Palino978
02.02.09,09:55
Uz som sa tu pytal ale su to rozdielne nazory..

V roku 2005 som vyradil auto (riadne odpisane po 5 rokoch evidencie) z uctovnictva do osobneho uzivania. To som v tom istom roku 2005 daroval rodicom (asi mesiac po vyradeni z uctovnictva - darovacou listinou).
Teraz v decembri feliciu rodicia predali za 45 000 - mam tuto sumu ja zdanit? alebo ju maju zdanit rodicia?


Dostal som odpoved ze nemusime platit nikto dan.

ALE JE TU KOPEC PRISPEVKOV ZE DAN PRI PREDAJI DO 5 ROKOV OD VYRADENIA SA PLATI..

TAK AKO TO VLASTNE?
evina
02.02.09,09:03
Uz som sa tu pytal ale su to rozdielne nazory..

V roku 2005 som vyradil auto (riadne odpisane po 5 rokoch evidencie) z uctovnictva do osobneho uzivania. To som v tom istom roku 2005 daroval rodicom (asi mesiac po vyradeni z uctovnictva - darovacou listinou).
Teraz v decembri feliciu rodicia predali za 45 000 - mam tuto sumu ja zdanit? alebo ju maju zdanit rodicia?


Dostal som odpoved ze nemusime platit nikto dan.

ALE JE TU KOPEC PRISPEVKOV ZE DAN PRI PREDAJI DO 5 ROKOV OD VYRADENIA SA PLATI..

TAK AKO TO VLASTNE?

Môj názor - Ty si auto daroval rodičom, nie je Tvoje nezdaňuješ....
nezdaňujú ani rodičia- nemali auto zahrnuté v obchodnom majetku
Oslobodené príjmy
d) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier,

Samozrejme predpokladám, že auto nie je napísané na Teba. V tom prípade zdaňuješ.
Zoltán Kovács
02.02.09,09:05
Pre objasnenie ostatným pripájam pôvodný dotaz:

http://www.porada.sk/t101032-predane-vyradene-auto.html