atanerka
02.02.09,22:03
Ahojte, dostala som sa do takejto situacie,a neviem co to moze mat za nasledok, ci nemozem prist o rodicovsky prispevok.
V maji 2005 som nastupila na matersku dovolenku. V praci mi bolo povedane, ze mi budu miesto drzat.Kolega ktory nastupil po mne,mal prac. zmluvu len na docasne zastupovanie. Tak som sa spolahla, ze miesto budem mat, aj ked sa vratim po troch rokoch. I ked viem, ze zo zakona su povinni mi drzat to iste miesto iba pol roka. Ja som este urobila chybu,ze som zamestnavatela pisomne neinformovala kedy sa planujem vratit. V roku 2007 som opat otehotnela, cerpala som matersku dovolenku na druhe dieta, a od novembra 2008 som na rodicovskej dovolenke s druhym dietatom. Dcerka ma teraz 9 mesiacov.
V januari 2009 som volala do firmy, ze by som sa chcela vratit do prace uz teraz niekedy v aprili-maji 2009. Oni mi vsak oznamili, ze mojmu zastupujucemu uz podpisali riadnu prac.zmluvu, a to miesto pre mna nie je volne, ale ze do konca januara mi daju vediet, ci mi vedia ponuknut nahrad. prac miesto. Kedze som v situacii, ze nemozem cakat co bude, nasla som si pracu na zivnost a od dnes k 2.2 som zacala pracovat ako zivnostnicka pre inu firmu. Kedze novelizacia o rodic.prispevku sa mna netyka,lebo ho poberam od roku 2008, na rodicovsky prispevok mam nadalej narok.
ALE- napln prace ktoru vykonavam na zivnost je totozna s mojim povodnym zamestnanim (rozdiel je v tom, ze pracujem teraz pre viac menej konkurencnu firmu), moze dojst k tomu, ze je to stret zaujmov, a povodny zamestnavatel to bude povazovat za porusenie zakonnika prace. A ja neviem, co to moze mat za nasledok. Mozem nejakym sposobom prist o rodicovsky prispevok? Predpokladam, ze kedze som na rodic. dovolenke, povod.zamestnavatel mi vypoved nemoze dat az do dovrsenia dcerkinych troch rokov. Alebo sa mylim? Moze povodny zamestnavatel na mna nejakym sposobom tlacit, aby som bud prerusila zivnost alebo dala vypoved unho a tym by som stratila narok na rodic.prisp.? Da sa pripadne este urobit nejake kroky aby k ziadnym postihom nedoslo? Ako to vidite vy?
Dakujem za kazdy nazor.
brčko
02.02.09,21:48