Richard
13.06.05,19:28
Uverejňovanie emailu v rámci príspevku vrelo neodporúčam!

V rámci registrácii zadávate aj svoju emailovú adresu, ale môžete si v nastaveniach zvoliť, či chcete aby Vám na ňu člen Porady mohol poslať mail. Ak chcete aby Vám niekedy niektorý člen takto poslal mail, prosím zaškrtnite si možnosť prijímania mailu.
V žiadnom prípade nedávajte do príspevku svoj mail, pretože takto je verejne viditeľný a teda ho môžu prečítať roboty, ktoré si Vašu mailovú adresu zapamätajú a môžu vám posielať SPAM!
ondrejvla
13.06.05,18:11
Richard si ma vyľakal, i keď nedávam e-mailovú adresu do tém, ale len cez SS. Nie som technický typ, tak prosím berte tí, ktorí mi budete odpovedať - i keď je to pre vás možno BLBÁ otázka, - je to možné i vtedy, keď mám pri podpise ICQ?
Ale nesmejte sa mi prosím, ja som len ekonóm a účtovník, a aj to už dosť extra starý!
Evanka
13.06.05,18:18
Vlasti, neboooj, spamy sú nevyžiadané maily, takže je potrebná mailová adresa.
ondrejvla
13.06.05,18:20
Vlasti, neboooj, spamy sú nevyžiadané maily, takže je potrebná mailová adresa.
Juj, to si ma potešila!
Také všeliaké, čo sa cestou prilepia, kým príde e-mail ku mne?
lenkak
13.06.05,18:23
Vlasti aj také ako vírusy. Ale ty si si nedávala do príspevkov maily takže máš to OK. A ICQ nie je mail.
ondrejvla
13.06.05,18:30
Vlasti aj také ako vírusy. Ale ty si si nedávala do príspevkov maily takže máš to OK. A ICQ nie je mail.To som zasa kľudnejšia. Z vírusov mám panický strach. už som mal okrem iných aj Trójskeho koňa, a to dokonca mi prišiel pred Vianocami a ja som mala nezálohované dáta! Celý rok som musela účtovať nanovo, takže strach a obavy u mňa, netechnika a babky čo začínala na účtovacích strojoch ASCOTA pretrváva! No čo už?! Ukázala som, že neviem, no tak čo! Neviem!
lenkak
13.06.05,18:33
Vlasti proti vírusom sa treba chrániť prinajmenšom antivírusovým programom a ten odhalí či máš v PC vírus a aj ho odstráni. Dúfam, že niečo také máš aj s pravidelnými upgradami.
ondrejvla
13.06.05,18:35
Vlasti proti vírusom sa treba chrániť prinajmenšom antivírusovým programom a ten odhalí či máš v PC vírus a aj ho odstráni. Dúfam, že niečo také máš aj s pravidelnými upgradami.Samozrejme, že mám, ale keď sa mi to stalo, mala som len starý, a ten tie víry nepoznal.
lenkak
13.06.05,18:38
Len si ho pravidelne aktualizuj a zálohuj údaje, aby si už neprišla o ne.
ondrejvla
13.06.05,18:41
Len si ho pravidelne aktualizuj a zálohuj údaje, aby si už neprišla o ne.
No Lenka, priznám sa bez mučenia, že mi ho musí aktualizovať buď syn, alebo môj vnúčik Mareček! Na to si netrúfam, len keď mi sám vypíše, že sa aktualizuje Avast, tak som tichúčko, kým neskončí. Vtedy nepoviem PC- čku ani mäkké "F".
Taký som ja odborník! Hanba, však?! Ale nech, všetci nemusia všetko vedieť?! Veď práve preto je tu aj Porada!
lenkak
13.06.05,18:45
Vlasti a myslíš si, že na všetko musíš byť sama? Však aj deti či vnuci Ti môžu pomôcť, aspoň vieš že niečo vedia a že sa vo svete nestratia. Ešte sa im to v budúcnosti môže zísť. A nie je žiadna hanba že nepoznáš až tak PC. Spomeň si čo som Ti ja písala, keď si hľadala tuším obchodný zákonník. Stále to platí.
Manual
13.06.05,18:48
No Lenka, priznám sa bez mučenia, že mi ho musí aktualizovať buď syn, alebo môj vnúčik Mareček! Na to si netrúfam, len keď mi sám vypíše, že sa aktualizuje Avast, tak som tichúčko, kým neskončí. Vtedy nepoviem PC- čku ani mäkké "F".
Taký som ja odborník! Hanba, však?! Ale nech, všetci nemusia všetko vedieť?! Veď práve preto je tu aj Porada!Vlasti ja mám NOD /antivir/ a mám to nastavené tak, ža keď zapnem PC, tak sa sám aktualizuje z netu, bez môjho vedomia. Možno by Ti toto bolo vhodné.
Pekný večer...
ondrejvla
13.06.05,18:50
Vlasti a myslíš si, že na všetko musíš byť sama? Však aj deti či vnuci Ti môžu pomôcť, aspoň vieš že niečo vedia a že sa vo svete nestratia. Ešte sa im to v budúcnosti môže zísť. A nie je žiadna hanba že nepoznáš až tak PC. Spomeň si čo som Ti ja písala, keď si hľadala tuším obchodný zákonník. Stále to platí.
Veď práve preto som tu Lenka. Si tu ty, sú to ostatní, ktorých tu stretávam od začiatku a sú ochotní pomôcť zasa v tom, čo ja neviem.
Kedysi som čítala, už neviem, kto to napísal, ale musel to byť veľmi múdry človek, citujem: " - a práve preto je človekom, že je človek. Dokáže žiť s ľuďmi..."
Veľmi sa mi tieto slová páčili, a myslím, že by mohli byť aj mottom Porady! Len keby som si vedela spomenúť, komu tieto slová patria, resp., kto je ich autorom!
Ale sú to krásne ľudské slová! Potešia.
anto
13.06.05,19:27
Ákonáhle sa vaša adresa (e-mailová) objaví niekte v texte, počítačové programy, ktoré sú na to určené, ju objavia a nezbavíte sa spamov. Začne ich chodiť toľko, že je potom lepšie asi zmeniť svoju adresu. To je podobne, ako keď Vám vkladajú do poštovej schránky letáky a iné poštoviny, ktoré ste si nikdy neobjedanali ani ich nechcete.
terezaka
13.06.05,19:42
Vlasti Ty si už toľkým poradila v odbornej téme pre Teba jednoduchej,ktorú si Ty vysypala ako z rukáva.Myslim že nemusíš mať žiadné komplexy,že nie si až tak zdatná v týchto technických veciach,lebo to sme viacerý.Ale tiež niekto múdry povedal "nie je hanbov nevedieť,ale nechcieť vedieť."Čo zasa nie je náš prípad čo sme na porade.....
ondrejvla
14.06.05,04:34
Dobre, tak už nebudem mať komplexy, teda aspoň kvôli tomuto určite nie!
Manual, jedna otázočka na teba: ten NOD máš z netu, alebo si si ho kúpila?!
anka1
14.06.05,07:02
Dobre, tak už nebudem mať komplexy, teda aspoň kvôli tomuto určite nie!
Manual, jedna otázočka na teba: ten NOD máš z netu, alebo si si ho kúpila?!
Vlasti, NOD sa dá stiahnuť z netu www.eset.sk (http://www.eset.sk) je to testovacia verzia na 30 dní, potom to musíš odinštalovať a nanovo nainštalovať na 30 dní, alebo kúpiť :)
Evanka
14.06.05,08:14
NOD je antivírový program. Takže dokáže detekovať, resp. odstraňovať vírusy, ktoré sa často internetom šíria. Čo sa týky spamov, existuje niekoľko možností obrany.

