Zaira
14.06.05,10:25
Dobrý deň vážený poraďáci, chcem Vás velmi pekne požiadať o radu, pretože ako som to tu už niekolkokrát písala som nováčik v účtovníctve a ešte k tomu nemám pri sebe nikoho kto by mi pomohol-všetko čo robím prvýkrát by som chcela urobiť dobre, preto sa obraciam na Vás skúsenejších:Robím s FIBU podvojné účtovníctvo
Mám urobiť inventarizáciu pohľadávok, mám vytlačený výpis účtu 311 a taktiež Odoslané faktúry. Vôbec sa v tom programe skoro nevyznám no a chcela by som vedieť ako na tú inventarizáciu mám ísť čo najjednoduchšie.
Viem že teraz vo vašich očiach vyzerám ako totálny hlupáčik ale ja sa tak teraz aj cítim. Ospavedlňujem sa všetkým ktorých moja otázka nebodaj rozrušila, ale žial ešte vela vecí neviem a nemám sa koho ani poriadne spýtať.
Tak vopred ďakujem za ochotu poraďakov, už ste mi vela krát pomohli a ja len čakám na deň kedy Vám to s vďakou budem môcť vrátiť.
Prajem pekný deň :-)
accad
14.06.05,08:44
Niečo ako inventarizáciu pohľadávok ti umožňuje FIBU ak v hlavnom menu pôjdeš do tlačových zostáv a tam klikneš na pohľadávky, zadáš číslo účtu (pri ktorom je dôležité mať v účtovnej osnove v stlpci INFO zadaný znak FO pri pohľadávkach) a tam si už zadávaš ako to chceš tlačiť /podľa akých kritérii/. Na týchto výstupoch vidíš neuhradené pohľadávky príp. ich čiastočné úhrady podľa jednotlivých odberateľov.
Zaira
14.06.05,08:55
Ďakujem pekne :-),aj keď priznám sa z týchto výstupov som totálny jeleň http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif