havko-mt
02.02.09,23:23
takze opisem moj prblem, dvd napalovacka nebrala cd r iba dvd r, hned ma napadlo ze je chybna mechanika, tak som vymenil druhu , len cd r mechaniku, ale ta sa spravala rovnako ale podarilo sa mi s nou preistalovat windows, ale i po preistalovani problem s cd r mediami pretrvava, takze mchanikou to nebude ani zavirenym windowsom, mna napadla chybna doska alebo ak ma niekto iny napad pls poradte, problem je teda ze dvd funguju ale cd r media nie, logicky by nemal ist naistalovat ani window ked ze je na cdr ale ten siel, skratka dilem diky za pomoc Smile
marko182
02.02.09,22:50
A predtym tie mechaniky fungovali normalne alebo sa takto spravaju uz od zaciatku?
Keby to robila iba jedna mechanika, tak by som to skor tipol na nu. Takto mi to pride skor ako problem na zakl. doske. Ale co mozes vyskusat, je pozriet na stranku vyrobcu mechaniky, ci nie je k dispozicii na stiahnutie nejaky novsi firmware pre tu mechaniku a nainstalovat ho. Takisto by som vyskusal vymenit IDE kabel, ktorym mas tie mechaniky pripojene za nejaky iny. Dalsia moznost je, zobrat jednu z tych mechanik (prip. obe) a zapojit ju v inom pocitaci. Podla toho zistis, ci je problem v mechanike alebo v doske.
Chobot
03.02.09,09:49
A predtym tie mechaniky fungovali normalne alebo sa takto spravaju uz od zaciatku?
Keby to robila iba jedna mechanika, tak by som to skor tipol na nu. Takto mi to pride skor ako problem na zakl. doske. Ale co mozes vyskusat, je pozriet na stranku vyrobcu mechaniky, ci nie je k dispozicii na stiahnutie nejaky novsi firmware pre tu mechaniku a nainstalovat ho. Takisto by som vyskusal vymenit IDE kabel, ktorym mas tie mechaniky pripojene za nejaky iny. Dalsia moznost je, zobrat jednu z tych mechanik (prip. obe) a zapojit ju v inom pocitaci. Podla toho zistis, ci je problem v mechanike alebo v doske.

Pokiaľ mechanika číta DVD a CD nie, tak nemôže byť chybná ZD, to musí byť chyba v mechanike. Typ média je dôležitý len pre mechaniku, ZD nerozlišuje, či ide o DVD alebo CD, z mechaniky už tečie do ZD len dátový tok buď cez IDE kábel alebo cez SATA kábel a je jedno či zdroj je DVD alebo CD.

Skôr budú vadné asi obe mechaniky. Ja mám tiež jednu mechaniku, ktorá prestala čítať DVD médiá, berie iba CD.

Aj tu som o tom písal:

http://www.porada.sk/t92095-problem-s-mechanikou.html

http://www.porada.sk/t89831-problem-s-napalenymi-dvd.html



A tu sú podobné témy:

http://www.porada.sk/t69711-p2-odchadza-mi-dvd-mechanika-cita-velmi-pomaly-a-skace.html