Uvádzanie adries vo formáte adresa@niekde.st.NOSPAM (adresa@niekde.st.NOSPAM), pričom slovo NOSPAM má oklamať robot. Alebo používať syntax adresa(at)niekde.st, prípadne iný syntax. Takýmto ťahom skôr oklameme iba menej zbehlých "priateľov", nie však roboty – nie je problém takúto „ochranu“ odhaliť a v tej chvíli sa stáva neúčinnou.
Využitie filtrov:
Pri ručnom nastavení filtrovania je to dosť neúčinné, pretože spameri svoje adresy stále menia. Účinnejšie je filtrovanie na serveri. Ak na náš mail chodí priveľa spamov, treba sa poradiť s poskytovateľom mailboxu a požiadať ho, o filtrovanie spamov. Mnoho firiem má filtráciu automaticky zapnutú, často o tom ani nevieme. Ak nám nechodí priveľa nevyžiadaných mailov, pravdepodobne poskytovateľ filtruje spamy. Moje súčasné e-mailové kontá sú filtrované už u poskytovateľa a spam chodí len veľmi zriedkavo, takže túto možnosť považujem za ideálne riešenie.
Richard
14.06.05,08:23
NOD je antivírový program. Takže dokáže detekovať, resp. odstraňovať vírusy, ktoré sa často internetom šíria. Čo sa týky spamov, existuje niekoľko možností obrany.

