revik
01.02.09,19:50
Dobry den, hladam odpoved na nasledovnu otazku:


Vypoved som dostala podla & 63 odst.1,pism.b, k 31.1.2008!!! Vsimla som si neskoro, ze vypoved je asi neplatna, lebo mi mala byt dana k 31.1.2009 a nie 2008, mam pravo sa branit? vypoved mi bola dana z dovodu,ze som sustavne upozornovala zamestnavatela na porusovanie zakona z jeho strany. Kedze sa ma potreboval co najskor zbavit,nevsimol si, ze mi dal vypoved s tymto datumom.. ako je to potom s vypovednou lehotou, kedze je to spatne? plynie mi? Asi nie je mozne, dat mi vypoved k minulorocnemu terminu...
Chobot
02.02.09,09:58
Dobry den, hladam odpoved na nasledovnu otazku:


Vypoved som dostala podla & 63 odst.1,pism.b, k 31.1.2008!!! Vsimla som si neskoro, ze vypoved je asi neplatna, lebo mi mala byt dana k 31.1.2009 a nie 2008, mam pravo sa branit? vypoved mi bola dana z dovodu,ze som sustavne upozornovala zamestnavatela na porusovanie zakona z jeho strany. Kedze sa ma potreboval co najskor zbavit,nevsimol si, ze mi dal vypoved s tymto datumom.. ako je to potom s vypovednou lehotou, kedze je to spatne? plynie mi? Asi nie je mozne, dat mi vypoved k minulorocnemu terminu...

Nie je dôležité, aký dátum je napísaný vo výpovedi, ale to, kedy bola výpoveď doručená. Pokiaľ výpoveď obsahuje ostatné predpísané náležitosti, ku ktorým dátum nepatrí, tak je platná. Najdôležitejšou náležitosťou je dôvod - a ten tam vymedzený je. Ďalej musí zamestnávateľ preukázať doručenie, pokiaľ bola doručená do 31.1.2009, tak VD začne plynúť od 1.2.2009 a skončí (aj PP skončí) 31.3.2009. Ten dátum nie je podstatný, navyše je zrejmé, že ide o chybu v písaní (preklep), lebo logicky by nemohol dať spätne výpoveď.

Takže pokiaľ je problém len v tom dátume, tak to ti nepomôže. A výpoveď sa nedáva ku dňu, ale doručuje sa a potom plynie VD.