martinapo77
02.02.09,08:36
takze chcem sa spytat ci nemate skusenosti

planujeme si kupit sukromne auto, obehali sme autosalony, surfovali po nete a chceme sa spytat ci nemate skusenosti:

zistili sme ze v polsku kupime nove auto s namontovanym lpg vyhodnejsie ako u nas.

Nemate skusenosti čo všetko budeme musieť ohľadom zapisu vybavovať, Je mi jasné že budeme musieť zaplatiť DPH u nas nakoľko ide o nove auto. Nemate skusenosti či nebude mať zahraničný predajca problem predať auto bez ich DPH. Taktiež či nemate skusenosti či bude možne bezproblémov zapisať auto s lpg do TP. Samozrejme ratame s tým že budeme musieť dať úradne dat preložiť dokumenty. A na druhej strane ako sa k zaruke postavia nase zmluvne servisy. Myslim si že sme v EU a mali by sme mať rovnake celoeuropske zaruky.. Ale fakt neviem.. Tak ak mate skusenosti napiste nam
Vdaka;)
diabol4
03.02.09,06:35
Myslím, že asi bude problém žiadať predajcu, aby vám vystavil faktúru bez DPH, ale v Poľsku je možné všetko. Auto s LPG musí byť zapísané v TP v Poľsku a tým Vám ho automaticky zapíšu u nás. Pokiaľ viem na nové autá sa u nás platí DPH. Ohľadne servisu, nie je problém. Naše autorizované servisy akceptujú záruku, aj keď je auto kúpené v inom štáte. Najprv si zistite všetky náklady, pretože v konečnom dôsledku Vás môže auto vyjsť vyššie ako u nás.
martinapo77
04.02.09,08:50
jun2006
21.02.09,19:04
Tato tema je podrobne rozpracovana vo fore autickarov na www.autobazareeu.sk

Vysledok dovozu - podla typu mozes usetrit az 10 000 €. V kazsom pripade neprerobis,. Nakladovo nie je prakticky ziaden rozdiel medzi prihlasenim noveho auta kupeneho v SR a kupeneho v PL.
martinapo77
22.02.09,10:31
dik za reakcie ale to uz mame vsetko premakana sme rozhodnuti kupit auto v polsku... a usetrime viac ako 10tis euro
remodaboss
24.02.09,12:41
Ahoj.. mohla by si pliz napisat ako to je s tou DPHckou? Dohodli ste sa s predajcom ze ju tam nebudete platit? Ak sa Ti chce tak mozes o tom napisat aj viac, tiez planujem kupit auto v PL a myslim ze pri tych cenach nie som sam.. :)
martinapo77
25.02.09,15:36
no DPH nemusis platit v polsku nakolko obe krajiny su v EU a aplikovali rovnake ustanovenia zo smernice EU. tzn. tym ze obstaras nove vozidlo v state EU si povinny v SR sa registrovat na miestne prislusnom DU registrovat do 7 dni od vzniku danovej povinnosti a rovnako v tej istej lehote aj dph zaplatit. kedze je v polsku dph 22percent a u nas 19, tak v podstate usetris priamo 3percenta. zakladom dane bude cena netto prepocitana kurzom NBS v den kedy ti bude automobil dodany resp. kedy podpises zmluvu a stanes sa jeho vlastnikom. DU ti musi dat potvrdenie ze si podal DP a DPH zaplatil, lebo inac ti PZ nepridelia znacku. Z dokumentov z polska ti treba pre dopravny odbor obvodneho uradu prelozit uradne len kupnu zmluvu resp. fakturu. Inac polsky predajca asi bude vyzadovat cestne prehlasenie ze auto bude vyvezene a nasledne registrovane v SR. a hlavne potrebujes aby ti dal COC dokumnet ktory dava importer v polsku, prevozne znacky, postienie ... a to uz asi mas zistene resp je to v roznych diskusiach na nete.
peggy
26.02.09,09:19
dik za reakcie ale to uz mame vsetko premakana sme rozhodnuti kupit auto v polsku... a usetrime viac ako 10tis euro

