renkav
02.02.09,15:49
Chcela by som sa spytat ci je to pravda ze sa mal do dnesneho dna vratit kazdy neplatny cestovny pas?nepocula som to, ale vraj to bolo niekde v televizii.rodicom skoncila platnost pasu a este nepoziadali o vydanie noveho,tak ci ho maju urychlene vratrit,alebo staci ked si pojdu vybavit novy.dakujem.
velvet
02.02.09,15:05
Tak to by som aj ja rada vedela...už ho mám neplatný pár rokov :D

Zrejme stačí ísť si vybaviť nový...vrátiť až v tom prípade, ak už pas nechceš, alebo v prípade úmrtia...asi
Chobot
02.02.09,15:14
Tak to by som aj ja rada vedela...už ho mám neplatný pár rokov :D

Zrejme stačí ísť si vybaviť nový...vrátiť až v tom prípade, ak už pas nechceš, alebo v prípade úmrtia...asi

Nie, tu je pár výcucov zo zákona o cest. dokladoch:

§ 22:Cestovný doklad je neplatný, ak
a) uplynula doba jeho platnosti,

§ 27

(1) Občan, ktorý je držiteľom cestovného dokladu, je povinný
a)
b) odovzdať bezodkladne neplatný cestovný doklad orgánu, ktorý ho vydal, v zahraničí zastupiteľskému úradu a na vyžiadanie policajnému útvaru,

§ 30(1) Priestupku podľa tohto zákona sa dopustí ten, kto
a) ..
n) neodovzdá bezodkladne neplatný cestovný doklad,


(3) Za priestupok uvedený v odseku 1 písm. n) a o) možno uložiť pokutu do 1 000 Sk.

Takže po uplynutí platnosti šup šup čo najskôr na oddelenie pasov a víz odovzdať neplatný pas, inak hrozí pokuta 33 €, (ale nemusí, záleží od úradníčky).
renkav
02.02.09,15:29
No to je jasen ze sa musi vratit,ale vraj davali v telke ze najneskor do dnes a to som teda nepocula.No ved musim ich teda poslat cim skor.
vdaka.