Zuzana B.
02.02.09,09:04
Ako postupovať v prípade, keď na výpočet náhrady za spotrebované pohonné látky použijem cenu pohonnej látky uverejnenú Štatistickým úradom SR, kde priemerné ceny PHM sú zaokrúhlené na 3 desatinné miesta? Pri výpočte náhrady za spotrebované pohonné látky použijem túto cenu zaokrúhlenú na 3 desatinné miesta alebo ju zaokrúhlim matematicky na 2 desatinné miesta a tak budem pokračovať vo výpočte?
Tweety
02.02.09,08:06
Ako postupovať v prípade, keď na výpočet náhrady za spotrebované pohonné látky použijem cenu pohonnej látky uverejnenú Štatistickým úradom SR, kde priemerné ceny PHM sú zaokrúhlené na 3 desatinné miesta? Pri výpočte náhrady za spotrebované pohonné látky použijem túto cenu zaokrúhlenú na 3 desatinné miesta alebo ju zaokrúhlim matematicky na 2 desatinné miesta a tak budem pokračovať vo výpočte?
Za rok 2008 nemôžeš brať priemerné ceny uverejnené SÚ, berieš priemer z cien PHM, ktoré si skutočne nakúpila- t.j. máš o tom doklad.
KvetkaK
02.02.09,08:17
Za rok 2008 nemôžeš brať priemerné ceny uverejnené SÚ, berieš priemer z cien PHM, ktoré si skutočne nakúpila- t.j. máš o tom doklad.
Pri zamestnancoch sa predsa mohli brať aj priemerné ceny napr. aj z natankuj.sk, alebo sa mýlim?
veronikasad
02.02.09,08:18
Pri zamestnancoch sa predsa mohli brať aj priemerné ceny napr. aj z natankuj.sk, alebo sa mýlim?
príspevok je v téme jednoduché účtovníctvo, tak je predpoklad, že sa pýta na živnostníka.
KvetkaK
02.02.09,08:20
príspevok je v téme jednoduché účtovníctvo, tak je predpoklad, že sa pýta na živnostníka.
Áno máš pravdu, ale aj živnostník predsa môže mať zamestnancov. ;)
Zuzana B.
02.02.09,11:08
Možno som sa celkom presne nevyjadrila.. V januári bola zamestnankyňa na prac. ceste a použila vlastné auto. Teraz jej budem počítať náhrady (t.j. základná náhrada a náhrada za PHM). Podľa zmien v zákone od 1.1.09, ak zamestnanec nepreukáže cenu PHM dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena PHM uverejnená Štat. úradom. A práve na stránke statistics.sk sú priemerné ceny zaokrúhlené na 3 des. miesta a celková náhrada za PHM má byť zaokrúhlená na 2 des. miesta a tak neviem, či cenu z stránky ŠÚ mám hneď zaokrúhliť matematicky na 2 des. miesta alebo mám počítať s touto cenou zaokrúhlenou na 3 des. miesta a potom celkovú sumu - náhradu za PHM mám zaokrúhliť na 2 des. miesta...
Zuzana B.
02.02.09,13:46
Prosím, vedel by mi niekto poradiť?
Johanka
02.02.09,13:56
Zaokrúhľuje sa až výsledná suma (§7 ods.9 Zákona o CN) - na najbližší eurocent nahor.
Zuzana B.
02.02.09,15:29
Ďakujem za odpoveď, medzitým som to tak aj urobila :)