lucika1
02.02.09,08:28
Ahojte,

mam zmluvu so zamestnavatelom na 3 roky, teda na dobu urcitu a to do 31.5.2009. Zatial neviem, ci mi tuto zmluvu predlzia. Zaujimalo by ma, ci aj v tomto pripade plati plati vypovedna lehota. Zistim to nejako, ze som vo vypovednej lehote?

Dakujem
drobeceva
02.02.09,07:30
Ahojte,

mam zmluvu so zamestnavatelom na 3 roky, teda na dobu urcitu a to do 31.5.2009. Zatial neviem, ci mi tuto zmluvu predlzia. Zaujimalo by ma, ci aj v tomto pripade plati plati vypovedna lehota. Zistim to nejako, ze som vo vypovednej lehote?

Dakujem
Z toho vyplýva, že PZ je na dobu určitú. Buď k tomu dátumu skončíš, alebo Ti niečo ponúknu. Výpovedná lehota tu nie je.
veronikasad
02.02.09,07:31
Ahojte,

mam zmluvu so zamestnavatelom na 3 roky, teda na dobu urcitu a to do 31.5.2009. Zatial neviem, ci mi tuto zmluvu predlzia. Zaujimalo by ma, ci aj v tomto pripade plati plati vypovedna lehota. Zistim to nejako, ze som vo vypovednej lehote?

Dakujem
Pracovný pomer uzatvorený na dobu určitú končí dňom dohodnutým v pracovnej zmluve, pokial sa so zamestnávateľom nedohodneš inak.
ZDENIELA
02.02.09,07:34
Ak máš zmluvu na dobu určitú do 31.5.2009, mala by sa skončiť týmto dňom, tu žiadna výpovedná lehota nie je (ak ju samozrejme nebudete chcieť predĺžiť)
Len ak by zamestnávateľ (alebo aj ty) chcel pracovný pomer ukončiť pred týmto dátumom, musel by rátať s výpovednou lehotou..
Ak si vo výpovednej lehote, musíš to mať písomne, ak nemáš žiaden doklad od zamestnávateľa, určite vo výpovedenej lehote nie si.
lucika1
02.02.09,08:13
Aha, takze vypovedna lehota plati len pre pracovne zmluvy uzatvorene na dobu neurcitu.

Vdaka