junes
02.02.09,22:53
Je mozne v JU rozuctovat doklad - napr. doklad z Tesca, ak mam na nom kancelarske pomocky, ktore davam hned do spotreby a zaroven aj polozky, ktore uctujem na sklad cez material a premietaju sa mi do poskytovanej sluzby? Ak ano, tak potom budem mat napr. 2 zapisy v PD /platene hotovostou/ k 1 dokladu z reg. pokladne?
Prepacte, ak je to blbost, ale doteraz som si to davala vsetko hned do spotreby a teraz sa zacinam trapit so skladom.:(
Marína
02.02.09,22:24
Jedno aj druhé je materiál, ak používaš analytiku, inak to zaúčtovať nevieš iba dvoma zápismi.
junes
03.02.09,07:26
Dakujem za odpoved, ale nerozumiem, preco by som mala davat napr. pero , zvyraznovac a euroobaly ako material do zasob na sklad, ktore pouzivam na vlastnu administrativi spolu s materialom, ktory pouzijem v ramci sluzby zakaznikovi.

Ked si internou smernicou urcim, ze to, co priamo nevchadza do sluzby zakaznikovi, t.j. pouzijem to hned v ramci napr. administrativnych prac na zabezpecenie chodu firmy, zauctujem hned do spotreby, tak by predsa nemal byt problem. Na to je tam ta moznost vyuzitia internej smernice, aby SZCO mohol zvazit, co je naozaj "material" a ide do zasob a co je u neho "spotreba", t.j. okamzite po zakupeni to pouziva.

Zaujimalo ma, ci je mozne zauctovat 1 blok z registracky do PD dvoma zapismi, jednym ako material a druhym ako spotreba.
ondrejvla
03.02.09,07:34
Dakujem za odpoved, ale nerozumiem, preco by som mala davat napr. pero , zvyraznovac a euroobaly ako material do zasob na sklad, ktore pouzivam na vlastnu administrativi spolu s materialom, ktory pouzijem v ramci sluzby zakaznikovi.

Ked si internou smernicou urcim, ze to, co priamo nevchadza do sluzby zakaznikovi, t.j. pouzijem to hned v ramci napr. administrativnych prac na zabezpecenie chodu firmy, zauctujem hned do spotreby, tak by predsa nemal byt problem. Na to je tam ta moznost vyuzitia internej smernice, aby SZCO mohol zvazit, co je naozaj "material" a ide do zasob a co je u neho "spotreba", t.j. okamzite po zakupeni to pouziva.

Zaujimalo ma, ci je mozne zauctovat 1 blok z registracky do PD dvoma zapismi, jednym ako material a druhym ako spotreba.

Marína Ti napísala vyššie, že oboje je materiál,len to analyticky rozčleníš,
a tak ako si správne napísala, internou smernicou, ktorú máš určite vypracovanú si určíš, čo ti vstupuje do priamej spotreby a čo účtuješ na sklad. Čiže, časť budeš mať : MD 501/A, 112/A/ D 211/A, prípadne ak si platiteľ DPH, účtuješ aj o nej.
Marína
03.02.09,13:50
Vlastička ti napísala, ako sa účtuje v PU, v JU si rozčleníš napr. materiál(zásoby), materiál(do spotreby).
Čítaj tu
http://www.porada.sk/t92867-zosuladenie-ju-s-pu.html
http://www.porada.sk/t74798-material-alebo-rezia.html
emula1
03.02.09,16:36
da sa to rozclenit, ja to robim hlavne ked mam napr. taky doklad z tesca a je tam nakup aj takych veci co nepatri do VOZD, tak to musim rozclenit. Rozclenovala som tak aj napr. fakturu za stravne listky ked som mala min.rok pri SZCO urcite % co isli do VOZD a zostatok do VNZD
adam
07.02.13,15:15
Prosím Vás, na viacerých blokoch je naúčtovaná Nákupná taška (igelitka) za 0,19€, môžem to dať do VOZD, alebo to musím zaúčtovať VNZD?
Je to na dosť veľa blokoch, musela by som ich rozúčtovávať...a to sa mi moc nechce...