ajacik
02.02.09,11:47
Dobý den

Ospravedlnujem sa, viem, že táto téma tu nepatrí, ale neviem, kam to dať.
Teraz mám živnosť, robím učto a mám uzavretú aj poistku. Živnosť chcem ale zrušiť (mám už s.r.o.). Tým pádom mi ale zanikne poistka.
Akým spôsobom ručím za výsledky daňovej kontroly, ked už nebudem SZČO?

Veľmi pekne dakujem.
ajacik
22.02.09,21:47
Veľmi rada by som sa vrátila k mojej otázke. Chcem zrušiť moju živnosť, ako je to prosím s tým ručením, ked už ako FO nebudem mať živnosť a teda ani poistku?
Veľmi pekne Vám dakujem
Chobot
22.02.09,22:02
Dobý den

Ospravedlnujem sa, viem, že táto téma tu nepatrí, ale neviem, kam to dať.
Teraz mám živnosť, robím učto a mám uzavretú aj poistku. Živnosť chcem ale zrušiť (mám už s.r.o.). Tým pádom mi ale zanikne poistka.
Akým spôsobom ručím za výsledky daňovej kontroly, ked už nebudem SZČO?

Veľmi pekne dakujem.

Akú poistku máš uzatvorenú? Poistenie zodpovednosti? Na aký subjekt je táto poistka?

Skôr by si sa mala informovať priamo u poisťovne, veď ona ti určuje podmienky, my sa tu môžeme len domnievať a tipovať, ako to bude.
ajacik
23.02.09,07:00
Poistku mám: poistenie zodpovednosti za výkon účtovníka (alebo tak nejako sa to volá) - nemám to pri sebe.

Skúsim sa teda spýtať v poistovni.

A ako je to napr. ked niekto poskytuje služby, napr. automechanik. Ved on tiež dáva záruku. A čo ked ukončí živnosť? Nie je si kde uplatniť záruku?

Ja sa fakt bojím zrušiť tú živnosť ..........
veronikasad
23.02.09,08:17
Poistku mám: poistenie zodpovednosti za výkon účtovníka (alebo tak nejako sa to volá) - nemám to pri sebe.

Skúsim sa teda spýtať v poistovni.

A ako je to napr. ked niekto poskytuje služby, napr. automechanik. Ved on tiež dáva záruku. A čo ked ukončí živnosť? Nie je si kde uplatniť záruku?

Ja sa fakt bojím zrušiť tú živnosť ..........
Informuj sa v Poisťovni, dá sa dohodnúť znížené poistenie po skončení podnikania, ktoré sa vzťahuje na kontroly po ukončení podnikania /aspoň tak to funguje v Českej poisťovni - teraz už Generali, kde mám poistenie účtovníkov ja/.