ingah
03.02.09,08:26
Prosím Vás o radu, ako prepočítať DF v českých korunách, na eurá. Ďakujem
Gabi03
03.02.09,07:27
http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/kurzovy-listok/denny-kurzovy-listok-ecb

Zistíš si dátum zdaniteľného plnenia, zistíš si kurz, vezmeš kalkulačku a prepočítaš. :D
maska2
03.02.09,07:31
Prosím Vás o radu, ako prepočítať DF v českých korunách, na eurá. Ďakujem


Ahojte poraďáci.A keď tá Df z Čiech prišla v Eurách? A nie je tam rozpísaná ani DPH, ako to správne zaúčtovať?Ďakujem, Andrea
Gabi03
03.02.09,07:33
Ahojte poraďáci.A keď tá Df z Čiech prišla v Eurách? A nie je tam rozpísaná ani DPH, ako to správne zaúčtovať?Ďakujem, Andrea

Málo info.
Ak je v Eurách, tak sa nič neprepočítava. Ohľadne DPH skús hľadať.
tacasina
03.02.09,07:38
Ahojte poraďáci.A keď tá Df z Čiech prišla v Eurách? A nie je tam rozpísaná ani DPH, ako to správne zaúčtovať?Ďakujem, Andrea


Ak tam nie je DPH možno to bude samozdanenie, alebo nie sú plátci DPH
ondrejvla
03.02.09,07:45
Ahojte poraďáci.A keď tá Df z Čiech prišla v Eurách? A nie je tam rozpísaná ani DPH, ako to správne zaúčtovať?Ďakujem, Andrea

Aj zo SR môžeš dostať faktúru v USD, CZK alebo inej mene, vždy si to musíš prekurzovať, alebo ti to prekurzuje soft. A DPH, tak ako je písané nižšie, buď ste pri nákupe tovaru alebo služieb zadali vaše IČ DPH, alebo si zisti na stránke www.drsr.sk
či sú platitelia DPH, ak áno postupuješ samozdanením, ak nie tak úplne tak isto ako aj pri nákupe od neplatiteľa v SR, o DPH neúčtuješ.
Johanka
03.02.09,07:55
Prosím Vás o radu, ako prepočítať DF v českých korunách, na eurá. Ďakujem
Pozri tu http://www.porada.sk/t97709-zahranicne-faktury-pri-prechode-na-euro.html#post903313
+ priložený zákon 465/2008 :).
maska2
03.02.09,12:43
Aj zo SR môžeš dostať faktúru v USD, CZK alebo inej mene, vždy si to musíš prekurzovať, alebo ti to prekurzuje soft. A DPH, tak ako je písané nižšie, buď ste pri nákupe tovaru alebo služieb zadali vaše IČ DPH, alebo si zisti na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
či sú platitelia DPH, ak áno postupuješ samozdanením, ak nie tak úplne tak isto ako aj pri nákupe od neplatiteľa v SR, o DPH neúčtuješ.


Predtým sme mali na FA vycislenu aj DPH v CZK ,to co bolo na vstupe, bolo aj na výstupe.
Teraz DPH vyčíslená už nie je. A platba teda v eur.Ďakujem...
maska2
11.02.09,11:43
Prosím Vás o radu, ako prepočítať DF v českých korunách, na eurá. Ďakujem

Poprosím Vás aj ja Vás o vysvelenie . Prišla mi faktúra z CZ v Kč. Deň vystavenia je 02.02.09.Tovar prišiel ,ale až s faktúrou ku dňu 11.02.Ako pokračovať v prepočte z CZK na Eura?
Ja z hladiska DPH použijem kurz ECB zo dňa 02.02. kedy je deň vystavenia?
A z hľadiska prijmu tovaru na sklad sa použije kurz ECB z 10.2.09 kedže pre dnešný deň ešte nie je určený?
Prosím pomôžte mi vymotať sa z tohto tu.

A ešte: čo by sa stalo , keby som aj ja k zaevidovaniu faktúry dala kurz ECB zo dňa 10.2.?
Ďakujem.:confused:
roman1122
20.11.09,12:36
Prepočet Kč na Euro.:D


.inzerujreality.cz/eurokalkulacka.php

pred bodku na začiatku daj www