Prosím Vás, koľko krát treba vlastne vycestovať do PL kvoli kúpe auta? Ako prebieha platba. Treba platiť v hotovosti? Zaujíma ma to, nakoľko plánujem tiež kúpiť auto v Poľsku. Ďakujem
martinapo77
26.02.09,10:38
no da sa to aj zariadit tak ze im posles mail o ponuku cize staci najst dealera prislusnej znacky blizko tvojho bydliska. potom staci ist raz objednat dat zalohu, podpisat objednavku, a dohodnut co vsetko treba prevozne znacky, poistenie, coc..... a potom uz len pre auto ak bude u dealera. a v pripade ze je auto na sklade u dealera tak sa to da poriesit hned.
martinapo77
26.02.09,10:40
a my sme sa stretli ze uprednostnuju platbu v hotovosti, alebo cez prevod, ale tam su nejake poplatky
martinapo77
26.02.09,16:18
tak mame za objednavkou auta .. rozhodli sme sa pre novu skodu octaviu tsi... rozdiel oproti slovensku 6500 euro
peggy
26.02.09,16:36
Držím palce aby to všetko dobre dopadlo. Keď bude auto v garáži ohlás sa. Ešte by ma zaujímalo či sa dá platiť € alebo len zlotými.
Stefan2005
26.02.09,17:41
Vybavujete si dovoz "svojpomocne" ale prostredníctvom firmy?
Branusko
26.02.09,20:40
tak mame za objednavkou auta .. rozhodli sme sa pre novu skodu octaviu tsi... rozdiel oproti slovensku 6500 euro
Pozdravujem,
zda sa, ze sme sa rozhodli rovnako, aj my sme pred tyzdnom objednali v Polsku Novu Octaviu TSI Mint, nakolko sa to tam pri momentalnom kurze EUR/PLN naozaj oplati.

Nakolko ma proces prihlasenia auta na SK o chvilu caka, rad by som si s niekym potvrdil svoje informacie, pripadne konkretne skusenosti s prihlasnovanim dovezeneho noveho auta.

Moje informacie su taketo (zdroje internet, danovy poradca):
- od polskeho predajcu obdrzim certifikat konformity (COC) a velky technicky preukaz (v polstine)
- polsky predajca mi vystavi fakturu bez 22% polskej DPH
- do 7 dni od vystavenia faktury podam danove priznanie a zaplatim 19% slovensku DPH (kurz prepoctu podla aktualneho kurzu NBS - ku ktoremu datumu? /den vystavenia faktury alebo platby DPH/)
- kontrolu originality pre nove auto nepotrebujem
- na zaklade certifikatu COC mi obvodny urad schvali auto pre pouzivanie na SK + zaplatim 66 EUR do recyklacneho fondu
- uradne prelozim velky technicky preukaz do slovenciny
- na zaklade potvrdena o zaplatenej DPH, potvrdenia o schvaleni auta pre pouzivanie na SK a prelozeneho velkeho technicaku prihlasim auto na policii (66 EUR + 4,50 EUR) a obdrzim SK znacky

Co mi nie je stale zrejme, na akych prevoznych znackach priveziem auto na SK? Najskor som si myslel, ze za 150 PLN mi prevozne znacky vyda polsky predajca, ten ma vsak informoval ze prevozne znacky si musim priniest z SK na zaklade vystavenej faktury. Rovnako som niekde cital, ze obvodny urad potrebujem cisty technicky preukaz.

Vopred vdaka za upresnenia/korekcie a pripadne dalsie informacie,
Brano
Branusko
26.02.09,21:14
Držím palce aby to všetko dobre dopadlo. Keď bude auto v garáži ohlás sa. Ešte by ma zaujímalo či sa dá platiť € alebo len zlotými.
Eurami sa platit neda, moj predajca striktne pozadoval PLN (zatial som platil iba zalohu). Rovnako vsak naznacil, ze je lepsie zaplatit peniaze v hotovosti a nie medzibankovym prevodom - je to sice mierne nestandardne na slovenske pomery, no asi mu to komplikovat nebudem a tie PLN mu budem musiet priniest. ... aspon sa usetri na poplatkoch za medzistatny bankovy prevod ;-)
Branusko
27.02.09,05:59
Pozdravujem,
zda sa, ze sme sa rozhodli rovnako, aj my sme pred tyzdnom objednali v Polsku Novu Octaviu TSI Mint, nakolko sa to tam pri momentalnom kurze EUR/PLN naozaj oplati.

Nakolko ma proces prihlasenia auta na SK o chvilu caka, rad by som si s niekym potvrdil svoje informacie, pripadne konkretne skusenosti s prihlasnovanim dovezeneho noveho auta.