http://www.porada.sk/t47642-ako-nainstalovat.html

http://www.porada.sk/t56116-cd-rom-necita-cd-dvd.html

možno v nich nájdeš užitočnú radu.
Stevo5
03.02.09,09:58
Ešte by si mohol napísť ako si preinštaloval Windows. Ak si spustil inštalačné CD zo systému Win a spustil inštaláciu Setup.exe, tak by sa chybné nastavenie Windows nemuselo takouto preinštaláciou opraviť. Niektoré špatné nastavenia Win alebo programov sa niekedy nedajú odstrániť inak (alebo len po dlhom skúmaní a hľadaní možností), len čistou novou inštaláciou.
To je - Záloha dát, spustenie PC z inštalačného Cd, formát C a následne nová inštalácia. Je to mnohokrát rýchlejšie ako hľadanie možností ako problém odstrániť.
ivoovi
03.02.09,12:03
Nenapisal si ,ci si skusal aj ine CD-R media.
Ak by bola motherboard pokazena tak by nenasla ani mechaniku.
Pravdepodobne odisla nejaka cast elektroniky na mechanike. Bratovi zase nenapaluje DVD ale CD sa daju.
havko-mt
03.02.09,23:06
takze budem sa snazito odpovedat vsetkym na otazky , vopred vam dakujem za zaujem pomoct :) zacnem postupne: vzhladom na to ze mam iste skusenosti s pc , win . preistalovat viem, (boot nastavenia v biose, potvrd lub. tlacitkom . odstranenie jednotiek na disku vytvorenie atd..) pisem len pre to aby som uviedol na spravnu rovynu a rozpravali sa menej lajicky:) diky, takze skusal som v tom pc 6 mechanik lebo ma teda riadne zarazilo, ze v PATA kabli to nebolo mechanika tiez nie, (vsetky funkcne!!!!) predtym to nerobylo vsetko slapalo, tiez ma napadla ako prva mechanika a kabel atd. dalej som rozmyslal nad zdrojom, a nad napajanim, tato vec mi neni znama a uplne jasna raz som vyriesil podobnu chybu vymenou zdroja bol chybny ked som vlozil dvd mechaniku pc sa restartol, slaby nebol mal 300w, ten som zatial nevylucil , zatial si myslim ze bud nieco na doske alebo zdroj, i ked by to bol zdroj tak by s a to javilo inak myslim, ale mne uz dochadzaju napady, trosku som to rozpisal nech zbytocne niesu nejasnosti, dakujem za dalsie rady, :)
Chobot
04.02.09,09:48
takze budem sa snazito odpovedat vsetkym na otazky , vopred vam dakujem za zaujem pomoct :) zacnem postupne: vzhladom na to ze mam iste skusenosti s pc , win . preistalovat viem, (boot nastavenia v biose, potvrd lub. tlacitkom . odstranenie jednotiek na disku vytvorenie atd..) pisem len pre to aby som uviedol na spravnu rovynu a rozpravali sa menej lajicky:) diky, takze skusal som v tom pc 6 mechanik lebo ma teda riadne zarazilo, ze v PATA kabli to nebolo mechanika tiez nie, (vsetky funkcne!!!!) predtym to nerobylo vsetko slapalo, tiez ma napadla ako prva mechanika a kabel atd. dalej som rozmyslal nad zdrojom, a nad napajanim, tato vec mi neni znama a uplne jasna raz som vyriesil podobnu chybu vymenou zdroja bol chybny ked som vlozil dvd mechaniku pc sa restartol, slaby nebol mal 300w, ten som zatial nevylucil , zatial si myslim ze bud nieco na doske alebo zdroj, i ked by to bol zdroj tak by s a to javilo inak myslim, ale mne uz dochadzaju napady, trosku som to rozpisal nech zbytocne niesu nejasnosti, dakujem za dalsie rady, :)

Ešte mi trochu upresni, ako to je s tými CD-R médiami. Tie ti nejdú. Ale nejdú len prečítať, alebo napaľovať, alebo čo s nimi nejde? A ostatné typy CD médií na mechanike fungujú? Ako je to s CD-ROM, CD-RW? Tie ti idú? Alebo CD médiá vôbec nejdú?

