zelik
13.06.05,13:34
Vie mi niekto súrne poradiť??? v roku 2002 sme dodali a vyfaktúrovali dovar v hodnote cca 330000,- /faktúra bola vystavená s 20%DPH/. Keďže náš odberateľ danú zákazku nezrealizoval /stavba sa nekonala/ chce nám tovar vrátiť. My sme ochotní tovar prevziať späť, ale čo s dph? ako mám vystaviť dopropis, keď už dva roky platí 19% DPH???
size
13.06.05,12:49
s 19 % DPH
ondrejvla
13.06.05,12:51
Áno s 19% DPH, tovar prijmeš späť na sklad. Odporúčam celú korešpondenciu, týkajúcu sa vrátenia tovaru priložiť pre prípad kontroly ku dobropisu.
Jana Acsová
13.06.05,13:02
Vie mi niekto súrne poradiť??? v roku 2002 sme dodali a vyfaktúrovali dovar v hodnote cca 330000,- /faktúra bola vystavená s 20%DPH/. Keďže náš odberateľ danú zákazku nezrealizoval /stavba sa nekonala/ chce nám tovar vrátiť. My sme ochotní tovar prevziať späť, ale čo s dph? ako mám vystaviť dopropis, keď už dva roky platí 19% DPH???Pozri aj § 85 ods. 5 ZDPH - pri oprave základu dane zdaniteľného plnenia do 31. decembra 2003 vrátane sa použije sadzba dane platná v čase vzniku daňovej povinnosti pri pôvodnom zdaniteľnom plnení.
Ak vystavíš dobropis podľa § 25 zákona (so všetkými náležitosťami a s uvedením dôvodu, t.j. úplné alebo čiastočné zrušenie (vrátenie) dodávky, mám za to, že uplatňuješ sadzbu dane platnú v čase uskutočnenia pôvodného plnenia.
ondrejvla
13.06.05,13:12
Pozri aj § 85 ods. 5 ZDPH - pri oprave základu dane zdaniteľného plnenia do 31. decembra 2003 vrátane sa použije sadzba dane platná v čase vzniku daňovej povinnosti pri pôvodnom zdaniteľnom plnení.
Ak vystavíš dobropis podľa § 25 zákona (so všetkými náležitosťami a s uvedením dôvodu, t.j. úplné alebo čiastočné zrušenie (vrátenie) dodávky, mám za to, že uplatňuješ sadzbu dane platnú v čase uskutočnenia pôvodného plnenia.
AVO máš pravdu!! Ospravedlňujem sa! V tomto prípade určite nepôjde dobropis podľa § 25, ale podľa § 85 ods 5. Neuvedomila som si ten rok 2002!!!, bola som v tom, že je to podľa § 85,ods.4..
Ďakujem za upozornenie.