Ali36
02.02.09,18:13
Ahojte poraďáci, prosím poradte mi, FO plátca DPH chce si dať do výdavkov nákup plávajúcej podlahy za 45000,- Sk, no len sídlo firmy má vo svojom trvalom bydlisku. Čo s tým? Díky za radu.
Zoltán Kovács
02.02.09,17:50
Ahojte poraďáci, prosím poradte mi, FO plátca DPH chce si dať do výdavkov nákup plávajúcej podlahy za 45000,- Sk, no len sídlo firmy má vo svojom trvalom bydlisku. Čo s tým? Díky za radu.

Vyhovoriť mu to.
Ali36
02.02.09,17:56
Veď to sa aj snažím, on si tvrdí len svoje.. niekedy je to naozaj ťažké hlavne ked človek musí niečo vyhovárať klientovi a on si stále svoje hudie dokola... je to vyčerpávajúce.. ďakujem :-)
Kazu
02.02.09,18:13
Ahojte poraďáci, prosím poradte mi, FO plátca DPH chce si dať do výdavkov nákup plávajúcej podlahy za 45000,- Sk, no len sídlo firmy má vo svojom trvalom bydlisku. Čo s tým? Díky za radu.

Zrejme je ako sídlo firmy vyčlenená jedna izba v byte, prípadne v rodinnom dome. A čo ďalej. Má na túto miestnosť vybavenú zmenu užívania, platí za tú miestnosť daň z nehnuteľnosti ako podnikateľ, má tú časť nehnuteľnosti zahrnutú v majetku firmy? A koľko metrov štvorcových má to sídlo firmy, keď tam spotreboval plávajúcej podlahy za skoro 1 500,- euro? To je z exotického dreva? Alebo menil podlahu v celom byte? Asi by som presvedčovala takto a možno by mu to došlo. Ale ako poznám ten materiál podnikateľský tak možno aj nie. :---