Máš správne nastavený napaľovací soft? Nemáš náhodou vybrané len DVD médiá? Aký soft na napaľovanie používaš?
havko-mt
04.02.09,10:05
dvd r idu, len cd r nie, to je problem lebo kvoli tomu som nemohol naistalovat windows, lepsie povedane cd raz cita raz nie, sa divim ze vzalo ten windows, keby som ho chcel preistalovat este raz tak by to uz ani neslo mal som stastie ze mi neseklo instalciu, lebo tak sa to javy bud dlho nacitava cdr alebo po novomichvobec nebere , zatial som neprisiel na povod chyby

mas este nejake napady?

ale mechanikou to neni tie su fnukcne vsetky
Chobot
04.02.09,10:36
dvd r idu, len cd r nie, to je problem lebo kvoli tomu som nemohol naistalovat windows, lepsie povedane cd raz cita raz nie, sa divim ze vzalo ten windows, keby som ho chcel preistalovat este raz tak by to uz ani neslo mal som stastie ze mi neseklo instalciu, lebo tak sa to javy bud dlho nacitava cdr alebo po novomichvobec nebere , zatial som neprisiel na povod chyby

mas este nejake napady?

ale mechanikou to neni tie su fnukcne vsetky

Stále píšeš CD-R, ja som sa ťa pýtal na CD-ROM a CD-RW disky, či tie dokáže načítať?

A koľko diskov si skúšal? Alebo skúšaš stále len ten istý?

A tiež si mi neodpovedal, v čom konkrétne máš problém - píšeš, že občas neprečíta CD. Je to len v tom, alebo máš problémy aj pri napaľovaní? Ak len s čítaním disku - nenačíta žiadny CD disk, alebo len niektoré? Ak len niektoré, tak čo sú to za disky?

Treba čo najpresnejšie popísať problém.
havko-mt
04.02.09,15:07
myslim ze pisme jasne ze nebere cd r media , pokial viem cd rom je oznacenie pre mechaniku nie pre vymenne medium, cd r = 700 mb cd ti enebere nech su akekolvek napalene original to je jedno napalovat cd r nejde iba dvd r media, tie aj cita v ktorejkolvek mechanike co bola pripojena aj ine media len cd r nie iba tie, mal som pripojenu aj mechaniku/ cd rom samostatnu dvd rom combo, a rozne uz som skusal vsetky co mam doma, mechanikou to neni ja chybne kusy nedrzim, nehnevaj sa , len neviem co neni na tom jasne co som pisal, smerujes tym ze je chybna mechanika alebo mas nejaky iny napad , pokila mechanika nebola v pc len jedna a predtym to slo tak mechanika to nebude, uz neviem ako to napisat,, diky zatial dufam ze ti to viac pomohlo a ze sa uz chapeme, mozno budes mat nejaky napad

to obcas ze neprecita bolo predtym teraz necita sd r vobec ked chces cd rom aby neboli nejasnosti
ivoovi
04.02.09,20:29
...takze skusal som v tom pc 6 mechanik lebo ma teda riadne zarazilo, ze v PATA kabli to nebolo mechanika tiez nie, (vsetky funkcne!!!!) predtym to nerobylo vsetko slapalo, tiez ma napadla ako prva mechanika a kabel atd. ...

Prosim pouzivaj bodky na konci vety a na zaciatku vety velke pismeno. Velmi zle sa to cita. Precital som to 3x ale stale som nepochopil..:o
Zosumarizujme si to, ak je to zle tak ma oprav:
Tvoja DVD mechanika cita len DVD ,ale necita CD.
Skusal si CD mechaniku a tiez neslo precitat CD.
Skusal si ine DVD mechaniky(funkcne) a tiez neslo citat CD.
Vyskusal si zamenit napajaci kabel zo zdroja(napr. z HDD) a aj iny PATA kabel.
Preinstaloval si WIN a problem ostal.

Btw. ako si preinstaloval WIN? Cista instalacka na formatovany HDD,alebo si dal len opravit?

