sthruska
03.02.09,10:40
Prekážajú mi dve veci
Tlačím viackrát viac stránkový dokument. Tlačí ho postupne po častiach (asi podľa výpočtov) a potom to musím ručne triediť. Príklad vytlačí 5 x stranu 1 a 2, potom 5 x stranu... a tak ďalej. Pritom chcem aby vytlačil 5x celý zošit naraz - v kuse. To je menšie zlo.

Teraz to väčšie. Dávam automaticky upraviť šírku stĺpcov a mám nastavenú tlač sheet na šírku na jeden list papiera. Dosť často sa mi stane, že vytlačí ###. V náhľade pred tlačou to zobrazí tiež. Samozrejme, že to pred tlačením nekontrolujem :).

Dá sa s tým niečo robiť?
Stevo5
03.02.09,09:47
Skús zmenšiť šírku okrajov, alebo sa pokús nastaviť stĺpce tak aby ani pri automatickom rozšírení nepresiahli max. šírku strany. Tiež by mohlo pomôcť zmenšenie písma v stĺpcoch.
sthruska
03.02.09,10:49
//alebo sa pokús nastaviť stĺpce tak aby ani pri automatickom rozšírení nepresiahli max. šírku strany

To mi nevyhovuje. Počet tlačených stĺpcov sa mení v určitom rozsahu. A pri malom počte stĺpcov by písmo bolo zbytočne malé. Možno sa raz naštvem :)
Písmo mám veľkosť 10. Pri tlači je v týchto prípadoch ešte menšie. Šírku okrajov mám len 10 mm.
marjankaj
03.02.09,11:19
Prekážajú mi dve veci
Tlačím viackrát viac stránkový dokument. Tlačí ho postupne po častiach (asi podľa výpočtov) a potom to musím ručne triediť. Príklad vytlačí 5 x stranu 1 a 2, potom 5 x stranu... a tak ďalej. Pritom chcem aby vytlačil 5x celý zošit naraz - v kuse. To je menšie zlo.

Teraz to väčšie. Dávam automaticky upraviť šírku stĺpcov a mám nastavenú tlač sheet na šírku na jeden list papiera. Dosť často sa mi stane, že vytlačí ###. V náhľade pred tlačou to zobrazí tiež. Samozrejme, že to pred tlačením nekontrolujem :).

Dá sa s tým niečo robiť?

Ak dávaš automaticky upraviť šírku, robí to len pre vybranú oblasť.
Teda vyberieš si oblasť myšou(jeden stĺpec alebo viac stĺpcov, príp. celú tabuľku), ktorej šírku chceš upraviť, a dáš formát/stĺpec/prispôsobiť výber. Alebo to riešiť makrom. Makrom vyriešiš aj prvý problém.
sthruska
03.02.09,11:35
//Ak dávaš automaticky upraviť šírku, robí to len pre vybranú oblasť.

Zle som sa vyjadril. Robím to ručne - ako si to napísal. S tým makrom si to myslel ako? Vo VBA som robil naposledy niekedy pred 10 rokmi.

P.S. Po úprave šírky stĺpcov je na obrazovke všetko v poriadku.
marjankaj
03.02.09,13:09
//Ak dávaš automaticky upraviť šírku, robí to len pre vybranú oblasť.

Zle som sa vyjadril. Robím to ručne - ako si to napísal. S tým makrom si to myslel ako? Vo VBA som robil naposledy niekedy pred 10 rokmi.

P.S. Po úprave šírky stĺpcov je na obrazovke všetko v poriadku.

Prilož súbor, ak to nie je tajné.
sthruska
03.02.09,13:38
Na verejnosť to nedám. Ale pošlem Ti to na e-mail, ak súhlasíš. Môj je sthruska zavináč post bodka sk. Mám to v MSOffice 2007. Ak to treba prekonvertovať, tak mi to daj vedieť.
marjankaj
03.02.09,13:52
Prekážajú mi dve veci
Tlačím viackrát viac stránkový dokument. Tlačí ho postupne po častiach (asi podľa výpočtov) a potom to musím ručne triediť. Príklad vytlačí 5 x stranu 1 a 2, potom 5 x stranu... a tak ďalej. Pritom chcem aby vytlačil 5x celý zošit naraz - v kuse. To je menšie zlo.

Teraz to väčšie. Dávam automaticky upraviť šírku stĺpcov a mám nastavenú tlač sheet na šírku na jeden list papiera. Dosť často sa mi stane, že vytlačí ###. V náhľade pred tlačou to zobrazí tiež. Samozrejme, že to pred tlačením nekontrolujem :).

Dá sa s tým niečo robiť?

Skús vyskúšať: SÚBOR/TLAČIŤ a v okienku počet kópií zaškrtnúť alebo zrušiť zaškrtnutie ZORADIŤ
sthruska
03.02.09,14:02
Tento problém ma až tak netrápi. Jednoducho tlačím súbor jednotlivo - počet = 1 a opakujem podľa potreby. Tvoje riešenie som skúšal a nič.
marjankaj
03.02.09,14:51
Skús si tam skopírovať makro z tohto súboru.
sthruska
04.02.09,07:07
Tak som sa rozhodol riešiť to zmenou písma. Je to najjednoduchšie. Na makro sa pozriem.
sthruska
04.02.09,07:29
To makro1 to nerieši. Tému zatváram.
marjankaj
04.02.09,10:22
To makro1 to nerieši. Tému zatváram.

Napísal som ti to v email. Pravdepodobne bude chyba v exceli, pri prepočte šírky stĺpca, ak je písmo times new roman.
sthruska
04.02.09,11:54
e-mail mal rozhádzanú diakritiku, ale to som pochopil. Problém má s viacerými fontmi. Vybral som si Garamonda. Samozrejme, že ďakujem za vyriešenie problému.