kachniatko
02.02.09,20:44
Chcem poprosiť o radu. Momentálne som zamestnaná, pracovnú zmluvu mám do 30.06.2009, Chcela by som sa spýtať, či mám nárok na poberanie rodičovského príspevku, ak dám svoju 2. ročnú dcéru do štátnej MŠ od 01.09.2009 a zároveň sa od 01.09.2009 zamestnám opäť.
brčko
02.02.09,19:51
na RP nie (dieťa nesmie chodiť do škôlky), ale na príspevok na starostlivosť o dieťa (do 3-och rokov) vo výške preukázaných nákladov, max. do výšky rodič.príspevku áno, ale len ak sa zamestnáš na PP.
Tweety
02.02.09,19:53
na RP nie (dieťa nesmie chodiť do škôlky), ale na príspevok na starostlivosť o dieťa (do 3-och rokov) vo výške preukázaných nákladov, max. do výšky rodič.príspevku áno, ale len ak sa zamestnáš na PP.
Ale ona už RP dostáva, takže na ňu sa nové obmedzenie nevzťahuje, či hej? Bude to po starom, RP by ostal v prípade, že dieťa nebude v štátom dotovanej škôlke.
brčko
02.02.09,20:01
Ale ona už RP dostáva, takže na ňu sa nové obmedzenie nevzťahuje, či hej? Bude to po starom, RP by ostal v prípade, že dieťa nebude v štátom dotovanej škôlke.

vzhladom na to, že spomína štátnu škôlku, tak tá dotovaná štátom určite je.

V takom prípade už jedine vyššie spomínaný príspevok, ak bude "zároven" zárobkovo činná.

Ak by si aj potom neskôr dieťa zobrala zo škôlky (mala prerušenie) a nanovo požiadala "o rodič.príspevok", tak už sa na teba bude vzťahovať nový zákon o RP, t.j. nemôžeš pracovať na PP popri poberaní rodič.príspevku (bude nepodstatné, či dieťa bude alebo nebude chodiť do škôlky)
kachniatko
03.02.09,06:25
A prečo teraz všade píšu o tom, že nárok na RP má matka ak sa zamestná a dá dieťa do štátnej MŠ, alebo opatrovateľke s certifikátom?
KvetkaK
03.02.09,06:30
A prečo teraz všade píšu o tom, že nárok na RP má matka ak sa zamestná a dá dieťa do štátnej MŠ, alebo opatrovateľke s certifikátom?
Nebude mať nárok na RP ale príspevok na starostlivosť o dieťa, ako vyššie písala Brčko. Takejto matke budú preplatené náklady na škôlku alebo opatrovateľku, a to najviac do výšky rodičovského príspevku.