Uvádzanie adries vo formáte adresa@niekde.st.NOSPAM, pričom slovo NOSPAM má oklamať robot. Alebo používať syntax adresa(at)niekde.st, prípadne iný syntax. Takýmto ťahom skôr oklameme iba menej zbehlých "priateľov", nie však roboty – nie je problém takúto „ochranu“ odhaliť a v tej chvíli sa stáva neúčinnou.
Využitie filtrov:
Pri ručnom nastavení filtrovania je to dosť neúčinné, pretože spameri svoje adresy stále menia. Účinnejšie je filtrovanie na serveri. Ak na náš mail chodí priveľa spamov, treba sa poradiť s poskytovateľom mailboxu a požiadať ho, o filtrovanie spamov. Mnoho firiem má filtráciu automaticky zapnutú, často o tom ani nevieme. Ak nám nechodí priveľa nevyžiadaných mailov, pravdepodobne poskytovateľ filtruje spamy. Moje súčasné e-mailové kontá sú filtrované už u poskytovateľa a spam chodí len veľmi zriedkavo, takže túto možnosť považujem za ideálne riešenie.





Ja by som asi neuvádzal ani také jednoduché finty ako (at), alebo NOSPAM. Toto všetko už majú dobré roboty vychytané (keby som robil taký soft, určite by som takéto veci plánovane vychytával).
Ak už chcete zverejniť email, využite slovenčinu a straaašne komplikovane to kamuflujte (len aby Vás aj adresát rozumel;) )
Príklad: mojBODECKAemailZAVINAAACISKOporadaDRUHABODECKAaSLO VENSKAKONCOVKA
Evanka
14.06.05,08:25
Ja by som asi neuvádzal ani také jednoduché finty ako (at), alebo NOSPAM. Toto všetko už majú dobré roboty vychytané (keby som robil taký soft, určite by som takéto veci plánovane vychytával).
Ak už chcete zverejniť email, využite slovenčinu a straaašne komplikovane to kamuflujte (len aby Vás aj adresát rozumel;) )
Príklad: mojBODECKAemailZAVINAAACISKOporadaDRUHABODECKAaSLO VENSKAKONCOVKA Richard, jasné, veď to som spomenula, že je to málo účinné - roboty sú "chytré" http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif.
Richard
14.06.05,08:37
Evanka, len som chcel zdôrazniť, aby to nepoužívali. Síce si to naznačila aj ty, ale v prvom rade si to dala ako možnosť ochrany.
To len pre úplnosť :-)
Viera123
21.05.06,07:02
Ďakujem za upozornenie, toto mi vôbec nenapadlo...
oad 1) a platí to, aj keď mail uvediem v ss asi, že? Veď robotom nič nie je nemožné. Hm... a potom ako mám dať niekomu vedieť svoj kontakt?
add 2) mám dve mailové schránky, jednu na pobox. Stále mi ukazuje, že mám novú poštu - boldtom označené 2 nové správy, ale pritom, keď si pozerám schránku, nie sú tam. A nie sú ani v SPAM. Kde ich nájdem, resp. prečo mi to môže zobrazovať?
lenkak
21.05.06,10:20
Vierka:
mail si môžeš napr. takto ochrániť:
vierkazavináčpost.sk
Takto je písaný iba ako text.
Viera123
21.05.06,10:27
Vierka:
mail si môžeš napr. takto ochrániť:
vierkazavináčpost.sk
Takto je písaný iba ako text.
Ďakujem, jednoduché, ale nenapadá :).
Hansa
08.08.07,08:01
Malá otázočka:
Mám mailovú adresu. Idem sa prihlásiť- počítač pýta odo mňa užívateľské meno a prístupové heslo.
Ide mi o to, že si chcem ponechať užívateľské meno, ale chcem zmeniť prístupové heslo. Bolo by to možné?
Chobot
08.08.07,08:20
Malá otázočka:
Mám mailovú adresu. Idem sa prihlásiť- počítač pýta odo mňa užívateľské meno a prístupové heslo.
Ide mi o to, že si chcem ponechať užívateľské meno, ale chcem zmeniť prístupové heslo. Bolo by to možné?

Záleží od toho, kam sa prihlasuješ. Vo všelbecnosti aplikácie fungujú tak, že sa najprv treba prihlásiť pod starým heslom a potom niekde v možnostiach alebo nastaveniach zmeniť heslo na nové.

Napr. na Porade máš hore v menu Nastavenia a potom na pravej strane máš možnosť Upraviť Email & heslo.
Hansa
08.08.07,08:39
Záleží od toho, kam sa prihlasuješ. Vo všelbecnosti aplikácie fungujú tak, že sa najprv treba prihlásiť pod starým heslom a potom niekde v možnostiach alebo nastaveniach zmeniť heslo na nové.

Napr. na Porade máš hore v menu Nastavenia a potom na pravej strane máš možnosť Upraviť Email & heslo.

Používam mail cez "zoznam.sk"

Ach, človek sa učí celý život. Tak ako si napísal, presne tak to išlo.
Veľmi pekne ďakujem!
Keby nepanikárim, mohla som na to prísť sama:)
Ešte raz diki!
Richard
08.08.07,09:32
Inak tu už asi 3 týždne beží žltý prúžok (tzv. box na TIP) kde práve túto funkciu nastavenia emailu vysvetlujem :) (okrem dnešného dňa, teraz tam beží len upozornenie na anketu ...)