Moje informacie su taketo (zdroje internet, danovy poradca):
- od polskeho predajcu obdrzim certifikat konformity (COC) a velky technicky preukaz (v polstine)
- polsky predajca mi vystavi fakturu bez 22% polskej DPH
- do 7 dni od vystavenia faktury podam danove priznanie a zaplatim 19% slovensku DPH (kurz prepoctu podla aktualneho kurzu NBS - ku ktoremu datumu? /den vystavenia faktury alebo platby DPH/)
- kontrolu originality pre nove auto nepotrebujem
- na zaklade certifikatu COC mi obvodny urad schvali auto pre pouzivanie na SK + zaplatim 66 EUR do recyklacneho fondu
- uradne prelozim velky technicky preukaz do slovenciny
- na zaklade potvrdena o zaplatenej DPH, potvrdenia o schvaleni auta pre pouzivanie na SK a prelozeneho velkeho technicaku prihlasim auto na policii (66 EUR + 4,50 EUR) a obdrzim SK znacky

Co mi nie je stale zrejme, na akych prevoznych znackach priveziem auto na SK? Najskor som si myslel, ze za 150 PLN mi prevozne znacky vyda polsky predajca, ten ma vsak informoval ze prevozne znacky si musim priniest z SK na zaklade vystavenej faktury. Rovnako som niekde cital, ze obvodny urad potrebujem cisty technicky preukaz.

Vopred vdaka za upresnenia/korekcie a pripadne dalsie informacie,
Brano
... a rovnako, ci mi z vyvozu auta z PL nevyplyvaju nejake povinnosti voci polskym uradom?

Vdaka
Vlastak
27.02.09,06:32
Pozdravujem,
zda sa, ze sme sa rozhodli rovnako, aj my sme pred tyzdnom objednali v Polsku Novu Octaviu TSI Mint, nakolko sa to tam pri momentalnom kurze EUR/PLN naozaj oplati.

Nakolko ma proces prihlasenia auta na SK o chvilu caka, rad by som si s niekym potvrdil svoje informacie, pripadne konkretne skusenosti s prihlasnovanim dovezeneho noveho auta.

Moje informacie su taketo (zdroje internet, danovy poradca):
- od polskeho predajcu obdrzim certifikat konformity (COC) a velky technicky preukaz (v polstine)
- polsky predajca mi vystavi fakturu bez 22% polskej DPH
- do 7 dni od vystavenia faktury podam danove priznanie a zaplatim 19% slovensku DPH (kurz prepoctu podla aktualneho kurzu NBS - ku ktoremu datumu? /den vystavenia faktury alebo platby DPH/)
- kontrolu originality pre nove auto nepotrebujem
- na zaklade certifikatu COC mi obvodny urad schvali auto pre pouzivanie na SK + zaplatim 66 EUR do recyklacneho fondu
- uradne prelozim velky technicky preukaz do slovenciny
- na zaklade potvrdena o zaplatenej DPH, potvrdenia o schvaleni auta pre pouzivanie na SK a prelozeneho velkeho technicaku prihlasim auto na policii (66 EUR + 4,50 EUR) a obdrzim SK znacky

Co mi nie je stale zrejme, na akych prevoznych znackach priveziem auto na SK? Najskor som si myslel, ze za 150 PLN mi prevozne znacky vyda polsky predajca, ten ma vsak informoval ze prevozne znacky si musim priniest z SK na zaklade vystavenej faktury. Rovnako som niekde cital, ze obvodny urad potrebujem cisty technicky preukaz.

Vopred vdaka za upresnenia/korekcie a pripadne dalsie informacie,
Brano
Na Obvodnom úrade pre cestnú dopravu sa platí poplatok 66,- + 4,5 EUR, recyklačný poplatok za osobné auto je 66,- EUR, na Dopravnom inšpektoráte 66,- EUR. Niektoré Obvodné úrady pre CD a PK vyžadujú preložiť tiež Certifikat conformity.
peggy
28.02.09,17:49
Platí odpočet DPH aj pre japonské autá kúpené v Poľsku. Clo sa tiež neplatí? Je možné aby som na Honde Civic 5D 1.8 Sport ušetrila 160 000 SK? Zdá sa mi to neuveriteľné,ale asi je to tak. Ozvite sa tí, čo ste už nakúpili. Ďakujem za odpoveď.
martinapo77
02.03.09,08:39
platba zlotymi .. takze treba zmenit ked bude zl na minime
martinapo77
02.03.09,08:43
nerozumiem otazke odpocet dph??? ak nie si podnikatel ak nekupujes auto do podnikania a vobec pri osobnom aute narok na odpocet dph nie je....
ano mozes usetrit az 170tis.sk... my sme natom podobne
peggy
02.03.09,12:38
Pardon, ten odpočet DPH je omyl, bolo to myslené ako pôvodná cena znížená o 22%. Nie som podnikateľ. Takže ešte raz, keď mám záujem o japonské auto, tiež mi odpočítajú daň? Niekde som čítala, že sa to týka len áut vyrobených v únii. Ďakujem
Branusko
02.03.09,18:11
Pardon, ten odpočet DPH je omyl, bolo to myslené ako pôvodná cena znížená o 22%. Nie som podnikateľ. Takže ešte raz, keď mám záujem o japonské auto, tiež mi odpočítajú daň? Niekde som čítala, že sa to týka len áut vyrobených v únii. Ďakujem
Dobry clanok tykajuci sa kupy noveho auta v zahranici je tu auto(bodka)sme(bodka)sk/c/3839808/Oplati-sa-doviezt-nove-auto.html

porovnanie cien aut aj so zohladnenim rozdielov v DPH je zase tu www(bodka)sme(bodka)sk/cdata/3839808/tabulka_big.jpg (to Suzuki tiez nebude je asi EU auto, aj ked sa mozne vyraba v HU)

