martina0203
03.02.09,08:03
Dobrý deň, nie som odborníčka na počítače, preto ma zaujíma Váš názor. Ako sa vytvára web stránka? Je to všetko spoplatnené, alebo dá sa to aj inak? Ďakujem za poradenie.
Infarkt
03.02.09,07:08
Čo tak skúsiť GOOGLE ? ;)

Napríklad tu http://weblahko.sk/ sa dá vytvoriť web úplne zadarmo a stačí na to prakticky znalosť písania a vkladania napr.obrázkov ;)
martina0203
03.02.09,07:46
Ďakujem za pomoc, určite to skúsim.
hanelie
03.02.09,08:15
alebo aj tu: http://www.biznisweb.sk/?gclid=CNvx7d6BwJgCFQVKtAod43OkZA

výborný manuál ak vytvárať web je: www.jakpsatweb.cz
biaaa
03.02.09,08:45
Moj nazor je ze za 12 tisic na rok sa da mat vlastny web, s vlastnou domenou. A nie za 12 tisic na rok ale jednorazovo a nasledne poplatok za domenu (ca 600 sK)
Wotan
03.02.09,09:48
Chcete sa naucit tvorit weby vy, alebo chcete aby to niekto pre vas vytvoril? n zvladnutie zakladov urcite odporucam to co odporuca hanelie /jakpsatweb.cz/. dobre rady su aj na http://www.jaknaweb.com.

Mnohe stranky vam ponukaju tzv. online vytvorenie webu, ale ja mam k takynto sablonovitym strankam odmietavy postoj.

Nechcem si robit reklamu, ale tvorbe webov sa uz nejake tie roky venujem, a verte, nie je nad rucne kodovany web prisposobeny presnym poziadavkam klienta. A cena za jednoduchy web je daleko daleko NIZSIA ako 12 tisic :)
marioselecky
15.01.11,01:19
ahoj, da sa to aj zadarmo, ale vacsi efekt vzdy maju vlastne stranky. vyhody su tie, ze tam nemas reklamy a mas vlastny nazov bez nazvu stranky, kde mas firmu, napriklad mas tvojweb.sk a nie tvojweb.webnode.sk...
Tristann
18.01.11,03:05
ahoj, takze webstranku si vies vytvorit sama - zadarmo... Mas moznosti:
1. nakodovat stranku (to neodporucam, kopec casu studiom a vysledok bude otazny) - pokial sa tomu nechces venovat,
2. prostrednictvom cms systemov ako joomla, wordpress... vcelku kopec moznosti, taktiez vyzaduje studium ale podstatne menej... vies si tam mnozstvo veci prisposobit - toto je zaujimava moznost
3. prostrednictvom portalov ktore ponukaju stranky "zadarmo" - vacsinou na ich vlastnej domene s obmedzenymi moznostami (odporucam zriedka - v urcitych pripadoch...) Casto ale neskor preplatis na domene, hostingu (2-Xx viac)...

Stranka zadarmo sa urcite da urobit - ale je otazne co prostrednictvom nej ziskas! Ak mas chut, urcite si vyskusaj. :)

Mat web znamena aj :
1. rocny poplatok za domenu (spravidla rocny poplatok podla toho ci eu alebo sk cca 9 alebo 18 € alebo medzinarodnu...)
2. pravidelny poplatok za hosting (podla narocnosti - vie to ist do vesmiru alebo aj za 10-15€
3. optimalizovat stranky - aby boli najditelne na klucove slova podla ktorych vas mozu hladat zakaznici... taktiez od 15,- € az do vesmiru ;)

A prave na optimalizaciu vsetkych nakladov by si sa mala poradit v konkretnom projekte (pokojne mi mozes napisat o co ide a potom sa bude lahsie radit ;-))
Marek Mahdal
18.01.11,05:59
S webom je to ako s kazdou investicou: nemozes ocakavat, ze ak investujes 1000 zarobis 100tis, jedine ze pojdes do extremneho rizika a budes mat neuveritelne stastie. O webe zadarmo ani nehovorim ;) Najprv si zvaz, co od webu ocakvas a kvantifikuj si jeho ciele. Musis presne vediet, co budes povazovat za jeho uspech a kedy. Od toho sa potom odvija cena.
sedimin
18.01.11,06:14
dnes nema vyznam sa sam pustat do tvorby webovej stranky - je to remeslo ako kazde ine a venovat mesiace casu studiu a tvorbe webu, ktory bude aj tak potom vyzerat, ako projekt ziaka zakladnej skoly, za to nestoji :)

