Vera
13.06.05,13:49
Ahojte,

prišla mi faktúra z Ćiech na nejakú konferenciu ale je prepočítaná na SKK kurzom ČNB k dátumu
Mám to brať ako tuzemskú alebo ako zahraničnú faktúru??
Čo s tým??
jess
13.06.05,11:54
Ak je fa vyčíslená v SKK, tak ju ber ako zahraničnú faktúru s kurzom 1,00.
ondrejvla
13.06.05,11:56
Dôležité je miesto poskytnutia služby alebo dodania tovaru. Dodávateľ je z ČR, miesto poskytnutia tiež, tak v tom prípade zahraničná
Vera
13.06.05,12:12
Dik,

konferencia sa koná v ČR, faktúra je s našou 19% DPH. Môžem si ju kludne odpočítať , nie??
ondrejvla
13.06.05,12:14
Dik,

konferencia sa koná v ČR, faktúra je s našou 19% DPH. Môžem si ju kludne odpočítať , nie??


Niéééééé! To nie je naša DPH!!!! Aj ČR má 19% DPH! Služba bude poskytnutá na ich území, tak preto je tam DPH!!
Sany
13.06.05,12:24
Niéééééé! To nie je naša DPH!!!! Aj ČR má 19% DPH! Služba bude poskytnutá na ich území, tak preto je tam DPH!!Ale si sa vyľakala, normálne ma to pobavilo....:)
ondrejvla
13.06.05,12:34
Ale si sa vyľakala, normálne ma to pobavilo....:)
Ja som sa bála, aby si ju neuznala!
Mala som kolegyňu, ktorá si z Talianskej DPH uznala na vstupe, len si znížila základ, aby jej to vychádzalo! Ale to by sa už asi skôr hodilo do témy Blbý a blbejší...
Vera
13.06.05,13:20
Super, nevedela som akú majú oni, a kolegynka mi povedala že nie 19% a tak som sa riadne čudovala, prečo tam je naša...
Už je to OK, je mi to celé jasné.

Dakujem pekne :-)
ondrejvla
13.06.05,13:34
Super, nevedela som akú majú oni, a kolegynka mi povedala že nie 19% a tak som sa riadne čudovala, prečo tam je naša...
Už je to OK, je mi to celé jasné.

Dakujem pekne :-)
No, ale si nahnala! Ja som sa bála, že si to chceš uznať! Nikdy si neuznávaj DPH, keď je fa zo zahraničia. Ani z bločkov!
Vera
13.06.05,13:56
Já vím,
neviem, čo ma to tak doplietlo....normálne sa hanbím, xixi
Ved nie je to prvý krát ked nakupujem zo zahr...
ondrejvla
13.06.05,14:00
To nič! Radšej sa pýtať, pýtať, pýtať... človek občas zabudne, kde sa nachádza...
Vera
13.06.05,14:21
je pondelok, okrem toho vonku zase začína byť leto. Juj len mrle ma žerú, tak by som už konečne potrebovala vypadnúť.

Ale asi som neni sama :-(
Najka
10.01.07,08:03
Ahojte, prišla mi faktúra z ČR - zverejnenie našej firmy v ich systéme na internete v období od 15.12.06-15.12.07. Faktúra je v Sk bez DPH.
Na faktúre majú uvedené aj DIČ stálej prevádzkárne na Slovensku.
Ako to zaúčtovať ako reklamu alebo službu? Mám si uplatniť samozdanenie?
sway
10.01.07,08:07
Ahojte, prišla mi faktúra z ČR - zverejnenie našej firmy v ich systéme na internete v období od 15.12.06-15.12.07. Faktúra je v Sk bez DPH.
Na faktúre majú uvedené aj DIČ stálej prevádzkárne na Slovensku.
Ako to zaúčtovať ako reklamu alebo službu? Mám si uplatniť samozdanenie?

Ak je fa. zo slovenska, žiadne samozdanenie by som si neuplatňovala, fakturujú to bez DPH nakoľko miestom plnenia je ČR - oslobodené, a dala by som to ako reklamu, nie službu.
môj názor.;)
Najka
10.01.07,08:29
Faktúra mi prišla z ČR nie zo Slovenska a je aj v českom jazyku, iba celkom k úhrade je v Sk. Miestom plnenia je SR - je to internetová stránka na vyhľadávanie firiem.
sway
10.01.07,09:02
Faktúra mi prišla z ČR nie zo Slovenska a je aj v českom jazyku, iba celkom k úhrade je v Sk. Miestom plnenia je SR - je to internetová stránka na vyhľadávanie firiem.

tak potom sa jedná o klasické dodanie zo zahraničia - služba (v poňatí DPH a jeho priznaní) § 69 DPH r.09 základ, r.10 daň a ešte r.15 daň - klasické samozdanenie.
Ale účtovala by som to na reklamu.