ini
02.02.09,10:36
Dobry,

v tomto roku budem podavat dodatocne danove priznanie k dani z prijmov FO, nakolko SZČO zistil, ze prijmy, ktore minuly rok zdanil su od dane oslobodene. Chcela by som vediet ako mam postupovat. Budem a mozem vobec opravovat JU? Nasiel totiz este aj nejake blocky, ktore by si mohol uplatnit do vydavkov. Treba o tom uctovat a v ktorom roku? Dakujem za odpovede.
mysimis
02.02.09,09:38
Dobry,

v tomto roku budem podavat dodatocne danove priznanie k dani z prijmov FO, nakolko SZČO zistil, ze prijmy, ktore minuly rok zdanil su od dane oslobodene. Chcela by som vediet ako mam postupovat. Budem a mozem vobec opravovat JU? Nasiel totiz este aj nejake blocky, ktore by si mohol uplatnit do vydavkov. Treba o tom uctovat a v ktorom roku? Dakujem za odpovede.

Na základe uvedených bločkov, ktoré zaúčtuješ do toho roku ktorého sa týkajú urobíš dodatočné DP a podáš ho.
ini
02.02.09,09:43
mozem teda otvorit uctovnictvo roku 2007, douctovat blocky, preuctovat prijmy na oslobodene a urobit DDP. A co vykazy, nasla som tu totiz rozne nazory. Diky
mysimis
02.02.09,09:47
Opravíš účtovníctvo a následne aj výkazy.
Lianka
02.02.09,09:47
mozem teda otvorit uctovnictvo roku 2007, douctovat blocky, preuctovat prijmy na oslobodene a urobit DDP. A co vykazy, nasla som tu totiz rozne nazory. Diky

Mozes. Nevidim dovod, preco by si nemohla. Zvlast, ked je to v prospech danovnika.
ini
02.02.09,09:49
dakujem za odpovede. Len som citala, ze sa nemozu otvarat uctovne knihy, ale tusim to plati pre PU
ini
15.02.09,15:10
este by som chcela poprosit o jednu radu ohladom opravy uctovnictva. Odporucate zauctovat vsetky opravy k 31.12., teda reverznut zle a zauctovat dobre, plus vydavkove doklady alebo to mam poprepisovat sumy a uctovanie v ten den, kedy sa to naozaj stalo? Nikdy predtym som to nerobila, tak si chcem overit, co je spravnejsie. Dakujem.
Jarka 1
15.02.09,15:17
este by som chcela poprosit o jednu radu ohladom opravy uctovnictva. Odporucate zauctovat vsetky opravy k 31.12., teda reverznut zle a zauctovat dobre, plus vydavkove doklady alebo to mam poprepisovat sumy a uctovanie v ten den, kedy sa to naozaj stalo? Nikdy predtym som to nerobila, tak si chcem overit, co je spravnejsie. Dakujem.

Ja by som to všetko naúčtovala s dátumom 31.12., aby som presne vedela v budúcnosti preukázať, čo sa zmenilo a prečo som podávala DDP.
nika.sum
27.05.09,21:23
Ahoj, prosim Vas, idem podavat DDP. ak by sa mi nezmenil vykaz majetku a zavazkov asi tu netreba podat aj ten, len vykaz o prijmoch a vydavkoch, kt. sa samozrejme meni? A este treba znova k dodatocnemu DP prikladat prilohy kt. su uz v riadnom DP?
mzdarka renca
27.05.09,21:38
Ahoj, prosim Vas, idem podavat DDP. ak by sa mi nezmenil vykaz majetku a zavazkov asi tu netreba podat aj ten, len vykaz o prijmoch a vydavkoch, kt. sa samozrejme meni? A este treba znova k dodatocnemu DP prikladat prilohy kt. su uz v riadnom DP?
Sama si si odpovedala a myslíš správne. Ak je zmena len v príjmoch alebo výdavkoch (alebo aj v oboch), tak k DDP priložíš len ten výkaz o príjmoch a výdavkoch, nič iné neprikladáš, veď to tam, na DÚ už majú.
nika.sum
28.05.09,07:42
Dakujem velmi pekne, len som sa chcela uistit, lebo clovek nikdy nevie....este raz vdaka
ata5
12.08.09,14:47
Prosim o radu. V r. 2007 som pracovala na zivnost, uctovnictvo mi spracovavala uctovnicka. Vlani sme prisli na to,ze spravila v uct. chybu a mala by som doplatit dan. Lenze zivnost som uz zrusila. Ako mam postupovat, mam podat dodatocne DP. Ak ano, ako je to potom s penalmi a pokutami. Bojim sa ze tie penale budu za tie dva roky vyssie ako samotna dan. Dakujem.
Lianka
13.08.09,14:49
Ano, podat DDP za prislusny rok, v ktorom doslom k zmene danovej povinnosti. Cim skor urobis a rozdiel uhradis, tym lepsie - vyska penale (sankcny urok) sa pocita za kazdy den omeskania s platbou.

§ 39
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

§ 35b Sankčný úrok
http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-3-2009-a.html#35b
katka.fin
08.04.10,12:00
ak opravujem výkazy v JU musia byť označená ako riadna alebo mimoriadna účtovná závierka???
Zlata
14.04.10,16:07
Prosím o radu. SZČO mal r.2009 príjmy len z § 6 , základ dane mu vyšiel 3700 EUR, po odpočítaní NČ mu vyšlo na zdanenie 0, daňová povinnosť mu nevyšla. Našli sme teraz chybu, zádklad dane by mal mať 4000 EUR. (prevádzkové režie boli vyššie ako v skutočnosti mali byť). Daňová povinnosť mu stáne nevychádza, nemenia sa ani odvody do fondov. Je nutné aby sme podali dodatočné daňové priznanie?
jacekova
14.04.10,16:38
Prosím o radu. SZČO mal r.2009 príjmy len z § 6 , základ dane mu vyšiel 3700 EUR, po odpočítaní NČ mu vyšlo na zdanenie 0, daňová povinnosť mu nevyšla. Našli sme teraz chybu, zádklad dane by mal mať 4000 EUR. (prevádzkové režie boli vyššie ako v skutočnosti mali byť). Daňová povinnosť mu stáne nevychádza, nemenia sa ani odvody do fondov. Je nutné aby sme podali dodatočné daňové priznanie?


podľa mňa áno.
Zlata
15.04.10,06:11
V § 39 ods.3 sa hovorí, že daňový subjekt m ô ž e podať dodatočné DP ak zistí , že jeho daňová povinnosť má byť nižšia . O povinnosti dodať dodatočné DP sa hovorí v ods. 2. V danom prípade sa daňová povinnosť nemení. Podľa mňa z dikcie zákona nie je povinný.