Skus, ci nemas v rodine nejakeho experta na pocitace, mozno ma kamarata, ktory studuje informatiku alebo ho to bavi, a mozno by to vedel spravit porovnatelne s kvalitou, co ponukaju firmy a za o dost nizsiu cenu. Ved koniec koncov, v tych firmach tiez pracuju taki isti ludia..
Marek Mahdal
18.01.11,06:45
Skus, ci nemas v rodine nejakeho experta na pocitace, mozno ma kamarata, ktory studuje informatiku alebo ho to bavi, a mozno by to vedel spravit porovnatelne s kvalitou, co ponukaju firmy a za o dost nizsiu cenu. Ved koniec koncov, v tych firmach tiez pracuju taki isti ludia..

Toto zasadne neodporucam, vysvetlenie preco: http://zdrojak.root.cz/clanky/jak-vyhodit-penize-za-zbytecny-web/
shedivy
22.01.11,02:45
Marek Mahdal: vyborny clanok, skoda, ze som o nom nevedel skor. Dakujem
trisestri
22.01.11,10:09
Bezplatne sa da robit web aj na blogspot.com alebo, wordpress.com,sú tam šablony a jednoduche ovladanie,alebo nainštalovat free tematický wordpress na vlasnú domenu s hostingom napríklad tieto poskytuje websuport,exohosting-doležité vybrat dobrý a kvalitný webhosting,kde majú technickú podporu a minimum výpadkov serverov.
Ophteron
05.08.11,11:07
Podľa mňa záleží v prvom rade od toho o aký druh projektu pôde (firemný web, osobná stránka, blog, fórum...) A na aký účel sa bude používať. A ked budeš mať približnú koncepciu stránky a účel, potom sa dá lepšie poradiť.
mdian
09.08.11,11:41
Dnes robia weby aj 15 rocni chalani a pokial nejde o zlozite systemy tak aj celkom kvalitne a s peknou grafikou. A to samozrejme velmi lacno. Radsej by som siahol po takomto rieseni, ako po nejakom free webe.

Alebo potom radsej ist do profesionalneho riesenia, ktore sice bude podstatne drahsie, ale bude to hlavne legalne (15 rocni nemaju zivnost, a malokedy taketo veci robia na dohodu), snad aj kvalitnejsie, no v prvom rade k tomu bude podpora, clovek je krity zmluvou, ked je nejaky problem atd atd. Samozrejme najst serioznu firmu trva dlho :)
JAJA11
09.08.11,12:13
Podľa mňa záleží v prvom rade od toho o aký druh projektu pôde (firemný web, osobná stránka, blog, fórum...) A na aký účel sa bude používať. A ked budeš mať približnú koncepciu stránky a účel, potom sa dá lepšie poradiť.

Plne súhlasím. Na osobné stránky úplne stačí niektorý z ponúkaných webow zadarmo.
Ak má však web byť reklamou a prínosom pre firmu, tak je dobré si už priplatiť. Ale znovu je otázka, či je to niekto začínajúci, ktorého finančne možnosti sú obmedzené a nemôže si dovoliť hneď na začiatok profesionálne stránky za vysokú cenu. Vtedy je možnosť znovu lacného riešenia cez stránky, ktoré pomáhajú vytvoriť webové stránky za prijateľnú cenu a je možnosť ich rozširovania podľa potreby. Ak však je firma zabehnutá, priklonila by som sa k vyhľadaniu skúseného odborníka na tvorbu webových stránok. Iba vtedy sa dosiahnu stránky, ktoré budú dobre reprezentovať firmu :)
Atomer.sk
05.09.11,17:48
Dnes robia weby aj 15 rocni chalani a pokial nejde o zlozite systemy tak aj celkom kvalitne a s peknou grafikou.

Rad by som taky kvalitny web od 15 rocneho videl :)