optimistka
03.02.09,07:28
Dobrý deň, prosím Vás robíte niekto niečo také, ako reporting vedeniu ? Dá sa tu niekde na porade nájsť vzor vhodnej tabuľky, ako predostrieť majiteľom, ktorí nevedia čítať účtovné zostavy výsledky spoločnosti vhodnou formou ?
optimistka
03.02.09,08:54
žeby nikto ?
gogina
03.02.09,09:03
žeby nikto ?
Njekedy je to fakt veľmi ťžé s konaeľmi.Ja som mala konateľa, ktorý bol vyučený zámočník, ktorý nikdy nevidel,nečítal, a nemal ani potuchy čo to z ekonomikou. No ale reporting som písala ako malému dieťatu. tj. žiadne tabulečky, žiadne odborné výrazy. Ale napr. materiálu sme za rok nakúpili toľko a toľko, je na čte tom a tom a jeho zostatok je taký a taký.... Tabulky mu nič nevraveli ale ked si prečítal text tak pochopil asi odhadujem na 50 % To je moja skúsenosť, od vtedy nerobím žiadne tabuľky, ale si sadnem s konateľom, a pomaly zeretelne po lopate hovorím a hovorím...
Gabi03
03.02.09,09:14
No ja robím zopár výstupov z účtovníctva (mimo súvahy a VZaS). Sme obchodná firma, takže ide najmä o: pohľadávky a ich vekovú štruktúru, stav zásob na sklade, predaj v kusoch a cene, záväzky voči najväčším dodávateľom, a samozrejme hlavnú knihu. Tieto zostavy sú ďalej spracované podľa šturktúry plánu, najmä čo sa týka výnosových a nákladových účtov v HK.
Takéto reporty si treba prispôsobiť vždy na mieru podľa potrieb.