Ivan
Chobot
05.02.09,09:27
myslim ze pisme jasne ze nebere cd r media , pokial viem cd rom je oznacenie pre mechaniku nie pre vymenne medium, cd r = 700 mb cd ti enebere nech su akekolvek napalene original to je jedno napalovat cd r nejde iba dvd r media, tie aj cita v ktorejkolvek mechanike co bola pripojena aj ine media len cd r nie iba tie, mal som pripojenu aj mechaniku/ cd rom samostatnu dvd rom combo, a rozne uz som skusal vsetky co mam doma, mechanikou to neni ja chybne kusy nedrzim, nehnevaj sa , len neviem co neni na tom jasne co som pisal, smerujes tym ze je chybna mechanika alebo mas nejaky iny napad , pokila mechanika nebola v pc len jedna a predtym to slo tak mechanika to nebude, uz neviem ako to napisat,, diky zatial dufam ze ti to viac pomohlo a ze sa uz chapeme, mozno budes mat nejaky napad

to obcas ze neprecita bolo predtym teraz necita sd r vobec ked chces cd rom aby neboli nejasnosti

Vidím, že máš nejasnosti v označení typov médií, CD-ROM je aj označenie CD mechaniky, ale aj označenie lisovaného CD média, teda nenapaľovateľné, CD-R je len jedným z typov CD médií a to jednorazovo napaľovateľné a CD-RW je viackrát prepisovateľné médium. Pozri si to tu:

http://sk.wikipedia.org/wiki/CD

alebo anglicky:

http://en.wikipedia.org/wiki/Compact_Disc

http://en.wikipedia.org/wiki/CD-ROM

http://en.wikipedia.org/wiki/CD-R

http://en.wikipedia.org/wiki/CD-RW

Ak má tá základná doska SATA konektor, tak zainvestuj do novej DVD mechaniky a kúp jednu novú DVD-RW napaľovačku. Kompletne reinštaluj Windows, ale nie opravou pôvodnej inštalácie, ale novou inštaláciou na preformátovaný disk. Neexistuje, aby potom boli problémy s CD médiami. Typ média je rozhudujúci len pre mechaniku, nie pre počítač. Z mechaniky do PC cez kábel idú len dáta, a z nich PC nevidí, či pochádzajú z CD alebo z DVD. Preto ak tvrdíš, že v mechanike to nie je, tak neviem, kde môže byť problém - jedine ešte v tých médiách, ktoré do mechaniky dávaš. Koľko CD diskov si vyskúšal? Ak máš nejaké originál hudobné CD, skús aj to, či to prehraje (nie napaľované, ale lisované CD).

Ak nič, zanes PC do servisu alebo k niekomu, kto sa v tom vyzná lepšie ako ty, nech ti poradí. Ťažko je radiť, keď to PC nevidím a neviem odskúšať alebo pozrieť v ňom niektoré veci.
havko-mt
05.02.09,16:11
no vidim ze to tu ma vysoku uroven, namiesto riesenia problemu sa zaoberame mojimi chybami a bodkamiv pisani, mimochodom viem co je cdr dvdr aj dvd ram, je upne jedno ci napisem cd r ci cd rom ked niekto chce tak pochopi, nevyhladam inu pomoc pomozem si sam , lebo tu je tusim hlavne motto podcenovat podcenovat podcenovat :mad: achytat za slovycka, chodim na rozne fora ale tu to fakt nema uroven :mad: na inych forach taketo neajsnosti nevznikli , vsak ludia sme rozny a tu to vazne nema zmysel.a este mi odpovec ked ma tak poznas a tak sa tomu nerozumiem, ako vies ze v tom serviese co si ma odporucil nerobym???? vazne zalezi na ochote ludi na forach ,jedna z veci co nenavidim je podcenovanie, a ako citam prispevky je to tu hodne zauzivane,
Chobot
06.02.09,10:06
no vidim ze to tu ma vysoku uroven, namiesto riesenia problemu sa zaoberame mojimi chybami a bodkamiv pisani, mimochodom viem co je cdr dvdr aj dvd ram, je upne jedno ci napisem cd r ci cd rom ked niekto chce tak pochopi, nevyhladam inu pomoc pomozem si sam , lebo tu je tusim hlavne motto podcenovat podcenovat podcenovat :mad: achytat za slovycka, chodim na rozne fora ale tu to fakt nema uroven :mad: na inych forach taketo neajsnosti nevznikli , vsak ludia sme rozny a tu to vazne nema zmysel.a este mi odpovec ked ma tak poznas a tak sa tomu nerozumiem, ako vies ze v tom serviese co si ma odporucil nerobym???? vazne zalezi na ochote ludi na forach ,jedna z veci co nenavidim je podcenovanie, a ako citam prispevky je to tu hodne zauzivane,

