matinodca
01.02.09,21:11
Dobry den ,,
poprosim o radu ,,som 6-tym tyzdnom na PN v skusobnej dobe 3 mesiace
mam platnu PN , a zamestnavatel mi poslal vypowed postou doporucene ,
tuto som neprebral , nakolko si myslim ze som v ochrannej lehote pocas trvania PN , myslim ze zamestnavatel mi nemoze dat vypoved pocas trvania PN v skusobnej lehote bez udania dovodu .
zamestnavatel tvrdi ze mi moze dat vypoved v skusobnej dobe pocas trvania PN
,, prosim o radu , dakujem velmi pekne
da sa to nahlasit na urad kontroly alebo ako to mam riesit ? /matokuk@zoznam.sk
Kája.
01.02.09,20:17
Zamestnávateľ má pravdu, oznámenie o skončení pracovného pomeru Vám môže poslať aj počas PN a oznámenie je platné.
Zoltán Kovács
01.02.09,20:18
Dobry den ,,
poprosim o radu ,,som 6-tym tyzdnom na PN v skusobnej dobe 3 mesiace
mam platnu PN , a zamestnavatel mi poslal vypowed postou doporucene ,
tuto som neprebral , nakolko si myslim ze som v ochrannej lehote pocas trvania PN , myslim ze zamestnavatel mi nemoze dat vypoved pocas trvania PN v skusobnej lehote bez udania dovodu .
zamestnavatel tvrdi ze mi moze dat vypoved v skusobnej dobe pocas trvania PN
,, prosim o radu , dakujem velmi pekne
da sa to nahlasit na urad kontroly alebo ako to mam riesit ? /matokuk@zoznam.sk

Ak zamestnávateľ použil § 72 zákonníka práce, teda rozviazanie pracovného pomeru počas skúšobnej doby, tak na tento paragraf sa nevzťahuje ochranná doba. Totiž nejde o výpoveď.
matinodca
01.02.09,20:48
dakujem za odpowed ,,este vas poprosim ,,moje PN je nadalej platna a hradit mi ju bude socialna poistovna nadalej az do jej skoncenia ,,???
jedna sa o dlhodobu PN , bude potrebna operacia ,,,
je nejaka obmedzena doba pocas ktorej budem dostavat PN vyplatenu od soc.poistovne CI SA KONCI VYPOVEDOU OD ZAMESTNAVATELA ,,????

DAKUJEM MOC ZA ODPOVED
Orsz
01.02.09,20:52
dakujem za odpowed ,,este vas poprosim ,,moje PN je nadalej platna a hradit mi ju bude socialna poistovna nadalej az do jej skoncenia ,,???
jedna sa o dlhodobu PN , bude potrebna operacia ,,,
je nejaka obmedzena doba pocas ktorej budem dostavat PN vyplatenu od soc.poistovne CI SA KONCI VYPOVEDOU OD ZAMESTNAVATELA ,,????

DAKUJEM MOC ZA ODPOVED


Nemusíš mať obavy, vyplácať ju bude naďalej sociálna poisťovňa. Časovo nie je obmedzená, iba ak by trvala viac ako rok, teda 52 týždňov - musel by sa už robiť posudok na invaliditu. Stratou zamestnania inak o PN neprídeš. Želám rýchle uzdravenie :) .
matinodca
01.02.09,21:33
Dakujem moc pekne za odpoved , ked ze som novy nemozem pisat PM,

preto sa este opytam v akej vyske bude nemocenska z prijmu 15.000 sk/alebo 500 eur

malo by to byt 60 % zo mzdy ,,?

aby som vedel ci vobec vyzijem ,, dakujem moc pekne ,, este raz
ajobs
02.02.09,00:20
Dakujem moc pekne za odpoved , ked ze som novy nemozem pisat PM,

preto sa este opytam v akej vyske bude nemocenska z prijmu 15.000 sk/alebo 500 eur

malo by to byt 60 % zo mzdy ,,?

aby som vedel ci vobec vyzijem ,, dakujem moc pekne ,, este raz

Nemocenské je prvé 3 dni 25% vymeriavacieho základu, ďalšie dni až do ukončenia PN 55% VZ. Teda od 4.dňa to bude z príjmu 15000 Sk/500 € cca
8250 SK/274 €.
Tweety
02.02.09,05:37
Nemocenské je prvé 3 dni 25% vymeriavacieho základu, ďalšie dni až do ukončenia PN 55% VZ. Teda od 3.dňa to bude z príjmu 15000 Sk/500 € cca
8250 SK/274 €.
Tóno, oprav si ten deň, 55% bude až od štvrtého dňa:)
matinodca
02.02.09,11:22
dakujem moc pekne za odpowede
ajobs
02.02.09,15:49
Tóno, oprav si ten deň, 55% bude až od štvrtého dňa:)

...mimotemy vďaka za upozornenie, ešte že sú ľudia, ktorí pozorne čítajú. Díky Majka.
kalinka
17.08.11,10:26
Prosím Vás o radu. S pracovníkom chceme rozviazať pracovný pomer v skúšobnej dobe. Dnes ešte pracuje ale nechce mi podpísať nami danú výpoveď podľa par. 72. Postačí, keď budem mať podpísaných svedkov, že som mu dala výpoveď a on nepodpísal.

Veľmi pekne ďakujem
Tweety
17.08.11,10:26
Prosím Vás o radu. S pracovníkom chceme rozviazať pracovný pomer v skúšobnej dobe. Dnes ešte pracuje ale nechce mi podpísať nami danú výpoveď podľa par. 72. Postačí, keď budem mať podpísaných svedkov, že som mu dala výpoveď a on nepodpísal.

Veľmi pekne ďakujem
Nedávaš mu výpoveď, ale ide o skončenie PP v SD, je to jednostranný úkon. Takže svedkov nepotrebuješ, jednoducho mu to písomne oznám a finito.
veronikasad
17.08.11,10:28
Prosím Vás o radu. S pracovníkom chceme rozviazať pracovný pomer v skúšobnej dobe. Dnes ešte pracuje ale nechce mi podpísať nami danú výpoveď podľa par. 72. Postačí, keď budem mať podpísaných svedkov, že som mu dala výpoveď a on nepodpísal.

Veľmi pekne ďakujem
Pracovníkovi v skúšobnej dobe nedávaš výpoveď. Ak to budeš takto formulovať, je ukončenie prac.pomeru neplatné, začína mu plynúť výpovedná doba.
Kedy mu končí skúšobná doba ?
kalinka
17.08.11,10:36
Ďakujem!
Takže postačí oznámenie o ukončení. Tých svedkov som chcela preto ak mi neprevezme ani oznámenie o ukončení PP dnešným dňom, aby som bola chránená, keď zákon hovorí o doruční aspoň 3 dni pred ukončením PP.
Bude to správne? Pretože už sa vyhrážal úradom práce.
Tweety
17.08.11,10:38
Ďakujem!
Takže postačí oznámenie o ukončení. Tých svedkov som chcela preto ak mi neprevezme ani oznámenie o ukončení PP dnešným dňom, aby som bola chránená, keď zákon hovorí o doruční aspoň 3 dni pred ukončením PP.
Bude to správne? Pretože už sa vyhrážal úradom práce.
Nech sa vyhráža, ale ak je skutočne v SD, tu si nepomôže, PP môže skončiť aj jedna aj druhá strana bez dôvodu.
kalinka
17.08.11,10:42
Ďakujem Vám.