jozko121
02.02.09,22:48
mam taky problem ze mi nechce dvd mechanika nacitat minuska da sa to nieako riesit
Stevo5
03.02.09,10:19
Skús si preinštalovať zvukovú kartu, nainštalovať si niektorý balík kodekov na podporu audia a videa.

Ffdshow - free balík:
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/kodeky/ffdshow/?g[hledano]=ffdshow&g[oz]=rev1201&g[up]=20070526
Fero11
03.02.09,10:30
vynikajuci nazov topicu Dobrý deň ja som presvaceny na 90% ze s mimozemstanmi aj volas :)

Ako bolo spominane, dat si do poriadku zvukovku
jozko121
03.02.09,11:10
ked si chcem preinstalovat zvukovku tak potrebujem cd bez neho to asi nepojde ,da sa to niekde stiahnut
Charon
03.02.09,11:37
...Nepotrebuješ CD mechaniku. Máš pripojenie na internet. Akú zvukovku máš, vieš (dá sa to zistiť v Tento počítač, pravé tlačidlo myši "Vlastnosti", Hardware, Správca zariadení). Podľa výrobcu a typu si ju nájdi a stiahni si ovládač. A potom inštaluj z disku. (Ak je chyba detekovaná windowsom, pri ovládači by mala byť červená značka).

Chyba môže byť, skontroluj ešte predtým, než začnejš niečo inštalovať aj v pripojení reproduktorov (zlomený káblik, vytiahnutý jack). Skús pomykať káblami z reproduktorov, a vytiahni/daj nazad jack (konektor).
Či je skutočne chyba v zvukovke môžeš zistiť tak, že použiješ slúchadlá. Napr. z mp3 prehrávača.
Ozvi sa, ako si pochodil.
jozko121
03.02.09,13:19
no ja som skusal aj sluchadka stale to je to iste ja som skusal ju nainstalovat cez usb ako pridavnu zvukovku ale aj tak to neslo myslis ze to pojde ked preinstalujem tu svoju, ako zistim vyrobcu tej mojej:dal som co si my povedal a ked kliknem na Sound, video game controllers tak mi vyhodi toto:Audio Codecs
Legaci audio drivers
Legacy video capture devices
Meda controls device
realtekAC97 Audio
Video Codecs
a co mam dalej robit
Fero11
03.02.09,14:14
Charon
04.02.09,04:25
Ahoj Jožko,
Legaci audio drivers (Skús nájsť k Legacy ovládače)
Legacy video capture devices
Meda controls device
realtekAC97 Audio (zvukovka je realtekAC97 - tak isto - ovládač)
Video Codecs

Potrebuješ zistiť presný názov a číslené označenie karty to zistíš ak sa dostaneš ako som Ti povedal a rozklikávaním sa dopátraš k presným hodnotám (názovm, číslam), alebo ako Ti poradil Fero11 (hneď vyššie) stiahni si soft na test hardware a software a tam to zistíš určite.
Následne si v Google.sk zadáš presný názov karty relatek AC97 a Legacy ovládačov (vždy po jednom, nie naraz) a za to dáš slovo driver
Napr. realtekAC97 driver

Ozvi sa.
jozko121
04.02.09,10:11
no uz to mam vcera sa mi to podarilo som si myslel ze tto je ten realtek AC97 tak som napisal do googla download realtek AC.. a nainstaloval som si ide mi to ...............DIKY ZA RADU............