luločka
02.02.09,11:38
dobry den prajem.
prechadzam do noveho zamestnania ale nepaci sa mi zmluva ktoru mi predlozili.
nie je tam doba prace,ku ktoremu dnu sa dava mzda ( ani cislo uctu si nepytali).
je tam napisane ze sucastou pracovnej zmluvy je aj pracovna napln ale nie je tam.
nachadza sa v zmluve iba veta:"ostatne prava a povinnosti zmluvnych stran vyplyvajuce z tejto pracovnej zmluvy sa riadia ustanoveniami Zakonnika prace a ostatnými predpismi, ktore upravuju pracovne vstahy"
staci tato veta?
poobede ju mam ist podpisat k sefovi tak Vam budem vdacna za vsetky rady.
zbytocne sefovi budem protestovat a ani nechcem hned na zaciatok.zmluvu mi spisala ekonomka.
bv_alexandra
02.02.09,10:47
Zákonník práce
§ 43
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-12-6-2008-a.html#hore)

(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
c) deň nástupu do práce,
d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.

(2) Zamestnávateľ v pracovnej zmluve uvedie okrem náležitostí podľa odseku 1 aj ďalšie pracovné podmienky, a to výplatné termíny, pracovný čas, výmeru dovolenky a dĺžku výpovednej doby.

(3) Ak sú pracovné podmienky podľa odseku 1 písm. d) a odseku 2 dohodnuté v kolektívnej zmluve, stačí uviesť odkaz na ustanovenia kolektívnej zmluvy; inak stačí uviesť odkaz na príslušné ustanovenia tohto zákona.

(4) V pracovnej zmluve možno dohodnúť ďalšie podmienky, o ktoré majú účastníci záujem, najmä ďalšie hmotné výhody.

(5) Ak je miesto výkonu práce v cudzine, zamestnávateľ v pracovnej zmluve ďalej uvedie

a) dobu výkonu práce v cudzine,
b) menu, v ktorej sa bude vyplácať mzda, prípadne jej časť,
c) ďalšie plnenia spojené s výkonom práce v cudzine v peniazoch alebo naturáliách,
d) prípadné podmienky návratu zamestnanca z cudziny.

(6) Informácie uvedené v odseku 5 sa poskytnú zamestnancovi len vtedy, ak čas zamestnania v cudzine presiahne jeden mesiac.
Takže ja by som to určite vyžadovala doplniť. ;)V prípade ak je na spoločnosti kolektívna zmluva žiadala by som nahliadnutie do nej.
luločka
02.02.09,10:58
dakujem.
bod 1 je v zmluve uvedeny.
z bodu dva len vypovedna doba a sankcia.
terminy, pracovny cas ani vymer dovolenky tam nie nie.
Ako zistim ci existuje kolektivna zmluva? takze zmluvu som dostala mailom mam jej opätovne napisat svoje pripomienky.
taktiez s vedenie suhlasilo s mojim pokracovanim na VS ale ekonomka o nej nevie a teda nie je ani v zmluve. mam sa spoliehat na ich ustny suhlas?
bod 5 sa ma netyka.
len nechcem tej ekonomke napisat blbost kedze bude jednou z mojich nadriadenych.
bv_alexandra
02.02.09,11:19
dakujem.
bod 1 je v zmluve uvedeny.
z bodu dva len vypovedna doba a sankcia.
terminy, pracovny cas ani vymer dovolenky tam nie nie.opytala by som sa je či existuje kolektívna zmluva ak ano , či by si ju mohla dostať k preštudovaniu, resp ak nie by som ju požiadala o doplnenie vyššie spomenutých bodov
Ako zistim ci existuje kolektivna zmluva? takze zmluvu som dostala mailom mam jej opätovne napisat svoje pripomienky.týmto si niesom istá ale myslím si že o existencii kolektívnej zmluvy by mala byť zmienka v Pracovnej zmluve.
taktiez s vedenie suhlasilo s mojim pokracovanim na VS ale ekonomka o nej nevie a teda nie je ani v zmluve. mam sa spoliehat na ich ustny suhlas?
bod 5 sa ma netyka.Pre svoju bezpečnosť do budúcna by som požiadala aby tento detail bol obsahom pracovnej zmluvy.
len nechcem tej ekonomke napisat blbost kedze bude jednou z mojich nadriadenych.
Nie sú to blbosti,sú to základné veci, ktoré má PZ obsahovať. A tiež pracovná zmluva je dohoda dvoch strán o pracovnom pomere takže máš nárok sa pýtať resp. žiadať doplnenie vecí pre teba dôležitých.:)
luločka
02.02.09,11:33
oki.len musim zistit u koho sa mam dozadovat napravy pretoze sef dal vsetko ekonomicke ekonomke na starosti ale ekonomka nemoze rozhodovat asi o vsetkych veciach, idem tam dnes tak dufam ze ekonomku stretnem ak nie napisem jej mail. dik.
dufam ze sa ma nebudu chciet zbavit ani som tam este poriadne nenastupila. ekonomka mi dala zmluvu s tym ze stvrtok to so sefom podpiseme.
dakujem Ti