Luckasari
07.07.04,11:04
Rada by som sa s vami poradila v nasledovnej veci:
SK platitel DPH - prepravca prepravil tovar do CZ. Objednavatelom prepravy je SK platitel DPH - ja. Prepravca mi tuto prepravu vyfakturoval s DPH, je to spravne? Neviem si najst na to § v zakone.
A dalej, ja tuto prepravu fakturujem CZ odberatelovi, pre ktoreho bol tento tovar prepraveny. Ja vystavim fakturu bez DPH, podla mna §16 zakona o DPH.
Ak by to tak malo ostat, tak mi vychadza, ze ja si odpocitam DPH, ale neodvediem, a to sa mi nezda, ci to je spravne.
Mohol by mi to niekto potvrdit, resp. vyvratit?
Vopred dakujem.
Zuzka
07.07.04,09:35
Luckasari, ja sa s tou prepravou tiež morím a snažím sa to pochopiť, ale podľa mňa je to tak ako si to napísala. Je to všetko § 16. Nie je to jednoduché posúdiť: kde sa preprava začína, alebo či je objednávateľ identifikovaný pre DPH v svojom čl. štáte. Ten prvý prípad som pozerala v príkadoch ktoré mám a je to tak, tam je miesto dodania služby SR, takže slov.daň. V tom druhom prípade sa posudzuje podľa toho IC CZ .... Takto to chápem, dúfam, že dobre. Už konečne mohli vyjsť nejaké konkrétne príklady. No zatiaľ som nikde nič nenašla. Pekný deň.
Luckasari
07.07.04,09:46
dakujem zuzka, je dobre si overit svoje nazory
este by som sa chcela opytat, na ake ucty uctujes taketo prepravy?
doslu prepravu (ktoru mne fakturuju-ktorou ja nadobudam tovar) uctujem na ucet 131-obstaranie tovaru, ale co s touto, ktorou bol tovar vezeny pre nasho zakaznika, a s to vyslou, ktoru fakturujem dalej tomu Cechovi?
ake ucty by som mohla pouzit?
Oldi
07.07.04,11:04
Podľa mňa ide v podstate o subdodávku, takže náklad na 518 a výnos na 602, predpokladám samozrejme, že refakturácia je minimálne v rovnakej výške, alebo navýšená. Toto platí za predpokladu, že ide naozaj iba o refakturáciu...
Luckasari
07.07.04,12:09
ide o refakturaciu vacsinou v rovnakej sume, ale niekedy je mierne navysena
dakujem Oldi za nazor
Stano70
07.07.04,12:11
Táto téma je mi dosť blízká, ale v podstate už k nej nemám čo dodať. Potvrdzujem správnosť tu zverejnených odpovedí... čaute.:)
jana
07.07.04,12:18
pripájam sa k diskusii, keď robíte refakturáciu prepravy aký dátum dodania
dáte? kedy prišla fa od prepravcu alebo dátum preprevy skutočnej?
A ešte jedna otázka ako prefakturujete colné poplatky alebo špedičné poplatky?
Zuzka
07.07.04,15:45
Prepáč, že reagujem až teraz, skôr mi to nevyšlo, účtujem to tiež tak ako si napísala a odpovedal Ti aj Oldi.
1. došlá na 131 AU, pri spôsobe B 518 AU
2. došlá na 518 AU
3. vyšlá na 602 AU
marianna
12.07.04,07:30
Chcela by som sa opýtať: Takisto refakturujem dopravu do čiech, ale môžem ju dať do faktúry spolu s tovarom, teda zvlášť tovar a zvlášť dopravu, alebo musím vystaviť na prepravu faktúru osobitne?
vladan
12.07.04,07:45
ja faktúrujem do EÚ zvlášť služby a zvlášť tovar - a snažím sa to robiť aj v tuzemsku. Ak by sa faktúrovalo podľa § 22 ods. 2, tak náklady na prepravu by som dala do základu dane, čiže na jednu faktúru.
Nejedná sa o refakturáciu alebo o normálnu fakturáciu, ale myslím, žeby to malo byť rovnaké.