Lubo44
01.02.09,22:35
Ahojte,
potreboval by som poradiť s DPH pri faktúre z ČR. Faktúra je vystavená za tovar, ten podlieha samozdaneniu (ak sa nemýlim), avšak neviem ako ovplyvní DPH doprava tohto tovaru, ktorá je tiež fakturovaná na tej istej fakúre. Berie sa doprava ako samostatná služba alebo nie?

Viete mi s tým poradiť?

Ďakujem veľmi pekne.
Tweety
02.02.09,06:00
Ahojte,
potreboval by som poradiť s DPH pri faktúre z ČR. Faktúra je vystavená za tovar, ten podlieha samozdaneniu (ak sa nemýlim), avšak neviem ako ovplyvní DPH doprava tohto tovaru, ktorá je tiež fakturovaná na tej istej fakúre. Berie sa doprava ako samostatná služba alebo nie?

Viete mi s tým poradiť?

Ďakujem veľmi pekne.
Nie, neberie, doprava zvyšuje OC tovaru.
Lubo44
03.02.09,14:56
diky moc
JDM
22.07.09,06:37
Ja by potrebovala poradiť: sme slovenská firma - plátci DPH v SR a nakúpili sme tovar z ČR od plátcu DPH v ČR. Avšak tento tovar sme predali do českej firmy - plátcovi DPH v ČR tak, že tovar fyzicky neopustil ČR a my sme obdržali faktúru na tovar v CZK s rozpisom DPH. Chcem sa opýtať, že hoci faktúra obsahuje položku doprava ČR-SR, je vystavená správne s DPH aj teda napriek tomu, že tovar neopustil ČR? Ďakujem.
sybila3
08.11.11,09:07
viem že doprava tovaru vstupuje do OC, ale čo ak sme predali materiál-náhradné diely do zahraničia 311/642 v tom je zaúčtovaná aj doprava, to je OK ale prepravovala do dpd a platili sme my to čo bolo vyúčtované na fa ako zaúčtujem ako 518/321 alebo 642/311 lebo si tú dopravu zaplatili? ale je tam problemik že do zahraničia bola doprava bez dph a dpd si vyúčtovalo dph tak asi by to malo byť 518,343/321? dík