V zasade sa jedna o to, ze pri novom aute (jedno kde bolo vyrobene) = menej ako 6 mesiacov a 6.000 km, kupenom v niektorej z clenskych EU krajin sa DPH plati az na SK.
martinapo77
04.03.09,07:01
prepravne znacky (tablice tymczasowe) sa vybavuju na starostwo wojatove (nieco ako obecny urad) na rejestraciji vozidiel - stoja 93zl + casove povolenie (taka karticka k tym znackam) na 30dni - 11zl. k tomu poistenie (ubezpecenie, 66zl. tiez na 30 dni. znacky sa nevracaju.
monikammm
04.03.09,07:37
Aj my riešime nákup auta v Poľsku. V sobotu sme si boli auto objednať, vybrali sme si konkrétne auto, doplnky, dali sme zálohu 3000 Zl. v hotovosti. Včera som previedla na účet ďalšie zloté a zvyšok cca 10% ceny auta doplatím pri preberaní auta v hotovosti. Vybrali sme si Nissan Qashqai, v Martine stojí ten konkrétny model, v tej istej výbave, 1,5l Dci 24 tis.Eur. Toto nás vyjde aj so všetkými poplatkami a DPH do 16 tis.Eur. Taký je rozdiel.
Poistenie si vybavím tu,ked mi nafaxujú TP a faktúru (musia to vyžiadať z centrály Nissanu) a už so zelenou kartou si pôjdeme preň.
My to vybavujeme na dvakrát, pretože som nechcela dať peniaze za auto,ktoré nevidím na vlastné oči. Ale myslím, že tá úspora stojí aj za tie dve cesty.
Tak snáď ho v sobotu šťastne dovezieme.
tupon
04.03.09,10:25
a my sme sa stretli ze uprednostnuju platbu v hotovosti, alebo cez prevod, ale tam su nejake poplatky

ahoj martina,
tak ako, podarilo sa kupit nove auticko v Polsku?..dufam, ze ano a uz si ho uzivate:) apropos ake ste si kupili?...my o tom uvazujeme takisto, len vsade je tolko rozdielnych informacii, ze uz v tom zacinam mat zmatok:eek:
Preto by som ta chcel poprosit o podrobny popis vsetkych krokov ktore treba urobit pri kupe auta v PL...dufam ze sem z casu na cas chodis a skoro mi napises, pretoze som sa pokusal napisat ti priamo na email, ale tusim ze si to neprajes a sukromnu spravu ti zase poslat nemozem ja, lebo mam udajne malo prispevkov:mee:

kazdopadne ti vopred dakujem za cas pri citani a dufam ze aj pri pisani dpovede pre mna

tupon
Branusko
04.03.09,12:09
prepravne znacky (tablice tymczasowe) sa vybavuju na starostwo wojatove (nieco ako obecny urad) na rejestraciji vozidiel - stoja 93zl + casove povolenie (taka karticka k tym znackam) na 30dni - 11zl. k tomu poistenie (ubezpecenie, 66zl. tiez na 30 dni. znacky sa nevracaju.
Vdaka za info, od polskeho paradoxne polsky predajca mi zase povedal, ze prepravne znacky si mam vybavit na SK a priniest so sebou v den vydania auta. Zda sa, ze tuto informaciu budem musiet este overit, aj ked som mozno ocakaval ze prepravnu znacku mi zabezpeci predajca v PL.

Ak su teda treba polske prepravne znacky, mozem na tychto znackach jazdit na SK, prihlasovacie miesto mam cca. 40 km a planoval som tam prist "po svojich".

P.S.: Ak sa smiem este opytat, aku dlhu mate cakaciu dobu na tu Octaviu? Ja mam termin do 30.4., co je mierne viac ako dva mesiace od zavaznej objednavky a zlozenia zalohy.

