, že nemusím...
gabriela2579
02.02.09,05:55
Pozor, daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti nepodávaš na DÚ, ale správcovi dane, ktorým je príslušné mesto resp. obec, v katastri ktorého sa tvoja nehnuteľnosť nachádza.
Olice
02.02.09,05:58
prosím Vás súrne o radu..rodina mi darovala dom v auguste, mám si podať aj ja daň. priznanie?všade som čítala, že len tí čo kúpili alebo zdedili....
http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=929