Veronika a Vladko
02.02.09,18:13
Dobry den.
Chcela by som sa opytat niekoho skuseneho, ako zacat podnikat. Chcela by som si otvorit maly obchod s oblecenim, ale neviem co je k tomu potrebne a co mam vybavit ako prve. Priestor by aj bol, aj tovar, ale chybaju mi papiere. Bojim sa, ze mi to niekde neschvalia a snaha bude zbytocna. Prosim pomozte mi a hlavne poradte.
Dakujem:o
Zita5
02.02.09,17:23
Dobry den.
Chcela by som sa opytat niekoho skuseneho, ako zacat podnikat. Chcela by som si otvorit maly obchod s oblecenim, ale neviem co je k tomu potrebne a co mam vybavit ako prve. Priestor by aj bol, aj tovar, ale chybaju mi papiere. Bojim sa, ze mi to niekde neschvalia a snaha bude zbytocna. Prosim pomozte mi a hlavne poradte.
Dakujem:o

Priestor máte , tovar taktiež.......tak treba začať na živnostenskom úrade - dnes na jednotnom kontaktom mieste vybavíte aj registráciu DU aj ZP.Treba tam zájsť , čo sa týka predmetu živnosti , poradia ...poviete vlastne čo chcete akú živnosť prevádzkovať .
Inak tu na Porade je toho strašne veľa popísaného ......skúste hľadať cez vyhľadávač .Sú tu aj tlačivá , aj poplatky a dokonca aj predmet činností tu nájdete .
Netreba zabudnúť aj na Zmluvu o nájme - neviem o aké priestory sa jedná , budete ju potrebovať aj na živnostenskom úrade .
Netreba sa báť , treba začať niečo pre to robiť .:)
vmsux
02.02.09,20:25
Ja len doplnim, ze na zivnostenskom vsetko aj telefonicky povedia. Takze ak su otazky, staci im zavolat. S tymto som problem nikdy nemal a niekedy som sa pytal riadne blbosti. Ja sa radsej pytam telefonicky, ak je to blbost tak sa po telefone menej hanbim :-). A nahodou ak by telefonicky nevedeli, tak zavolaj na iny zivnostensky :-)