Vdaka,
Brano
qwer
05.03.09,20:11
dobre vediet
peggy
06.03.09,09:48
Ja som sa informovala tiež u poľského predajcu na prepravné značky a povedal mi, že je problém ich vybaviť. Auto si máme odviezť odťahovkou. Vraj to tak riešia všetci, lebo poľskí policajti robia problém s prenosnými značkami (pri kontrole). Ak som dobre pochopila, tieto sa nemôžu z krajiny vyvážať. Aj keby som tú odťahovaciu službu zaplatila, stále sa to auto kúpiť oplatí. Môjho manžela to dosť odradilo a včera sme boli pozriť nami vybratú značku v Maďarsku v Gyori. Je to pre nás z juhozápadu oveľa bližšie. Auto vyjde síce o niečo drahšie, ale vraj všetky doklady budeme mať pripravené pri preberaní auta, aj prenosné značky a poistku (na 30 dní). Dali sme zálohu 500 EUR, auto by malo byť do 2 týždňov. Uvidíme.
tereza28
10.03.09,21:00
Aj my riešime nákup auta v Poľsku. V sobotu sme si boli auto objednať, vybrali sme si konkrétne auto, doplnky, dali sme zálohu 3000 Zl. v hotovosti. Včera som previedla na účet ďalšie zloté a zvyšok cca 10% ceny auta doplatím pri preberaní auta v hotovosti. Vybrali sme si Nissan Qashqai, v Martine stojí ten konkrétny model, v tej istej výbave, 1,5l Dci 24 tis.Eur. Toto nás vyjde aj so všetkými poplatkami a DPH do 16 tis.Eur. Taký je rozdiel.
Poistenie si vybavím tu,ked mi nafaxujú TP a faktúru (musia to vyžiadať z centrály Nissanu) a už so zelenou kartou si pôjdeme preň.
My to vybavujeme na dvakrát, pretože som nechcela dať peniaze za auto,ktoré nevidím na vlastné oči. Ale myslím, že tá úspora stojí aj za tie dve cesty.
Tak snáď ho v sobotu šťastne dovezieme.

ahoj monika, rada by som sa ta opytala ci sa vam uz podarilo priviezt toho Nissana domov. Tiez sa chcem opytat, ci by si mi nemohla napisat ako ste na to isli...pretoze my sa snazime kontaktovat nejakych predajcov v polsku cez email, ale zatial sme ziadnu odpoved nedostali...asi budeme musiet ist osobne...takisto by ma zaujimalo ako to cele prebehlo, ci vas nieco prekvapilo atd. ak mozes napis mi na moj email: tereza28"zavinac"gmail.com
dakujem
tereza
martinapo77
11.03.09,19:25
no tiez sme rozmyslali nad nissanom ale stare modely QQ uz boli vypredane a na nove bz sme dlho cakali.... pokial viem oplati sa telefonovat.. na maily malokto odpovie
rumcajs
13.03.09,11:58
zdravim vsetkych, aj ja uvazujem o kupe auta z polska, no nejedna sa o nove auto ale o ojazdene (rv 2005, ma holandske poznavacie znacky). ako je to v tomto pripade ohladom dph, prevoznych znaciek, dokumentov a dokladov potrebnych na zapisanie do evidencie na slovensku? dakujem
martinapo77
16.03.09,11:51
rozhodne v tomto pripade nebudes sa musiet u nas registrovat podavat danove priznanie a platit dph na slovensku.. zaplatis ju v polsku ...dph sa plati len pri novych autach a to v krajine kde bude auto prihlasene..
viac info na roznych stránkach napr.
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=159
martinapo77
21.03.09,07:28
Pozdravujem,
zda sa, ze sme sa rozhodli rovnako, aj my sme pred tyzdnom objednali v Polsku Novu Octaviu TSI Mint, nakolko sa to tam pri momentalnom kurze EUR/PLN naozaj oplati.

Vopred vdaka za upresnenia/korekcie a pripadne dalsie informacie,
Brano

Ahoj Branusko,

ako ste dopadli s tou octaviou TSI v PL?
Nam predvcerom predajca oznamil, ze vraj 1,4 TSi nebude mozne dodat do konca roka, ze si mame vybrat iny motor. Dovod nevieme, tak preto sa pytam, ake mate skusenosti...

Zaujimalo by ma tiez, ktore TSi ste objednavali, predpokladam tiez 1,4 TSi, lebo je tam aj silnejsi 1,8 TSI

A tiez u ktoreho predajcu a v ktorom meste, pripadne aj datum objednavky.

Ak Vam to uz dodali, radi by sme predsa ten TSi, ako 1,6 MPI, kedze je medzi nimi rozdiel zhruma len 20 tis. SKK.

Diki moc za skoru odpoved.
Branusko
22.03.09,08:13
Ahoj Branusko,

ako ste dopadli s tou octaviou TSI v PL?
Nam predvcerom predajca oznamil, ze vraj 1,4 TSi nebude mozne dodat do konca roka, ze si mame vybrat iny motor. Dovod nevieme, tak preto sa pytam, ake mate skusenosti...

