lesika
02.02.09,11:17
Dobrý deň, prosila by som o radu ohlavne dani. Som zamestnana u jedného zamestnávateľa, Prvé januárové dni 2008 som mala dovolenku, potom som bola do marca PN ( rizikove tehotenstvo ) v marci som nastupila na matersku dovolenku ale medzi PN a materskou som si este vycerpala zbytok dovolenky. Matersku som poberala do septembra 2008 , odvtedy len rodičovský príspevok. Manzel je zivnostnik.
Mam poziadat zamestnavatela o vykonanie rocneho zuctovanie ? Som povinna mu poslat okrem ziadosti aj potvrdenia o vyske materskej vyplacenje socialnou poistovnou a o vyske rodicovskeho prispevku za rok 2008 ?
Manzel si bude v danovom priznani na mna uplatnovat nezdanitelnu ciastku . Musi tuto ciastku kratit o matersku , PN a prijem co som mala za dovolenku ?
Andyke
02.02.09,10:44
Pokiaľ Tvoje zdanit.príjmy nepresiahli 49 248 Sk nie je povinnosť vykonať ročné zúčtov.dane príp. podať daň.priznanie. Zdanit.príjmy si mala iba čerpanie dovolenky ako vidím.
Pozri sa na pásky, či Ti zrazili aj daň, ak áno tak požiadaj o ročné zúčtovanie vo firme.
Manžel môže uplatniť nezdanit. časť na Teba vo výške: 98496 mínus Tvoj príjem.

Hrubý príjem mínus odvody do fondov , plus materská, plus nemocenské dávky za PN. To je Tvoj príjem.
Rodičovský príspevok sa nezapočíta do Tvojho príjmu,lebo je to štátna sociálna dávka.
lesika
02.02.09,22:11
Dakujem a treba to aj zdokladovat matersku a rodicovsky ? Mam ist pytat nejake potvrdenie zo socialky a prilozit k muzovmu danovemu ?
Dakujem.