stelmachova
02.02.09,20:00
Poprosila by som Vás o vysvetlenie finančného a operatívneho leasingu v JU a ako sa účtuje:o
Tweety
02.02.09,19:06
Poprosila by som Vás o vysvetlenie finančného a operatívneho leasingu v JU a ako sa účtuje:o
O lízingu je tu toho habadej, skús použiť vyhľadávanie.:)
Johanka
02.02.09,19:12
Poprosila by som Vás o vysvetlenie finančného a operatívneho leasingu v JU a ako sa účtuje:o
Finančný prenájom - § 17 Postupov účtovania + témy na Porade.
Operatívny prenájom - to je "obyčajný " prenájom. Hm, neviem, čo k tomu vysvetľovať ... skús položiť nejakú konkrétnu otázku.
stelmachova
05.02.09,19:48
ako zaúčtujem v PD odpisy na konci roka
Lianka
08.02.09,11:23
lsulekova
10.02.09,13:41
A keď je auto kúpené formou finančného leasingu, a celá mesačná splátka leasingu je účtovaná do prevádzkovej réžie, môže si uplatniť aj odpis na konci roka? Keďže vlastne istina už v nákladoch ovpl.ZD figuruje?

Ďakujem

Odpoveď som už našla.
culinka
03.03.09,08:25
Poprosím Ťa , a aká je odpoveď. Ja ju už hľadám od rána.
Prosím , napíš.Ďakujem
hemaja
25.03.09,06:44
Neviem si poradiť s prechodom operatívneho leasingu na finančný. Konkrétne - v roku 2007 sme formou operatívneho leasingu na 10 mesiacov používali traktor. Po zaplatení poslednej splátky sme s tou istou leasingovkou uzavreli zmluvu o finančnom leasingu na 48 mesiacov na ten istý traktor. Vystavili sme jej faktúru na predaj traktora na 1 mil. Sk a rovnako ona nám vystavila faktúru na celkovú sumu 1mil. Sk s textom - fakturujeme vám kúpnu cenu predmetu leasingu. Na obe faktúry sme si vymenili príjmové pokladničné doklady. Teraz môj problém -prijatú sumu mám zaúčtovať v celej výške do príjmov? Ale do nákladov - réžie nemôžem dať plnú výšku, lebo ide o obstaranie majetku, do nákladov dám len alikv. odpisy a úroky. Rozmýšľam správne? Prosím o radu. Ďakujem.
hemaja
25.03.09,09:19
Neviem si poradiť s prechodom operatívneho leasingu na finančný. Konkrétne - v roku 2007 sme formou operatívneho leasingu na 10 mesiacov používali traktor. Po zaplatení poslednej splátky sme s tou istou leasingovkou uzavreli zmluvu o finančnom leasingu na 48 mesiacov na ten istý traktor. Vystavili sme jej faktúru na predaj traktora na 1 mil. Sk a rovnako ona nám vystavila faktúru na celkovú sumu 1mil. Sk s textom - fakturujeme vám kúpnu cenu predmetu leasingu. Na obe faktúry sme si vymenili príjmové pokladničné doklady. Teraz môj problém -prijatú sumu mám zaúčtovať v celej výške do príjmov? Ale do nákladov - réžie nemôžem dať plnú výšku, lebo ide o obstaranie majetku, do nákladov dám len alikv. odpisy a úroky. Rozmýšľam správne? Prosím o radu. Ďakujem.
Prosím o radu.
Karlítko
14.05.09,09:55
operatívny prenájom ako obyčajný prenájom ? To znamená, že sa priamo účtuje do nákladoch?
Karlítko
14.05.09,10:59
Odpovedám si sama, jasné, že áno.
babi2
15.05.09,04:51
Neviem si poradiť s prechodom operatívneho leasingu na finančný. Konkrétne - v roku 2007 sme formou operatívneho leasingu na 10 mesiacov používali traktor. Po zaplatení poslednej splátky sme s tou istou leasingovkou uzavreli zmluvu o finančnom leasingu na 48 mesiacov na ten istý traktor. Vystavili sme jej faktúru na predaj traktora na 1 mil. Sk a rovnako ona nám vystavila faktúru na celkovú sumu 1mil. Sk s textom - fakturujeme vám kúpnu cenu predmetu leasingu. Na obe faktúry sme si vymenili príjmové pokladničné doklady. Teraz môj problém -prijatú sumu mám zaúčtovať v celej výške do príjmov? Ale do nákladov - réžie nemôžem dať plnú výšku, lebo ide o obstaranie majetku, do nákladov dám len alikv. odpisy a úroky. Rozmýšľam správne? Prosím o radu. Ďakujem.
Trošku zvláštne, lebo podľa mňa pri operatívnom leasingu zostáva predmet leasingu majetkom prenajímateľa, tak nechápem celkom prečo ste traktor fakturovali leasingovke, no ale ak by to bolo tak potom celý 1 mil.Sk by bol ZDP a do nákladov pôjdu úroky a odpisy, no ale aj tak ste museli podľa mňa o tom účtovať už v minulom roku nakoľko píšeš že operatívny leasing sa vlastne začal už v r.2007 a bol na 10 mesiacov, čiže skončiť musel v priebehu r.2008 a píšeš že po zaplatení poslednej splátky ste uzatvorili zmluvu o finančnom leasingu, či nie