sportik
03.02.09,09:58
Chcel by som sa informovat. Dna 31.1.2009 mi skoncilo poberanie davky z ÚP, poberal som ju 6 mesiacov. Na karticke som si vsimol, ze mam ist na podpis dna 16.2.2009.Tak teda neviem, ci musim ist urobit nejaku zmenu na UP a do kolkych dni? Budem vlastne v evidencii, narok na podporu vsak uz nemam.Mozem poziadat o socialku? Dakujem pekne.
veronikasad
03.02.09,09:04
Chcel by som sa informovat. Dna 31.1.2009 mi skoncilo poberanie davky z ÚP, poberal som ju 6 mesiacov. Na karticke som si vsimol, ze mam ist na podpis dna 16.2.2009.Tak teda neviem, ci musim ist urobit nejaku zmenu na UP a do kolkych dni? Budem vlastne v evidencii, narok na podporu vsak uz nemam.Mozem poziadat o socialku? Dakujem pekne.
Ak zostaneš naďalej v evidencii úradu práce ako uchádzač o zamestnanie, nemusíš nikde nahlasovať žiadnu zmenu. Platitelom zdr.poistenia je za teba naďalej štát.
O podmienkach výplaty dávky v hmotnej núdzi sa informuj na sociálnom oddelení úradu práce SVaR /dávku v nezamestnanosti vyplácala sociálna poisťovňa/ - neuvádzaš vek, počet členov domácnosti ani celkový príjem spoločne posudzovaných osôb.
sportik
03.02.09,09:08
Vdaka.
pacifik667
22.02.09,05:58
Ked si človek vyradený z UP už bez príjmu požiada o dávku v hmotnej núdzi, skúma úrad aj stav penazí na účte klienta v banke? Ak áno tak čo všetko preveruje?