Vôbec si nepochopil, o čo mi išlo. Chcel som len vedieť, či ti to robí problém so všetkými druhmi CD médií, alebo len s jedným druhom CD, lebo si stále spomínal CD-R. Taktiež si mi nenapísal, koľko médií si vyskúšal (2, 3, 10 diskov?) a či to robí s každým.

Ale miesto toho, aby si podrobnejšie popísal, ako sa ten problém prejavuje, tak stále si hudieš dokola že neberie CD-R a urážaš sa, ak sa ti snažíme niečo vysvetliť. Ty vlastne asi ani nechceš poradiť, len chceš odobriť, že to čo si urobil bolo správne a že chyba je v základnej doske. Sám si nevieš dať rady, cez internet ti PC neviem opraviť, tak prečo sa urážaš, keď ti doporučím spýtať sa osobne niekoho, kto sa v Pc vyzná lepšie ako ty. Ak ja si neviem rady s PC, prinesiem ho do práce a poprosím kolegov na IT, nech sa mi na to pozrú. Čo je na tom zlého?

A nevrav, že sme ti neporadili. Dostal si dosť postupov, ktoré môžeš odskúšať, tak prečo sa nechceš nimi riadiť. Nikto neponižuje tvoje znalosti z IT, ty sám sa zosmiešňuješ svojou tvrdohlavosťou, keď zistíš, že niečo nevieš. Ani raz si nenapísal, či si odkúšal niekoho radu, na žiadnu dodatočnú otázku si neodpovedal.

Ak nechceš od nás rady, tak sa nepýtaj. Ak sa my opýtame na upresnenie problému, tak to upresni, inak ti ťažko poradíme.
havko-mt
06.02.09,12:19
takze este raz neberie ziadne media iba dvd r, nikde inde neboli take nejasnosti iba tu tak co si mam mysliet? to co si mi napisal viem ze mechanika rozoznava typ media a doska s tmy nema nic ale bolo tam skusanych viac mechanik a problem pretrvava, tak ma napadlo ci to nebude zdrojom, tak som ho vymenil a ide to ,prisiel som na to aj bez rady,ale ked som tu uz napisak tak sa nejdem hadat vlastne mam jednu otazku na teba ked vies tak vela o tom, ako je mozne ze to zdroj vyriesil? moja teoria je ze citanie roznych diskou vyuziva rozne napajanie zo zdroja, nieco bolo v zdoji vadne tak to neslo inak to neviem vysvetlit a ty?
Chobot
06.02.09,12:35
takze este raz neberie ziadne media iba dvd r, nikde inde neboli take nejasnosti iba tu tak co si mam mysliet? to co si mi napisal viem ze mechanika rozoznava typ media a doska s tmy nema nic ale bolo tam skusanych viac mechanik a problem pretrvava, tak ma napadlo ci to nebude zdrojom, tak som ho vymenil a ide to ,prisiel som na to aj bez rady,lae ked som tu uz napisak tak sa nejdem hadata vlastne mam jednu otazku na teba ked vies tak vela o tom, ako je mozne ze to zdroj vyriesil? moja teoria je ze citanie roznych diskou vyuziva rozne napajanie zo zdroja, nieco bolo v zdoji vadne tak to neslo inak to neviem vysvetlit a ty?

