jarabica
02.02.09,19:50
dobry vecer, rada by som sa uistila, ze ak som v roku 2008 nemala ziadne zdanitelne prijmy, poberala som len rodicovsky prispevok nemam povinnost podavat danove priznanie resp. nemusim ziadat zamestnavatela o vykonanie rocneho zuctovania dane z prijmov zo zavislej cinnosti?
dakujem za odpoved.
Tweety
02.02.09,19:08
Nie, nemusíš. Nie je to zdaniteľný príjem.
jarabica
03.02.09,12:55
a v pripade, ze by som cast roka poberala "matersku" a cast rodicovsky prispevok, vtedy je to ako? dakujem
Tweety
03.02.09,13:10
a v pripade, ze by som cast roka poberala "matersku" a cast rodicovsky prispevok, vtedy je to ako? dakujem
Rovnako ako som uviedla už vyššie.
wegeta
16.02.09,14:19
Prosim Vas, mozem si podat danove priznanie typu B a uplatnit celu nezdanitelnu ciastku na seba za rok 2008 - mala som prijmy z urokov ( cely rok 2008 som poberala iba rodicovsky prispevok ) ak si ma v rocnom zuctovani u svojho zamestnavatela uplatnil aj manzel a ja som uviedla, ze nemam ine prijmy ? Dakujem.
Tweety
16.02.09,17:09
Prosim Vas, mozem si podat danove priznanie typu B a uplatnit celu nezdanitelnu ciastku na seba za rok 2008 - mala som prijmy z urokov ( cely rok 2008 som poberala iba rodicovsky prispevok ) ak si ma v rocnom zuctovani u svojho zamestnavatela uplatnil aj manzel a ja som uviedla, ze nemam ine prijmy ? Dakujem.
Raz mala a raz nie? Trochu čudné.:mad:
veronikasad
16.02.09,17:13
Prosim Vas, mozem si podat danove priznanie typu B a uplatnit celu nezdanitelnu ciastku na seba za rok 2008 - mala som prijmy z urokov ( cely rok 2008 som poberala iba rodicovsky prispevok ) ak si ma v rocnom zuctovani u svojho zamestnavatela uplatnil aj manzel a ja som uviedla, ze nemam ine prijmy ? Dakujem.
Ak si chceš uplatniť vrátenie dane z úrokov, podávaš DP typu B - úrok je príjmom podľa § 7.

Vyplatený úrok je vlastným príjmom manžela /ky, o ktorý sa znižuje nezd.časť základu dane v DP manžela. /na manželku/. Ak si uviedla, že si nemala príjmy - nie je to pravda.
wegeta
19.02.09,11:26
Dik za odpovede.
Ja som si myslela, ze sa to neda ale znama mi povedala, ze ona si dala danove priznanie aj manzel si ju uplatnil v rocnom zuctovani v plnej vyske nezdanitelneho minima. Vraj pri rocnom zuctovani ide o dan z prijmov zo zavislej cinnosti a pri B danovom priznani ide o zrazkovu dan.
Dam si to potom do poriadku, ak bude ochotna manzelova mzdarka.