Zaujimalo by ma tiez, ktore TSi ste objednavali, predpokladam tiez 1,4 TSi, lebo je tam aj silnejsi 1,8 TSI

A tiez u ktoreho predajcu a v ktorom meste, pripadne aj datum objednavky.

Ak Vam to uz dodali, radi by sme predsa ten TSi, ako 1,6 MPI, kedze je medzi nimi rozdiel zhruma len 20 tis. SKK.

Diki moc za skoru odpoved.
Ahoj Martina,

zatial cakame na dodanie, ktore mame do konca aprila, t.j. 8-10 tyzdnov od datumu objednavky. Detaily som Vam poslal v sukromnej sprave.

Brano
pivko
05.04.09,11:07
Kto vie poradiť ako to je s kúpov N1 pre s.r.o. v zahraničí - konkrétne v Maďarsku nakolko tam Renult Master stojí o 3500 EUR menej!
Vopred ďakujem za rady ako postupovať.
martinapo77
06.04.09,11:36
no ak nakupujes N1 a si podnikatelom tak musis zaplatit DPH tu a zaroven mas narok na odpocet z vozidla N1, tzn. z ceny netto v Madarsku zaradis auto do podnikania a budes odpisovat

ak nie si podnikatel tak nemas narok na odpocet a plati u teba to iste ako pri osobnych autach DPh sa plati na DU v mieste bydliska
superoman
07.04.09,13:03
Aj my riešime nákup auta v Poľsku. V sobotu sme si boli auto objednať, vybrali sme si konkrétne auto, doplnky, dali sme zálohu 3000 Zl. v hotovosti. Včera som previedla na účet ďalšie zloté a zvyšok cca 10% ceny auta doplatím pri preberaní auta v hotovosti. Vybrali sme si Nissan Qashqai, v Martine stojí ten konkrétny model, v tej istej výbave, 1,5l Dci 24 tis.Eur. Toto nás vyjde aj so všetkými poplatkami a DPH do 16 tis.Eur. Taký je rozdiel.
Poistenie si vybavím tu,ked mi nafaxujú TP a faktúru (musia to vyžiadať z centrály Nissanu) a už so zelenou kartou si pôjdeme preň.
My to vybavujeme na dvakrát, pretože som nechcela dať peniaze za auto,ktoré nevidím na vlastné oči. Ale myslím, že tá úspora stojí aj za tie dve cesty.
Tak snáď ho v sobotu šťastne dovezieme.

Monika, chcel by som sa spytat, ci ste potrebovali prepravne znacky. Ak ano, kde ste ich vybavovali?
Dakujem
dalid
08.04.09,04:46
Tak toto zaujima aj mna. Prenosne znacky ste nakoniec vybavovali v PL alebo na slovensku??? :confused:
Aldan
08.04.09,06:02
viete mi niekto poradiť či v Čechách sa dá od 1.4.09 kúpiť auto bez DPH - samozrejme myslím osobu žijúcu v Čechách. Neviem či rozmýšlam správne: Ak si kúpi súkromná osoba v Čechách auto /mioesto štrotovného odpustenie DPH/ a vzápätí mi ho predá. Ja už nebudem platiť DPH? Auto som vlastne kupila od fyzickej osoby. Je to tak správne? Ďakujem Aldan
martinapo77
08.04.09,09:54
podla mna ak chces auto priviest sem tak potrebujes prenosne znacky, jedine ze by ste ho nalozili na odtahove vozidlo a doviezli do SR.
podla mna nie je mozne zaregistrovat auto bez auta na slovensku takze musis mat prepravne znacky... uz som o tom pisala na druhej strane diskusie

prepravne znacky (tablice tymczasowe) sa vybavuju na starostwo wojatove (nieco ako obecny urad) na rejestraciji vozidiel - stoja 93zl + casove povolenie (taka karticka k tym znackam) na 30dni - 11zl. k tomu poistenie (ubezpecenie, 66zl. tiez na 30 dni. znacky sa nevracaju.
martinapo77
08.04.09,09:57
no to fakt neviem, auto bude splnať podmienky na nove auto podla zakona o DPH resp. smernice EU tzn. 6mes.od prveho prihlasenia alebo najazdených 6tis. km. može sa stať že na polícii ti ho odmietnu zaregistrovať kym nezaplatiš dph na DU....

