evisska
02.02.09,15:39
Chcem sa opytat, kde mam nahlasit ak viem ze dotyčny pracuje na čierno, a popri tom berie aj podporu z UP. a co vsetko potrebujem vediet? staci mi meno,adresa atd? lebo neviem, ako sa vola ta firma v ktorej robi.
dakujem za radu.
Tweety
02.02.09,14:40
Chcem sa opytat, kde mam nahlasit ak viem ze dotyčny pracuje na čierno, a popri tom berie aj podporu z UP. a co vsetko potrebujem vediet? staci mi meno,adresa atd? lebo neviem, ako sa vola ta firma v ktorej robi.
dakujem za radu.
Môžeš to nabonzovať:mad: na Inšpektorát práce. Ale pokiaľ nevieš konkrétne miesto kde pracuje, budeš to mať ťažké.
buko35
09.02.09,08:33
Ahoj, aj ja poznam niekoho, ktory pracuje na cierno, ale neviem ako dalej. zistil som ze ho minuly rok vyhodili z roboty, berie podporu a pracuje na cierno, aspon si myslim. ako si na to prisla ty a co si urobila? neviem ako dalej potrebujem od teba pomoc. Dakujem
evisska
17.02.09,14:57
no ja som zatial neurobila nič, ale postup viem. Treba na urad prace,odbor kontroly alebo tak nejak sa to vola (ak ho chces ako osobu udat), ak chces firmu, ktora ho zamestnava, tak to rieši inšpektorat prace. stači si zavolat na urad prace v tvojom meste a tam ti povedia kam presne sa obratit. vela stastia.
anubite
18.02.09,17:00
mimotemymimotemymimotemy
na jednej strane si cenim cit pre dokonale naplnanie svojej obcianskej povinnosti, na druhej strane ma udivuje s akym nasadenim dokazu ludia brat druhym to co nedokazali dostat oni...zavist?
nie je to adresovane, je to len moja osobna myslienka...
mimotemymimotemymimotemy
pigilienka
22.11.12,13:39
zavist to nemusi byt v kazdom pripade..moze sa stat ze niekto robi nacierno este za neho plati stat aj zdravotne odvody a ten clovek si ani len neplni svoje vyzivovacie povinnosti.no nenahlasis to?
JankaV
22.11.12,13:47
Celý život platím z maxima a mám z toho také isté H ako ten čo celý život leží na gauči, tak načo platiť?
stormcatcher
22.11.12,13:54
Chcem sa opytat, kde mam nahlasit ak viem ze dotyčny pracuje na čierno, a popri tom berie aj podporu z UP. a co vsetko potrebujem vediet? staci mi meno,adresa atd? lebo neviem, ako sa vola ta firma v ktorej robi.
dakujem za radu.


zavist to nemusi byt v kazdom pripade..moze sa stat ze niekto robi nacierno este za neho plati stat aj zdravotne odvody a ten clovek si ani len neplni svoje vyzivovacie povinnosti.no nenahlasis to?
...asi ste nezamastnané, keď máte čas také " " sledovať.
kopretinka
22.11.12,13:59
...asi ste nezamastnané, keď máte čas také " " sledovať.
keď teba neštve,že niekto berie podporu,neplatí odvody,a ešte si mastí vrecko,tak môžeš tomu nezamestnanému mesačne posielať trebárs polovicu svojho platu.....
pigilienka
22.11.12,14:02
hmm a vy ste tu preco?tiez ste nezamestnany?ak neplati niekto vyzivne na svoje a na svoj zivot ma dost penazi co ine zene uz ostava nez takto riesit veci.
JankaV
22.11.12,14:06
Kopretinka, máš krásne meno, nechcem ťa naštvať, ale poviem ti, že ma už vôbec nevzrušuje, kto predrbe moje odvody, či nejaký neprispôsobový, alebo nejaký angažovaný v tých našich svetových tendroch a výberových konaniach a nákupoch štátnych. Odvody robím, lebo som zamestnanec, tak nemám na výber a výpoveď nedám, pretože mám rada svoju prácu viac ako tento štát aj vládu aj všetkých čo to tu rozkrádajú.
kopretinka
22.11.12,14:08
Kopretinka, máš krásne meno, nechcem ťa naštvať, ale poviem ti, že ma už vôbec nevzrušuje, kto predrbe moje odvody, či nejaký neprispôsobový, alebo nejaký angažovaný v tých našich svetových tendroch a výberových konaniach a nákupoch štátnych. Odvody robím, lebo som zamestnanec, tak nemám na výber a výpoveď nedám, pretože mám rada svoju prácu viac ako tento štát aj vládu aj všetkých čo to tu rozkrádajú.
keď ťa to neštve,tak načo sem píšeš?
stormcatcher
22.11.12,14:09
hmm a vy ste tu preco?tiez ste nezamestnany?ak neplati niekto vyzivne na svoje a na svoj zivot ma dost penazi co ine zene uz ostava nez takto riesit veci.

...kde je tu písané o výživnom?


keď teba neštve,že niekto berie podporu,neplatí odvody,a ešte si mastí vrecko,tak môžeš tomu nezamestnanému mesačne posielať trebárs polovicu svojho platu.....

...skôr si strká do vrecka len zamastený papier. Ale poznám takých pár, a ani ma nenapadlo niekam volať, či vypisovať.
JankaV
22.11.12,14:13
No práve preto, že už ma to neštve.
pigilienka
22.11.12,14:15
tak bohuzial to treba platit,tiez sa nad tym nezamyslam,ze aj ja to musim platit
pigilienka
22.11.12,14:24
zistujem tu jedine postup co robit v tom pripade.nepoznate napriklad moj pripad tak laskavo to nerieste,tiez vidim ze sa velmi musite nudit pri tolkych vasich prispevkoch,radsej ludom poradte ked sa uz tolko vyznate.
ewita888
22.11.12,14:27
táto téma a otázky v nej sú staré vyše troch rokov.. :)
pigilienka
22.11.12,14:30
to vidim :D ale postup snad ostal
stormcatcher
22.11.12,14:41
táto téma a otázky v nej sú staré vyše troch rokov.. :)
Ani som si to nevšimol, ale aj tak som reagoval skôr na tú dnešnú.
...no za tie tri roky sa aspoň nabalil. :D
taiko
22.11.12,14:50
Ja osobne by som dotycnemu povedal ze nech prestane brat podporu, ked pracuje, lebo ho budem musiet nahlasit. Takto to bonzovanie nebude a das mu na vyber, aby sa zachoval spravne.