soriko
02.02.09,16:41
Získala som dom darovacou zmluvou od mojich rodičov, v ktorom bolo zriadené vecné bremeno na doživotné užívanie domu starými rodičmi. Moja babka s dedkom bývali v dome so svojim synom-príživníkom. Tento bol pri kúpe domu vyplatený a nemá žiadne vlastnícke práva k danej nehnuteľnosti. Po smrti mojej babky a dedka sme zrušili zriadené vecné bremeno a trvalé bydlisko "nechcenému bývajúcemu" a zároveň sme ho vyzvali na vypratanie nehnuteľnosti, čo vôbec nerešpektuje. Mám podané búracie povolenie, ktoré mi nechcú vydať, pretože menovaný napadol na súde kúpno-predajnú zmluvu podpísanú pred 19 rokmi s cieľom oddialiť vysťahovanie. Okresný súd mu žalobu svojimi uzneseniami 3-krát odmietol a teraz čakám na konečné rozhodnutie KS.
Je potrebné podať žalobu na vypratanie nehnuteľnosti na súd, alebo vziať veci do vlastných rúk a ako jediná vlastníčka nehnuteľnosti ho s pomocou polície "vyhodiť na ulicu"?
Ako to spraviť, aby to bolo právne v poriadku a nebránil nám v užívaní domu?

Prosím poraďte mi čo najskôr. Ďakujem Soriko
sarasara
02.02.09,19:25
Ak boli starí rodičia vlastníkmi celého domu a tento pred 19 rokmi previedli na tvojich rodičov, nemá tvoj strýko nárok na bývanie v tvojom dome. Teraz počkaj na rozhodnutie KS. Tvoj strýko zrejme nemá žiadnu nájomnú zmluvu. Návrh na vypratanie z domu nemusíš dať na súd.