dodo740
02.02.09,19:05
Ahojte, chcel by som sa opytat, ci preukaz ZŤP plati aj mimo trvaleho bydliska na MHD? :confused:
ola
02.02.09,18:41
Áno platí všade tam , kde sú poskytnuté zľavy pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím v rámci celej SR a nielen na MHD ale aj na rôzne kultúrne podujatia.
betrix
03.02.09,15:18
Ahoj, nemyslím, že to platí všade. Napr. , keď sme boli pred dvoma rokmi v BA, tak tam dcérke platil, i keď sme z PO. Ale u nás doma -v PO, musia mať občania ZŤP osobitnú čipovú kartu a ročný lístok za 35; Sk, potom môžu cestovať. Obyvateľom z iných miest u nás asi zľavy neplatia. Pre istotu sa treba všade pýtať . B.
buchač
03.02.09,15:34
Áno platí všade tam , kde sú poskytnuté zľavy pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím v rámci celej SR a nielen na MHD ale aj na rôzne kultúrne podujatia.


Nie je pravdou !!!!

Každé mesto má svoje špecifiká :

1. Bezplatná preprava – nárok a preukazovanie:

" Držitelia preukazu ŤZP (občan s ťažkým zdravotným postihnutím) a držitelia preukazu ŤZP - S (občan s ťažkým zdravotným postihnutím s potrebou sprievodcu, osobného asistenta alebo psa so špeciálnym výcvikom), s trvalým pobytom v SR na základe osobitnej BČK.."

čiže obyvateľ Hornej Dolnej nemá automatický nárok na bezplatnú prepravu v Dolnej Hornej a samozrejme naopak .

http://www.vop.gov.sk/vyhody-preukazu-ztpxx



Juraj
ondrejvla
03.02.09,15:46
Súhlasím s predošlými, držiteľ preukazu ZŤP a ZŤPS musí mať vystavenú čipovú kartu s určitým počtom zakúpených jázd. Pre každú obec musí byť vystavená čipová karta týkajúca sa MHD obce. Tieto preukazy majú ešte aj iné výhody, napr.zľava pri medzimestskej autobusovej preprave, pri železničnej, na vyhradených parkoviskách ( zväčša je to v areáli zdravotníckeho zariadenia) je znížená suma za parkovanie. Ale oveľa výhodnejšie by bolo pre nás, keby sme tie preukazy nepotrebovali...
ola
03.02.09,15:54
Ja som nemala v žiadnom meste problém so zľavami pre ZŤP. Všade tam, kde poskytovali zľavy, boli poskytnuté i mne, hoci som mala trvalé bydlisko na opačnom konci republiky, nikto neskúmal kde bývam.
Nemala som žiadnu čipovú kartičku
Ja píšem o zľave a nie o bezplatnej preprave a to je veľký rozdiel!

Zľavy sú poskytované i na železničnú a diaľkovú autobusovú prepravu.

Ďalšie zľavy, ktoré poskytuje konkrétne mesto svojim občanom so zdravotným postihnutím si určuje samo vo svojich VZN...u nás je to napríklad oslobodenie od poplatku za psíka.

Treba sa pýtať na konkrétnom mieste, či platia zľavy a aké
VALIKA60
05.02.09,09:50
Já mám tiež preukaz ZTPˇa ked som cestovala v Bratislave na MHD tak som nemusela nikde platiť a aj doprovod mal zadarmo cestu somnou.Takú informáciu som dostala dopravnom podniku SADBratislava.Bola som velmi rada že bez problémov som mohla prestupovať z električky na trolejbus a tak cestovať.
majka 62
21.02.13,10:13
veronikasad
21.02.13,10:14
škoda, že len v Bratislave. U nás už zo dva roky úľavy pre držitelov preukazov ŤZP znížili
majka 62
21.02.13,10:20
súhlasím, je to škoda, malo by to platiť vo všetkých mestách
mareko
21.02.13,17:54
Zľavy platia dokonca aj v ČR a nie len v doprave, ale niekde aj pri kultúrnych podujatiach, v ZOO a podobne. Záleží to od jednotlivých inštitúcií a ich pravidiel.