Ak to bolo v zdroji, tak jediné vysvetlenie je to, že tá príslušná napájacia vetva, ktorá dávala napätie do mechaniky, mala iné napätie, preto mechanika nepracovala správne. Možno sa zmenila rýchlosť točenia disku, pri DVD asi tá rýchlosť otáčok neovplyvnila čítanie, pri CD to asi robilo šarapatu. Napájacia vetva pre mechaniky (alebo aj pre iné komponenty) má 2 rôzne napätia - 12V a 5V. Mechanika využíva obe napätia - 12V pre mechanické časti (motorček točenia a posuvu čítacej hlavy) a 5 V sa používa na napájanie elektroniky. Keby si premeral napätie v tej vetve, zistil by si, ktoré je to, čo sa odchýlilo.

Výskyt takejto chyby, akú si mal, je veľmi málo pravdepodobný, lebo ak sa pokazí zdroj, tak zvyčajne sa to prejaví na celom chode PC, nielen na jednom komponente a ešte k tomu takto. Alebo prestane fungovať komponent.

Ale aj tak ti musím poďakovať, že si sem uviedol, v čom bol problém. Aspoň sme všetci zase múdrejší a vieme, že sa takáto chyba môže vyskytnúť a kde v budúcnosti hľadať príčinu. Zdroj by bol asi až na nejakom zadnom mieste, kde by som hľadal chybu. Klobúk dole, že si to objavil.
ivoovi
06.02.09,16:37
.. moja teoria je ze citanie roznych diskou vyuziva rozne napajanie zo zdroja, nieco bolo v zdoji vadne tak to neslo inak to neviem vysvetlit a ty?..

Ak by to bola pravda tak by ti isli citat/palit CD a nesli DVD. DVD totiz "zerie" viac energie. Napr. ak mas dual layer DVD laser potrebuje vacsi vykon na palenie druhej vrstvy.

Mimochodom nestacilo iba vymenit napajaci kabel ku mechanike za iny? Napr. z HDD alebo nejaky volny? Ak by bola chybna cela jedna vetva napajania ci uz 5V alebo 12V priamo na zdroji,ako pisal chobot, nemal by problem aj HDD? Ale to su len moje dohady.
Kazdopadne gratulujem!
havko-mt
06.02.09,18:17
dakujem za jednanie na urovni, tiez by som na to nebol prisiel , len som bol bezradny tak som skusal pisat na fora a priebezne menit komponenty. lenze na forach neporadili tak pomohla takato forma skusania,nieco o napajani viem ale tiez by ma nenapadol zdroj skusal som ho v poslednych radoch, predtym problem zo zdrojom ktory som uz riesil sposoboval samovony restart pc pri napalovani a hrani hier, taktiez zamrzal pc, a v tomto pripade by som ani ja nepovedal ze to bol zdroj ale stalo sa, inak sorry za moju reakciu ale ja proste neriesim problemy v servyse ked ze ho robym ja, ale niekedy proste kazdy potrebuje radu , nik nevie vsetko, diky vsetkym :) a to je zasmozrejme ze som napisal vyriesenie problemu kedze sa to moze niekomu stat taktiez.
havko-mt
06.02.09,18:25
Ak by to bola pravda tak by ti isli citat/palit CD a nesli DVD. DVD totiz "zerie" viac energie. Napr. ak mas dual layer DVD laser potrebuje vacsi vykon na palenie druhej vrstvy.

