koszi
13.06.05,17:34
Robím jednoduché účtovníctvo občianskemu združeniu (PO) – jedná sa o spevácky zbor. Potrebujem pomôcť s účtovnými prípadmi:
1. Na festival bol pozvaný hosťujúci zahraničný zbor, ktorému moja účt.jednotka v hotovosti preplatila výdavok za cestovné v cudzej mene. Účtuje sa tento výdavok ako režijný náklad?
2. Pri uvedenej transakcii som im dala VPD, ale ja som dostala len ručne písanú+podpísanú (bez pečiatky, bez IČA...) potvrdenku. Stačia mi tie doklady na účtovanie, alebo mám žiadať o zaslanie faktúry aj PPD?
3. Dostali sme istú sumu v hotovosti ako sponzorský dar. Aké doklady sú ešte potrebné na účtovanie okrem pokladničných dokladov? (napr. darovacia zmluva...) A v prípade prevodu na účet?
4. Do ktorého stĺpca účtujem (halierové) úroky na BÚ?
5. Výdavky na kvety, darčeky (pre členov jubileantov, hostiteľom, hosťom...) ovplyvňujú alebo neovplyvňujú základ dane?
6. Ako sa účtuje konkurzný poplatok?
Ďakujem za pomoc!
Nike
21.06.05,08:23
Robím jednoduché účtovníctvo občianskemu združeniu (PO) – jedná sa o spevácky zbor. Potrebujem pomôcť s účtovnými prípadmi:
1. Na festival bol pozvaný hosťujúci zahraničný zbor, ktorému moja účt.jednotka v hotovosti preplatila výdavok za cestovné v cudzej mene. Účtuje sa tento výdavok ako režijný náklad?
2. Pri uvedenej transakcii som im dala VPD, ale ja som dostala len ručne písanú+podpísanú (bez pečiatky, bez IČA...) potvrdenku. Stačia mi tie doklady na účtovanie, alebo mám žiadať o zaslanie faktúry aj PPD?
3. Dostali sme istú sumu v hotovosti ako sponzorský dar. Aké doklady sú ešte potrebné na účtovanie okrem pokladničných dokladov? (napr. darovacia zmluva...) A v prípade prevodu na účet?
4. Do ktorého stĺpca účtujem (halierové) úroky na BÚ?
5. Výdavky na kvety, darčeky (pre členov jubileantov, hostiteľom, hosťom...) ovplyvňujú alebo neovplyvňujú základ dane?
6. Ako sa účtuje konkurzný poplatok?
Ďakujem za pomoc!Koszi pokúsim sa niečo načrtnúť.
1. Režijné náklady - súhlasím
2. VPD musí obsahovať isté náležitosti - názov a sídlo firmy, IČO, DIČ ....
3. Darovacia (resp. iná ) zmluva by bola vhodná,
4. úroky ja dávam do ostatného príjmu, záleží ale na tom aká časť vašich príjmov je zdaňovaná, lebo ak máte len veľmi nízky DZ tak aj úroky nie sú dňovým príjmom.
5. Podľa mňa neovplyvňujú ZD, ja by som to považovala za repre
6. Toto musíš priblížiť čo to je.
tonkat
26.01.08,17:20
Občianske združenie - spev. zbor vzniklo v roku 2007. Má príjem z členských príspevkov, darov a príspevok od mesta. Musí podávať daňové priznanie? Ďakujem.