ale to je len moj nazor
dalid
21.04.09,11:57
kyblik
21.04.09,19:02
S dovozom auta zo zahranicia nie je problem kym v nom nie je LPG. Na SK je povolne LPG iba v dvoch znackach (Skoda, Daewoo). Auta dovezene - prerobene na plyn sa prihlasuju akoze bez plynu a majitelia ho maju tzv: nacierno. Od jula by mali Ti nasi vzacni schvalit upravu zakona o mot. vozidlach a povolit LPG v autach, niekde som o tom cital... Tak uvidime.
pivko
27.05.09,16:53
Kupoval niekto v Maďarsku ako súkromná osoba SUZUKY SX4.
Pozeral som cenník a vychádza cca o 3.000 EUR lacnejšie ako u nás.
robin78
28.05.09,05:01
S dovozom auta zo zahranicia nie je problem kym v nom nie je LPG. Na SK je povolne LPG iba v dvoch znackach (Skoda, Daewoo). Auta dovezene - prerobene na plyn sa prihlasuju akoze bez plynu a majitelia ho maju tzv: nacierno. Od jula by mali Ti nasi vzacni schvalit upravu zakona o mot. vozidlach a povolit LPG v autach, niekde som o tom cital... Tak uvidime.

to neviem kde si na to prisiel, ze LPG je povolene iba na dvoch znackach :eek:, tych znaciek je pokrytych dost (ale samozrejme nie vsetky modely tej ktorej znacky),

rovnako nie je problem s dovozom aut na LPG, niekedy je to praveze riesenim, kedze u nas namontovat LPG na dane auto by casto znamenalo individualne schvalovanie prestavby, co je casovo aj financne dost narocne... ked sa dovaza auto ktore ma v TP LPG tak rovnako sa zapise LPG aj do slovenskeho TP, nie je potrebne mat nic na cierno...
Taserda
28.05.09,06:00
takze chcem sa spytat ci nemate skusenosti

planujeme si kupit sukromne auto, obehali sme autosalony, surfovali po nete a chceme sa spytat ci nemate skusenosti:

zistili sme ze v polsku kupime nove auto s namontovanym lpg vyhodnejsie ako u nas.

Nemate skusenosti čo všetko budeme musieť ohľadom zapisu vybavovať, Je mi jasné že budeme musieť zaplatiť DPH u nas nakoľko ide o nove auto. Nemate skusenosti či nebude mať zahraničný predajca problem predať auto bez ich DPH. Taktiež či nemate skusenosti či bude možne bezproblémov zapisať auto s lpg do TP. Samozrejme ratame s tým že budeme musieť dať úradne dat preložiť dokumenty. A na druhej strane ako sa k zaruke postavia nase zmluvne servisy. Myslim si že sme v EU a mali by sme mať rovnake celoeuropske zaruky.. Ale fakt neviem.. Tak ak mate skusenosti napiste nam
Vdaka;)
Kúpil som nové auto v PL .DPH v PL môžeš ale nemusíš zaplatiť(u nás ušetríš 3%).Záruka platí v celéj EU.
Je dobre uzatvoriť poistku doma deň pred kúpou ,treba k tomu číslo karosérie.V PL som mal možnosť uzatvoriť poistku ale načo keď doma by som aj tak poisťoval.Do siedmích dní od dátumu na faktúre treba vyplatiť DPH,na Odbore Dopravy Okres. ú. vyžiadať tlačivá.skontrolujú číslo ,úradne preložiť faktúru a preukaz od PL značiek.kúpiť kolky 66e, 4,5e ,po vydaní (pár dní)technyčáku obhliadka na polícii a zápis +značky 66eur.PL značky bez ich poistenia stoja 104 zlote platia 30 dní.Pozor na kurzy ak by som kupoval dnes ušetril by som 600 e .Najlepší kurz je v zmenárniach u nich ,pri takéj veľkéj sume trvajte na lepšom kurze. Zhruba všetko ,ak by na to niekto nenašiel odvahu a chce ušetriť môžem pomôcť.Dnes už viem ako kúpiť lacnejšie ako som kúpil ja ,ušetril som 3000 eur.
devetak
07.06.09,18:55
Ja mám tiež vyhliadnuté nové auto v Poľsku, chcem ho kúpiť na živnosť, otvára sa mi tu dosť otáznikov, ako postupovať po dovoze, ak by si mi bližšie poradil, bol by som vďačný, prípadne aj telefonicky.
Zatiaľ vďaka.
martinapo77
08.06.09,05:17
no skus napisat tie otazniky...
devetak
08.06.09,18:10
Možno to už niekde popísané je, ale som nehľadal, tak skúsim:
Musím platiť DPH, aj keď to chcem na živnosť a som platcom DPH? Niekde som počul, že nemusím, ale nie som si istý. Niektorí predajcovia u nás vravia, že keď dovezieme auto zo zahraničia, záručný servis, prípadne záručné opravy budú robiť, ale za platby. Ako je to z prekladom tých dokladov, ktoré treba preložiť do Slovenčiny? Je to dlhší proces, alebo to ide rýchlo? Ešte ani neviem kde ich zoženiem, - tlmočníkov a koľko to stojí. Celková suma spojená s dovozom a prihlásením, ako som čítal vyššie je cca 140 €, plus prevozné značky cca 100 zl. A čo poistka v dobe dovozu a do vtedy kým sa nevybavia všetky papiere? No je toho dosť, čo som popísal. Ďakujem vopred
martinapo77
09.06.09,04:15
Možno to už niekde popísané je, ale som nehľadal, tak skúsim:
Musím platiť DPH, aj keď to chcem na živnosť a som platcom DPH? Niekde som počul, že nemusím, ale nie som si istý. Niektorí predajcovia u nás vravia, že keď dovezieme auto zo zahraničia, záručný servis, prípadne záručné opravy budú robiť, ale za platby. Ako je to z prekladom tých dokladov, ktoré treba preložiť do Slovenčiny? Je to dlhší proces, alebo to ide rýchlo? Ešte ani neviem kde ich zoženiem, - tlmočníkov a koľko to stojí. Celková suma spojená s dovozom a prihlásením, ako som čítal vyššie je cca 140 €, plus prevozné značky cca 100 zl. A čo poistka v dobe dovozu a do vtedy kým sa nevybavia všetky papiere? No je toho dosť, čo som popísal. Ďakujem vopred