Mimochodom nestacilo iba vymenit napajaci kabel ku mechanike za iny? Napr. z HDD alebo nejaky volny? Ak by bola chybna cela jedna vetva napajania ci uz 5V alebo 12V priamo na zdroji,ako pisal chobot, nemal by problem aj HDD? Ale to su len moje dohady.
Kazdopadne gratulujem!
vymenil som rovno cely zdroj, v tom starom su vystrielane kondenzatory, ale inak siel len s problemami, ktore som popisoval, kabel vyzera byt ok, ale inak zo zdrojami som uz riesil rozne chyby okrem tych co som uviedol, dalsi pc napriklad nesiel pustit iba tak ze sa musel na tvrdo zapinat a vypinat viac krat za sebou vypinacom na prednom paneli pc skrine, alebo v zadu na zdroji a naskocil niekdy az na 20 krat takehoto restartovania alebo ak oto nazvat, inak sa zapinal bez problemov ale ked sa nahodou restartol bud tvrdym resetom alebo aj cez start tak sa nezapol, az po nejakej polhodine od posledneho pustenia taktiez ani pri normalnom vypnuti sa nezapolhned, az ked presla urcita doba,skoro iba tym sposobom ktory som pisal na zaciatku, o tom restartovani na tvrdo, v tom pc boli vystrielane kondiky v zdroji, taktiez pomohla vymena zdroja ale aj preletovanie kondenzatorov na doske, to bolo nieco s mojich, trampot zo zdrojami, niekedy sposobuju divne veci, ale vecinou riesim veci skusanim.(vymenou funkcnych odskusanych komponentov ked si neviem rady
ivoovi
06.02.09,21:14
...zdrojami, niekedy sposobuju divne veci, ale vecinou riesim veci skusanim.
Ano, v servise je to lahsie a niekde rychlejsie najst chybu postupnou zamenou komponentov. V domacnosti je to horsie...

QUOTE=havko-mt;942603](vymenou funkcnych odskusanych komponentov ked si neviem rady[/QUOTE]
Cez vysku som brigadoval v FIC CZ v Prahe a opravovali sme nefukcne PC, ktore prisli z vyrobnej linky. Jeden stroj bol prekliaty. Postupne som menil komponenty a stale nesiel. Nakoniec som vsetko v zurivosti vyhadzal, ostala iba hola bedna, a vlozil uplne vsetky nove komponenty, ktore isli v inych strojoch.PC aj tak nesiel. Po dvoch hodinach a obede som vymenil aj kabliky, ktore vedu od spinaca vpredu na bedni na MB. Kabliky boli skratovane :). Nahadzal som stare komponenty do bedne, ale ja tak PC nesiel. Este bol zly modem a zdroj. Hotove galeje.
Takze ta viem dobre pochopit :)
havko-mt
07.02.09,10:34
Ano, v servise je to lahsie a niekde rychlejsie najst chybu postupnou zamenou komponentov. V domacnosti je to horsie...
[

JA mam vzdy v zalohe funkcne testovacie komponenty, kedze sa servysu pc venujem, momentalne len skuromne, kym niesu doriesene iste veci, takze si viem dat rady z vela vecami i ked niekedy je to ozaj dilema a clovek , musi siahnut aj po nejakom fore v domneni ze mu pomozu, niekedy su odpovede rozne aj pristup ako aj v tomto pripade, ked ma posielal (Chobot) do servysu , len clovek co sa proste venuje pc takto veci neriesi a caka iny pristup, preto moje rozhorcenie. ja by som tiez mohol rozpravat o problemoch s nefunkcnymi pc, mozme zalozit temu o chybach pc a tam to viac porozoberat, tu sa to asi nehodi kedze tema je o konkretnom pc. Ja som tiez pracoval v CZ vo vyrobni pc v pardubiciach, takze viem tiez svoje, ake boli casto problemi.
PotPalo
28.02.09,14:27
Zaujímavé. Ja som mal taký istý problém: všetko fungovalo, iba CD-romka nechcela dobre čítať. Tak som ju vymenil za inú, odskúšanú v inom PC, tá niekoľko dní čítala dobre, ale potom tiež začala blbnúť... Odmeral som napájanie zo zdroja, 12V a 5V bolo v poriadku (+/- 5%-čiže OK). Tak som vymenil asi tri CD-romky, každá za chvílu prestala čítať. Nakoniec som vymenil zdroj aj CD-romku a všekto bolo OK. Len škoda, že kým som na to prišiel, tak mi to odpálilo niekoľko CD-romiek (potom už nečítali ani v inom PC).