helper
03.02.09,08:55
Dobry den,

viete mi niekto poradit, ci je mozne nahradit Baumit MVR Uni nejakou inou zmesou od Baumitu, ktora je urcena na strojove spracovanie?( napr. MCS 35). Pytam sa, pretoze rozdiel v cene je viac ako 2e a pri mnozstve ktore budem potrebovat to spravi celkom dost. Spracovavat omietku planujem profesionalnym rucnym miesacom, nie ziadnou vrtackou. Podla technickeho listu by mal byt rozdiel iba v sposobe nanasania na stenu, ostatne parametre zostavaju rovnake, tak fakt neviem.
Primarna myslienka je mat jednozlozkovu omietku( kvoli vyrovnaniu podkladu 1-3 cm vrstva) na ktoru sa neskor budu aplikovat sadrove stierky( nechcem davat najskor hrubu a potom jemnu omietku a nakoniec stierky.)
Dakujeml
220870
03.02.09,16:19
Myslíte MPV 35, táto omietka je určite kvalitnejsia.Toľko nepraská.MVR-ko praskne ak sa nanesie vrstva viac ako 4 mm.Viac ako 6mm sa nedá nanášať v jednej vrstve na zvislé plochy.Ale 30 mm je dosť aj pre MPV ( MCS 35).
ROBIN111
03.02.09,18:59
O Baumit Duoputz si neuvažoval? V Baumaxe 5,8€ za 40kg vrece.

Jednozložkovú omietku môžše mať, ale pri 3cm hrúbke minimálne v dvoch vrstvách. V tech. liste k Duoputz omietke píšu, že v jednej vrstve sa dá ísť až na 20mm. Toľko som neskúšal, ale 10mm v pohode, bez praskania.
helper
04.02.09,09:45
Myslíte MPV 35, táto omietka je určite kvalitnejsia.Toľko nepraská.MVR-ko praskne ak sa nanesie vrstva viac ako 4 mm.Viac ako 6mm sa nedá nanášať v jednej vrstve na zvislé plochy.Ale 30 mm je dosť aj pre MPV ( MCS 35).
snad mame na mysli to iste, na baumit.sk ju maju oznacenu ako MCS35 a zaroven MPA35, vid. link
baumit.com/sk/main4/sub2/07555/index.shtml
220870
04.02.09,16:35
snad mame na mysli to iste, na baumit.sk ju maju oznacenu ako MCS35 a zaroven MPA35, vid. link
baumit.com/sk/main4/sub2/07555/index.shtml
Viem .Hneď ako som videl názov MCS tak mi to bolo podozrivé lebo také čosi som od baumitu nepoznal.Tak som šiel na ich stránky a zistil že sa jedná o to isté len pod novým názvom.
helper
05.02.09,12:03
220870- dakujem za radu, ale asi dam na ROBINa111 a nahodim to Duoputzom, odporucil mi to aj dalsi znamy, navyse cena je viac ako priazniva.....
Jurko-3
12.02.09,21:52
A prečo to musí byť Baumit? Prečo nie niečo kvalitnejšie a lacnejšie od konkurencie? Napr. od Profi am Bau máš MK1, čo je to isté ako MPI 25 baumitová a môžeš to natiahnuť vo vrstve akej chceš. Cena je neporovnateľná a za kvalitu ručím.
noman1
12.03.09,21:06
budem najskôr odpovedať na dotaz:

strojove spracovanie znamená profesionalnu omietačku, teda /cca. stroj za cca 5-6 tis€ s presným dávkovaním vody, omietky ktoré majú dlhšiu dobu otvorenia-spracovania zvyčajne jednovrstvové. denne 4 ľudia dokážu omietnuť cca 200 m2/deň
odporúčam čo najlacnejšiu v tvojom prípade postačí jadrová 1mm strojná omietka od baumitu, alebo MPI 25/MVS 25 - možno sa ti tak zapáči jej štruktúra že nebudeš chcieť dávať sádrovú stierku, no ak chceš mať v 1 pracovno cykle všetko teda jednovrstvovú omietku tak si daj GLETPUTZ - sádrová gletovaná /teda ako sklo hladká omietka, vyššia cena za prácu-odbornosť /omietka vydrží lokálne aj 5 cm v 1 vrstve bez praskania /sadrové omietky sú však drahšie-netreba však vnímať len cenu vreca ale aj spotrebu na m2 /vápeno-cementové cca 13-14 kg/cm sádrové 11kg/cm

teraz k duoputzu je to vlastne šedá MVR UNI s menším zrnom 0,6mm vonkajšie i vnútorné použitie, ručne i strojom no ty si chcel hladkú stierku, v jednom prac. postupe.

dúfam že sa rozhodneš dobre lebo tehlu vydieť nebudeš, ale na omietky sa budeš pozerať celý život-teda majstri sú najdôležitejší