DPH sa plati u noveho auta v mieste jeho uzivania teda na Slovensku a to aj pri platiteloch aj pri neplatiteloch. Tzn. polsky predajca vystavi fakturu na tvoje IC DPH a to v sume netto. Podla mojich informacii na auta plati celoeruopska zaruka hoci kvoli cenam ake maju na servis v polsku by sa asi oplatilo servisovat u nich ked to je zarohom. Prekladat treba pre odbor dopravy len doklad o nadobudnuti a ked je easy faktura a este po polsky tak jej preklad ani nechcu. Objednas auto u predajcu a cakas potom si po neho do polska prides zaplatis za neho daju ti ich prevozne znacky poistenie zakonne bud ti vybavi predajca u nich v polsku na urade na 30 dni alebo si auto uz mozes pred tym zakonne poistit doma ak ti oznami cislo VIN auta. V polsku platis za prevozne znacky ktore platia mesiac a ak tak za to poistenie, s poliakmi nie je problem sa dohovorit, oni su zvyknuti ze kupuju u nich auta slovaci.
U nas vyplnis ziadost na obvod dopravy kde ti vystavia slovensky technicak. Kolky su 66 a 4,5 euro plus platis prispevok do recyklacneho fondu tusim tiez 66euro. Ine poplatky navyse oproti nam kupovanemu autu nie su. S technicakom prihlasis auto na policii. DPH zaplatis v tom zdanovacom obdobi kedy si ho nakupil u nas v SR vramci riadneho danoveho priznania ak to bude kategoria N1 tak mas narok aj na odpocet .
azla
09.06.09,18:17
časť citátu


...poistenie zakonne bud ti vybavi predajca u nich v polsku na urade na 30 dni alebo si auto uz mozes pred tym zakonne poistit doma ak ti oznami cislo VIN auta.

Zakonné poistenie na auto, ktoré ešte nemá Osvedčenie o evidencii vozidla, vydané na Slovensku / TP/ - nie je podľa zákona č. 381/2001 platné, - aj ked Ti ho možno urobia :D.
V prípade poistnej udalosti by si to zistil, avšak už by to bolo neskoro.

Takže zákonné si vybav v Poľsku.
martinapo77
10.06.09,05:11
to som nevedela tak potom nechapem preco nase poistovne nieco take poskytuju... v ktorom § je uvedene ze to nie je platne ak nemas TP vydany na Slovensku... Inac u poliakov v poslednom case 30dnove poistenie islo radikalne hore uz to nie je nejakych 110-125zl. ale pomaly dvojnasobok
urad.skol
16.06.09,08:23
Ahoj,ja by som mala záujem,chcela by som vedieť bližšie info aj cez mail .
Dav
17.06.09,04:43
jurko456
12.10.09,06:30
Nemate niekto skusenost s kupou auta na firmu (slovensku s.r.o) v Polsku a nasledny dovoz na Slovensko? Akcepovali a chceli v Polsku pri prevoznej registracii na 30 dni slovenske doklady od firmy? (napr. vypis z obchodneho registra v SR, alebo je to treba dokonca uradne prelozit do Polstiny?)