zoi
02.02.09,17:18
Ahojte poraďáci,mám novú ALFA program verzia 15.01 a ešte sa len na ňom účím. Nahadzujem doklady
za rok 2008,takže som začínala s tým,že som založila novú firmu dala počiatočné
stavy v pokladi a BU a nahadzujem VFA ako idú číselne po sebe. Teraz ale potrebujem pre toho istého podnikateľa vystaviť faktúru už za rok 2009.
Ako na to? Mám založiť novú firmu s rokom 2009? A keď potom budem uzatvárať rok 2008 zostanú mi tam tie nové faktúrky na rok 2009?
A ešte niečo. Keď v roku 2008 nahodím faktúrky je lepšie ich nahodiť všetky za celý rok,alebo mesačne a potom k tomu mesačne pokladňu a banku?
Poraďte ako je to najlepšie.
Vďaka .Gabika
veronikasad
02.02.09,16:24
Ahojte poraďáci,mám novú ALFA program verzia 15.01 a ešte sa len na ňom účím. Nahadzujem doklady
za rok 2008,takže som začínala s tým,že som založila novú firmu dala počiatočné
stavy v pokladi a BU a nahadzujem VFA ako idú číselne po sebe. Teraz ale potrebujem pre toho istého podnikateľa vystaviť faktúru už za rok 2009.
Ako na to? Mám založiť novú firmu s rokom 2009? A keď potom budem uzatvárať rok 2008 zostanú mi tam tie nové faktúrky na rok 2009?
A ešte niečo. Keď v roku 2008 nahodím faktúrky je lepšie ich nahodiť všetky za celý rok,alebo mesačne a potom k tomu mesačne pokladňu a banku?
Poraďte ako je to najlepšie.
Vďaka .Gabika
V ALFE sa dá prevod urobiť len raz. Ak ešte nemáš ukončený rok 2008 nerob prevod, lebo budeš mať problém s neuhradenými pohľadávkami a záväzkami. V starom roku síce môžeš pracovať naďalej, ale všetky úhrady musíš dohrať aj do pohľadávok a záväzkov r.2009 ručne.
Kým neukončíš rok, skús si pohľadať nejaký softík na vystavenie faktúr a potom ich dohrať do účtovníctva.
Faktúry nahadzuješ do pohľadávok a záväzkov, môžeš ich nahrať za sebou.
zoi
02.02.09,16:41
Ďakujem za radu,takže je lepšie ešte v tomto programe nové faktúrky nevystavovať.
A keď mám staré faktúrky z r. 2007,ktoré ešte nie sú uhradené tak keď začínam v novom programe musím ich nahodiť cez vystavené faktúry do pohľadávok alebo stačí priamo v pohľadávkach nahodiť.Zdá sa mi ten program dosť komplikovaný je tam veľa preklikávania ale možno keď sa ho naučím že mi bude vyhovovať. Ja aj faktúry za rok 2008 robím tak,že ich akože vystavujem a potom sa mi zapisujú do pohľadávok a DPH ,ale možno si to zbytočne komplikujem.Je to správne?
Gabika
katkap17
03.02.09,09:50
Keď vystavuješ FA program sa ťa spýta či chceš FA zapísať aj do pohľadávok ja si ich hneď nahodím aj do pohľadávok a viem že na to potom nezabudnem . Ak nemáš ukončený rok 2008 as pracuješ už v roku 2009 môžeš si FA importovať do programu v poč. a potom si ich zase presunúť do roku2009 a nemusíš ich znova nahadzovať